Cum l-au numit grecii pe Gigi Becali, înainte de PAOK – FCSB

Publicat: 13 februarie 2025, 8:21

Comentarii
Cum l-au numit grecii pe Gigi Becali, înainte de PAOK – FCSB

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă - Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Grecii de la Metrosport.gr l-au caracterizat în două cuvinte pe Gigi Becali, înainte de dubla PAOK – FCSB, din play-off-ul pentru optimile Europa League. Manşa tur are loc joi, de la ora 22:00, LIVE TEXT pe as.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Becali e considerat un personaj aparte şi elenii l-au numit “impulsiv” şi “colorat”. Asta mai ales dacă ţinem cont că patronul campioanei României a anunţat deja primul 11 pentru duelul cu echipa lui Răzvan Lucescu.

Cum l-au numit grecii pe Gigi Becali, înainte de PAOK – FCSB

”Nu îmi pot imagina că PAOK va fi eliminată de FCSB. Mulți vor spune că ei au câștigat pe Toumba, la fel cum a spus și impulsivul și coloratul lor patron (n.r. Gigi Becali). Au câștigat, dar cu șansă. La meciul de pe Toumba, PAOK a avut o posesie de 58%.

PAOK a avut o probabilitate de a marca de 2.26, comparativ cu 0.59 a lui FCSB. Acea victorie nu poate aduce un optimism că acel scenariu se va repeta. Din contră, este dificil pentru o echipă să învingă o echipă superioară pentru a doua oară sau a treia oară, iar PAOK este mai bună decât FCSB”, au scris grecii, au scris cei de la metrosport.gr.

Reacţia lui Răzvan Lucescu după ce Gigi Becali a anunţat echipa pentru PAOK – FCSB

Tehnicianul în vârstă de 55 de ani a reacționat după ce Gigi Becali a anunțat primul 11 pentru duelul de la Salonic. Fiul lui Mircea Lucescu a dezvăluit care este „cheia” dublei din Europa League.

Reclamă
Reclamă

„Nu ştiu dacă acesta va fi primul 11, nu ştiu dacă nu se va întâmpla ceva peste noapte. Nu ştiu ce decizie vor lua antrenorii. Noi trebuie să fim în orice moment pregătiţi pentru absolut orice. Dacă lucrezi foarte bine, te poţi adapta la orice situaţie. Poţi citi oportunităţile care ţi se oferă şi să ştii să profiţi de ele. Asta e cheia acestei duble”, a declarat Răzvan Lucescu în conferința de presă premergătoare duelului cu FCSB de la Salonic.

FCSB și PAOK s-au mai întâlnit la Salonic și în etapa a doua din grupa principală Europa League. Pe 3 octombrie, formația roș-albastră câștiga cu 1-0 meciul împotriva echipei lui Răzvan Lucescu, grație golului marcat de Daniel Bîrligea. Tot atunci, FCSB a reușit să își mențină avantajul, în ciuda faptului că a evoluat în 10 oameni încă din minutul 56, după eliminarea lui Darius Olaru, jucător accidentat în acest moment.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va trece Sorana Cîrstea de sferturile de finală ale unui Grand Slam?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:54 2 iun.

VIDEOGică Hagi i-a luat apărarea lui Marian Aioani, după gafa din Georgia – România 1-1: “Sper să înveţe”

23:24 2 iun.

Georgienii au remarcat un “tricolor”, după remiza cu România: “A dezamorsat pericolul”

23:11 2 iun.

VIDEOVeste mare primită de Louis Munteanu! Anunţul făcut de DC United, imediat după golul marcat în Georgia – România

23:04 2 iun.

EXCLUSIVDavid Matei, în al nouălea cer după debutul la echipa națională! Ce i-a transmis Gică Hagi înainte să intre pe teren

22:50 2 iun.

EXCLUSIVFlorinel Coman, reacție după primul meci la națională în 571 de zile: „Cu încredere vom putea ajunge departe”

22:50 2 iun.

VideoRezumatul meciului Georgia – România 1-1. Remiză pentru Gică Hagi, la revenirea pe banca naţionalei

1 Ioan Ovidiu Sabău s-a înţeles cu clubul şi revine pe banca tehnică! 2 NEWS ALERTPlecat de la Dinamo şi dorit de FCSB, Kennedy Boateng a semnat 3 Se face transferul lui Lindon Emerllahu la FCSB? Fotbalistul a dat răspunsul la ofertă 4 FCSB a găsit fundaș stânga pentru viitorul sezon. Merge în cantonament. Gigi Becali: “Fotbalist de fotbalist!” 5 Exod la un club de Liga 1! Șase plecări în aceeași zi 6 Darius Olaru l-a sunat pe Gigi Becali după victoria FCSB-ului cu Dinamo şi a avut o dorinţă clară
Citește și