Închide meniul

Două penalty-uri ratate de Paksi în meciul cu CFR Cluj. Momente incredibile în returul din preliminariile Europa League

Publicat: 17 iulie 2025, 22:12

Comentarii
Două penalty-uri ratate de Paksi în meciul cu CFR Cluj. Momente incredibile în returul din preliminariile Europa League

Paksi a ratat două penalty-uri în returul cu CFR Cluj/ Captură Digi Sport

Paksi a ratat două penalty-uri în returul cu CFR Cluj, din primul tur preliminar de Europa League. Formaţia din Ungaria a oferit momente incredibile în Gruia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj a reuşit să deschidă scorul în minutul 35. Alin Fică a marcat superb, cu un şut din marginea careului.

Două penalty-uri ratate de Paksi în meciul cu CFR Cluj

În repriza secundă, Paksi a avut şansa să o egaleze pe CFR Cluj. În minutul 66, arbitrul a dictat penalty, ca urmare a unui fault comis în careu de Damjan Djokovic asupra lui Kristof Papp.

Balint Vecsei a executat, însă Otto Hindrich a parat lovitura mijlocaşului maghiarilor. Balonul a ajuns ulterior la Bolgado, care a respins în afara careului.

Arbitrul a decis ca penalty-ul să se repete, deoarece Leo Bolgado se afla în interiorul careului în momentul execuţiei lui Balint Vecsei.

Reclamă
Reclamă

Şi a doua oară, Balint Vecsei a ratat penalty-ul. De această dată, mijlocaşul maghiar de 32 de ani a trimis pe lângă poarta celor de la CFR Cluj.

În cazul calificării în turul doi preliminar din Europa League, CFR Cluj se va lupta cu elveţienii de la Lugano.

Dublă lovitură primită de Dan Petrescu în CFR Cluj – Paksi

Dan Petrescu a primit o dublă lovitură în returul dintre CFR Cluj şi Paksi, din primul tur preliminar de Europa League. Doi titulari ai clujenilor s-au accidentat în prima repriză a partidei din Gruia.

Reclamă

În startul meciului, Lindon Emerllahu a primit îngrijiri medicale pe teren, după un contact cu Gyurkits. Mijlocaşul kosovar a încercat să continue partida, însă s-a prăbuşit pe gazon şi a început să plângă două minute mai târziu, fiind ulterior înlocuit. Damjan Djokovic a fost trimis în teren în locul lui, în minutul 3.

În minutul 15, Mohammed Kamara s-a accidentat şi el. Mijlocaşul de 27 de ani a rămas întins pe gazon după o acţiune din careul maghiarilor.

Kamara a primit îngrijiri medicale pe teren, însă ulterior a fost schimbat. În locul lui, Dan Petrescu l-a trimis în teren pe Alin Fică.

Schimbarea s-a dovedit a fi una inspirată, dat fiind faptul că Alin Fică a reuşit să deschidă scorul în minutul 35. Mijlocaşul clujenilor a punctat superb, din pasa lui Korenica, cu un şut din marginea careului.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va ajunge FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:30 17 iul.
Edi Iordănescu, prima reacţie după ce a calificat-o pe Legia Varşovia în turul 2 din Europa League: “Scopul scuză mijloacele”
23:18 17 iul.
Dan Petrescu a răbufnit după calificarea CFR-ului: “N-am mai văzut asta de când antrenez”
22:54 17 iul.
Louis Munteanu, anunţ despre viitorul lui după ce a revenit cu gol la CFR Cluj: “Nu mă interesează vorbele”
22:52 17 iul.
CFR primeşte primii bani de la UEFA. Suma încasată de clujeni după calificarea în turul 2 preliminar Europa League
22:30 17 iul.
CFR – Lugano, în turul 2 preliminar Europa League. Când se joacă cele două partide
22:25 17 iul.
CFR Cluj – Paksi 3-0. Clujenii s-au calificat în turul 2 din Europa League. Munteanu, gol la primul meci al sezonului
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Un jucător de la CFR Cluj și-a reziliat contractul din cauza restanțelor salariale! 3 EXCLUSIVSimona Halep, aproape de o colaborare spectaculoasă în tenis: “Am vorbit deja cu ea” 4 Mihai Rotaru face curăţenie la Universitatea Craiova: “Paguba e mare sezonul acesta”. Câţi jucători pleacă din Bănie 5 Horaţiu Moldovan şi-a găsit echipă! Portarul naţionalei României se întoarce în La Liga 6 Gigi Becali a iertat un titular de la FCSB pe care l-a făcut praf: “M-a mirat! N-a fost el”
Citește și