Închide meniul

Gestul uriaş al lui Ruben Amorim, înaintea finalei Europea League! Plăteşte deplasarea întregului staff

Publicat: 14 mai 2025, 15:05

Gestul uriaş al lui Ruben Amorim, înaintea finalei Europea League! Plăteşte deplasarea întregului staff

Ruben Amorim, în timpul unui meci / Profimedia

Tehnicianul Ruben Amorim a plătit pentru ca 30 dintre membrii staff-ului său de la Manchester United să îşi ducă familiile la finala Ligii Europa, de săptămâna viitoare, de la Bilbao, după ce clubul i-a spus că antrenorii, fizioterapeuţii şi echipa sa de sprijin vor trebui să îşi plătească propriile bilete, au declarat surse pentru ESPN.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

United va înfrunta Tottenham Hotspur la Bilbao, în data de 21 mai, în finala Ligii Campionilor.

Ruben Amorim a dat bani din propriul buzunar pentru staff-ul lui Manchester United

Cu toate acestea, conducerea clubului englez continuă să aplice o serie de măsuri de reducere a costurilor, printre care se numără desfiinţarea a până la 200 de locuri de muncă pe Old Trafford în această vară, şi a pus la dispoziţia personalului două bilete pentru meciul de la Bilbao, în loc să finanţeze o deplasare gratuită la finală, potrivit news.ro.

Spre deosebire de United, finalista Ligii Campionilor, Paris Saint-Germain, a confirmat săptămâna trecută că va plăti pentru ca 600 de membri ai personalului său să asiste la meciul cu Inter Milano, de la Munchen, din 31 mai.

Surse au declarat pentru ESPN că United a luat decizia pentru a se asigura că suporterii pot cumpăra cât mai multe bilete din cele 15 000 alocate de club pentru meciul de pe Estadio San Mamés. Jucătorii au primit doar două bilete fiecare, în timp ce familiile şi prietenii nu vor avea costurile de călătorie acoperite.

Reclamă
Reclamă

Amorim, care a adus mai mulţi membri ai personalului său de la Sporting pe Old Trafford când a preluat conducerea lui United în noiembrie anul trecut, a intervenit însă pentru a plăti pentru echipa sa de sprijin, care include membri ai personalului cu salarii mici, ca recompensă şi recunoaştere pentru contribuţia şi angajamentul lor în timpul celor şase luni dificile la club.

Sursele au declarat că, atunci când Amorim a fost informat că clubul nu va plăti bilete pentru antrenorii şi personalul său, acesta le-a spus conducătorilor lui United că va finanţa costurile pentru a se asigura că fiecare membru poate lua cu el până la doi prieteni sau rude.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Se va califica România U19 în finala EURO 2025?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:00

Amănunte cruciale despre Dennis Politic! Decizia luată de cei de la FCSB după 11 zile de la transfer

23:34 21 iun.

Moment incredibil la Mondialul Cluburilor! Rezervele celor de la Borussia Dortmund, în vestiar în prima repriză

23:03 21 iun.

Costel Gâlcă rupe tăcerea! Ce l-a nemulţumit pe antrenor în primul amical al verii pentru Rapid

22:46 21 iun.

Kylian Mbappe va rata meciul Real Madrid – Pachuca, de la Cupa Mondială a Cluburilor

22:00 21 iun.

Inter – Urawa 2-1. Cristi Chivu câştigă primul meci pe banca “nerazzurrilor”, după un gol înscris în prelungiri

21:58 21 iun.

Dinamo a rezolvat un nou transfer! Prima reacție a jucătorului: “Sunt foarte fericit!”

1 Mircea Rednic îl transferă la Standard Liege pe titularul lui Dinamo din sezonul trecut. Ce contract i s-a oferit jucătorului 2 Cătălin Chirilă, aur în proba de 1000m, la CE de kaiac-canoe! Victorie dramatică în faţa campionului olimpic 3 “Acasă ce să fac?” Constantin Budescu nu agață ghetele în cui! Mijlocașul, anunț despre viitorul său 4 George Ogăraru, replică pentru contestatari: “Asta e Steaua! Că tot se întreba lumea care e rostul echipei” 5 VIDEOAlexandru Musi, asaltat de fanii lui Dinamo. Ce i-a cântat galeria jucătorului transferat de la FCSB 6 Edi Iordănescu, atacat dur după debutul la Legia Varşovia! Polonezii nu au avut milă: “Dezastru”
Citește și