Închide meniul

Mihai Stoichiţă a dat verdictul înainte de Hoffenheim – FCSB: “Au nimerit-o şi cu aştia!”

Publicat: 12 decembrie 2024, 16:39

Comentarii
Mihai Stoichiţă a dat verdictul înainte de Hoffenheim – FCSB: Au nimerit-o şi cu aştia!

Mihai Stoichiţă a vorbit despre şansele celor de la FCSB în meciul cu Hoffenheim | Profimedia

Mihai Stoichiţă a dat verdictul înainte de Hoffenheim – FCSB şi crede că echipa lui Charalambous are toate argumentele să obţină un rezultat pozitiv în Germania.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Directorul tehnic din FRF a spus că Gigi Becali a făcut o echipă extrem de puternică şi că “a nimerit-o” şi cu jucătorii străini. Stoichiţă i-a lăudat pe Ngezana, Dawa şi Radunovic.

Mihai Stoichiţă a vorbit despre şansele celor de la FCSB în meciul cu Hoffenheim

FCSB este într-un moment în care oricum ar juca, în orice componenţă, au o atmosferă bună, au un lot bun, au valoare. Nu poţi să conteşti asta. Sunt jucători valoroşi care sunt şi la echipele naţionale. Au nimerit-o şi cu străinii. Ngezana a fost best defender, Dawa joacă şi ăla bine. Radunovic, ce să mai zic, best left”, a spus Mihai Stoichiţă înainte de FCSB – Hoffenheim.

FCSB, probleme de lot înaintea meciului cu Hoffenheim

FCSB a plecat în Germania, acolo unde o va întâlni pe Hoffenheim, în etapa a şasea a grupei principale din Europa League. Campioana României se află pe locul 10, cu 10 puncte, după primele 5 meciuri, iar jucătorii lui Charalambous sunt foarte aproape de a-şi asigura prezenţa în primăvara europeană.

Meciul cu Hoffenheim nu îi prinde însă în cel mai bun moment pe jucătorii campioanei României. Mihai Stoica, preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB, dezvăluia că antrenorul cipriot nu se va putea baza pe mai mulţi jucători la meciul de joi seară.

Reclamă
Reclamă

În primul rând, Daniel Bîrligea este suspendat, după eliminarea din meciul cu Olympiacos. De asemenea, Ngezana şi Edjouma au probleme medicale şi vor rămâne la Bucureşti.

Întâlnim o echipă dintr-unul dintre cele mai tari campionate din lume, dar băieții au arătat că fac față la acest nivel. Sunt sigur că își vor arăta din nou calitățile. Ne propunem victoria, chiar dacă știm că nu e ușor.

Da, am decis echipa de start de mâine. Am avut tot timpul indisponibilități, ceea ce ne-a făcut să căutăm soluțiile corecte pentru a arăta cel mai bine. Știți că avem un lot mare, credem în toți jucătorii, pentru că toți au arătat că pot face față la un nivel înalt.

Reclamă

Adi a avut o mică problemă, dar credem că va fi bine. Vom ști mai bine după antrenamentul oficial„, a spus Elias Charalambous la conferinţa de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va impune Louis Munteanu la Valencia, dacă transferul se va realiza?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
21:43
VIDEOBernadette Szocs şi Eduard Ionescu, în sferturi la dublu mixt la Europe Smash! Victorie şi pentru Adina Diaconu
21:27
Daria Silişteanu şi Aissia Prisecariu s-au calificat în finala probei de 100 m spate de la Mondialul de juniori
21:22
David Popovici, mesaj de încurajare pentru sportivii români de la Mondialul de înot pentru juniori de la Otopeni
21:07
Andrei Ivan a marcat la debutul în Grecia, dar echipa lui a suferit un eşec ruşinos!
20:51
VideoJurnal Antena Sport | Fanii lui Aberdeen promit o atmosferă cum nu s-a mai văzut la meciul cu FCSB!
20:31
“Se clatină” Avertismentul lui Adrian Mutu pentru Dinamo! Unde crede “Briliantul” că au greşit “câinii”
1 Gigi Becali are un nou favorit la FCSB: “E o dulceaţă de fotbalst” 2 Gigi Becali a desfiinţat-o pe Rapid, după derby-ul cu FCSB: “Foarte slabă! Cum să te baţi la titlu?” 3 Adrian Mititelu, dezvăluiri incredibile despre Vladislav Blănuţă: “Va juca în Liga a 3-a şi va primi o lecţie de viaţă” 4 Gigi Becali a făcut praf doi titulari de la FCSB, după remiza cu Rapid: “N-a contat. Am dat ordin să nu mai facă asta” 5 Gabi Torje, impresionat de un atacant din Liga 1: “Pentru mine, e numărul 1” 6 Florinel Coman pleacă de la Al Gharafa! Unde va ajunge jucătorul dorit şi de Gigi Becali la FCSB
Citește și