Închide meniul

„Te uiţi la meciul FCSB-ului?” Mirel Rădoi a răspuns fără să stea pe gânduri: „Nu ne pune nimeni să ne luăm fulare la gât!”

Publicat: 13 februarie 2025, 16:40

Reclamă
„Te uiţi la meciul FCSB-ului? Mirel Rădoi a răspuns fără să stea pe gânduri: „Nu ne pune nimeni să ne luăm fulare la gât!

Mirel Rădoi, antrenor Universitatea Craiova / Hepta

Mirel Rădoi a răspuns fără să stea pe gânduri când a fost întrebat dacă va urmări meciul PAOK – FCSB, din manşa tur a play-off-ului pentru optimile Europa League. Fostul căpitan al lui Gigi Becali a recunoscut că îşi va dori să urmărească partida de la Salonic.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Noul antrenor al Universităţii Craiova a amintit că are un motiv înplus să vadă disputa roş-albaştrilor. Oltenii au meci cu FCSB în ultima etapă a sezonului regular. În acestmoment, campioana en-titre are cu un punct mai mult decât gruparea din Bănie.

Întrebat despre PAOK – FCSB, Mirel Rădoi a răspuns fără să stea pe gânduri

(Te uiţi la meciul FCSB-ului?) Cum am făcut şi până acum, dacă terminăm ceea ce avem de lucrat, cu siguranţă ne vom uita. Până la urmă e un adversar direct, pe care îl vom înfrunta şi noi până la intrarea în play-off.

Vrem, nu vrem, o acceptăm mai mult sau mai puţin… reprezintă fotbalul românesc şi atunci ne reprezintă şi pe noi. Nu ne pune nimeni să ne luăm fulare la gât, să ne bucurăm la fiecare gol, dar reprezintă fotbalul românesc. Vedem că după Campionatul European ar fi bine ca şi echipele de club să aibă cât mai mari pretenţii pentru cupele europene. După aceea vin calificările la Mondial.

Deci ar fi bine ca toţi antrenorii, împreună cu jucătorii, să încercăm să îl ajutăm pe nea Mircea să aibă o bază cât mai mare de selecţie. Să îl punem în situaţia de a alege cum suntem şi noi acum. Îl va aduce pe Screcione (n.r. Vladimir Screciu) la naţională ca fundaş central sau mijlocaş în faţa apărării. Mitriţă la fel va fi un jucător care nu are cum să lipsească. Acum îl are deja de ales şi pe Cicâldău pentru că vine cu realizări. Va trebui să muncim nu doar pentru echipele de club, ci şi pentru echipa naţională„, a declarat Mirel Rădoi la conferinţa de presă.

Reclamă
Reclamă

Cu Mirel Rădoi pe bancă, Universitatea Craiova are maximum de puncte în cele trei meciuri. Alb-albaştrii au învins Poli Iaşi (4-1), U Cluj (1-0) şi Unirea Slobozia (1-0).

Rădoi a jucat în tricoul roş-albaştrilor între 2000 şi 2008, perioadă în care a cucerit trei titluri şi două Supercupe ale României.

Cum l-au numit grecii pe Gigi Becali, înainte de PAOK – FCSB

Grecii de la Metrosport.gr l-au caracterizat în două cuvinte pe Gigi Becali, înainte de dubla PAOK – FCSB, din play-off-ul pentru optimile Europa League. Manşa tur are loc joi, de la ora 22:00, LIVE TEXT pe as.ro.

Reclamă

Becali e considerat un personaj aparte şi elenii l-au numit „impulsiv” şi „colorat”. Asta mai ales dacă ţinem cont că patronul campioanei României a anunţat deja primul 11 pentru duelul cu echipa lui Răzvan Lucescu.

Nu îmi pot imagina că PAOK va fi eliminată de FCSB. Mulți vor spune că ei au câștigat pe Toumba, la fel cum a spus și impulsivul și coloratul lor patron (n.r. Gigi Becali). Au câștigat, dar cu șansă. La meciul de pe Toumba, PAOK a avut o posesie de 58%.

PAOK a avut o probabilitate de a marca de 2.26, comparativ cu 0.59 a lui FCSB. Acea victorie nu poate aduce un optimism că acel scenariu se va repeta. Din contră, este dificil pentru o echipă să învingă o echipă superioară pentru a doua oară sau a treia oară, iar PAOK este mai bună decât FCSB”, au scris grecii, au scris cei de la metrosport.gr.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:50

Barcelona – Borussia Dortmund 4-0 şi PSG – Aston Villa 3-1. Spectacol total în sferturile Champions League!

23:39

Robert Lewandowski, „dublă” în Barcelona – Borussia Dortmund! Cifre impresionante pentru vedeta catalanilor

23:33

„Poate se ajunge la retrogradări” Mihai Stoica îl somează pe Sorin Cârţu. Răspuns dur la acuzaţiile preşedintelui Craiovei

22:58

FotoNebunie la Paris! Doue a înscris un eurogol în PSG-Aston Villa. Prinţul Wiliam a „înnebunit” la golul lui Rogers

22:45

Raphinha, gol rar în Barcelona – Borussia Dortmund! I-a „furat” reuşita unui coleg

22:38

Virgil van Dijk şi-a decis viitorul! Olandezul lui Liverpool semnează un nou contract

1 Lovitură de proporţii pentru Elias Charalambous! Titularul de la FCSB s-a operat şi va lipsi 7 luni 2 „Cutremur” la Real Madrid! Florentino Perez vrea să îl schimbe pe Carlo Ancelotti! Cine ar urma să îi ia locul 3 Presa din Spania a dat de pământ cu Real Madrid, după umilinţa cu Arsenal: „Lovitură mortală!” 4 Noi probleme pentru Elias Charalambous! Titularul care va rata meciul de titlu, Universitatea Craiova-FCSB 5 S-a decis viitorul lui Denis Alibec! Atacantul Farului va semna contractul: „Se va găsi o soluţie” 6 „Ce faci? Îl termini” Gigi Becali, desfiinţat. Greşeala care îi poate distruge cariera lui Târnovanu
Citește și