Închide meniul

EXCLUSIV AS.ro LIVE | Adi Popa a luat bătaie de la bodyguarzii lui Gigi Becali. “Era greu să scapi!” De la ce a pornit scandalul

Antena Sport Publicat: 28 mai 2021, 19:32

Comentarii
EXCLUSIV AS.ro LIVE | Adi Popa a luat bătaie de la bodyguarzii lui Gigi Becali. Era greu să scapi! De la ce a pornit scandalul

Adi Popa a luat bătaie de la bodyguarzii lui Gigi Becali

Adi Popa a luat bătaie de la bodyguarzii lui Gigi Becali. S-a întâmplat când fostul jucător de la FCSB era suporter la un meci din tribunele fostului stadion Ghencea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adi Popa a luat bătaie de la bodyguarzii lui Gigi Becali: “Era greu să scapi”

Adi Popa a fost printre suporterii Stelei care îl contestau pe Gigi Becali. El i-a povestit păţania prin care a trecut lui Cătălin Oprişan, la AS.ro LIVE.

“- Cu nişte jandarmi ai avut treabă?
– Nu! Cu body-guarzii lui Gigi! Cred că era un meci cu Alba Iulia, un 2-0 sau 2-1, în Cupă sau în campionat, nu mai ştiu. Era prin 2007… 2009, ceva de genul acesta”, a declarat Adi Popa.

Meciul cu pricina a avut loc în noiembrie 2009. Adi Popa avea 21 de ani, debutase de un singur sezon în fotbalul mare şi se afla sub contract cu CS Buftea.

“Eram la Peluza Sud, la tabelă, şi nu susţineam ‘Partidul’. Au trimis 300, 400 (n.r. de body-guarzi). După ce ne-au evacuat, pentru că nu puteau să ne caftească în incinta stadionului, pentru că erau camere… (n.r. râde). E greu să scapi pe câmpul ăla, acolo!“, a spus amuzat Adi Popa.

Reclamă
Reclamă

Adi Popa, transferat de Gigi Becali la trei ani de la incident

La trei ani de incident, Popa avea să semneze cu Gigi Becali. El a rămas cinci sezoane la FCSB şi a cucerit trei titluri de campion al României (2013, 2014 şi 2015).

Culmea! Ca junior, Adi Popa nu a avut loc la Steaua. “Eu sunt născut şi crescut în Bucureşti. Am fost refuzat la Steaua, Rapid, mai multe echipe de top: ‘E mic, n-are şanse, duceţi-l la carte, doamnă!’. Am început la CSS1, am avut parte de un antrenor extraordinar acolo.

Am câştigat de câteva ori pe Bucureşti campionatul, ceea ce e foarte greu pentru un club şcolar în faţa academiilor. Culmea ironiei, în primul meci… am debutat împotriva Stelei şi cred că i-am bătut cu 6-1″, a mai declarat Adi Popa la emisiunea AS.ro LIVE.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:27
La 41 de ani, Thiago Silva revine în fotbalul european. Fostul star de la Chelsea a semnat cu Porto
19:21
Erling Haaland, one man show! Norvegianul a dus-o pe City pe primul loc şi l-a depăşit pe Cristiano Ronaldo!
19:01
Radu Drăgușin a revenit în lotul lui Tottenham, după 11 luni. Fundașul român, rezervă cu Liverpool
18:47
Oțelul Galați – FC Argeș 2-1. Victorie mare pentru gazde, care termină anul pe loc de play-off
18:45
UTA Arad – Dinamo (LIVE TEXT, 20:00). Trupa lui Zeljko Kopic poate urca pe primul loc. Echipele de start
18:44
„Suntem focusați 100%”. Florin Tănase, mesaj de luptă înaintea derby-ului FCSB – Rapid. Cum a descris partida
1 FotoCe a putut scrie pe TikTok monumentalul Claudiu Răducanu după ce şi-a dus soţia în Raiul Milionarilor 2 FCSB a renunţat la el, acum Rapid îl transferă! Fundaşul de naţională, gata să-şi dea acordul 3 Pensia pe care Gigi Becali o primeşte de la statul român. “Ce-mi dați, bă, atâția bani?” 4 FotoPensia umilitoare pe care o primeşte Ilie Năstase de la statul român: “Înseamnă că atât merit” 5 Transfer de la Universitatea Craiova la AEK Atena? Cu ce jucător a discutat patronul grecilor 6 Talpan a cerut la FIFA şi UEFA excluderea naţionalei şi a cluburilor româneşti din competiţiile internaţionale!
Citește și