Gazonul hibrid de pe cel mai mare stadion din ţară va fi montat peste câteva zile. Conducătorii forulului european vor să se joace măcar două meciuri, pe noua suprafaţă, până la startul turneului final. E şansa lui FCSB să se întoarcă pentru finalele de titlu.
Gică Popescu insistă pentru revenirea fanilor pe stadioane
"În luna mai, stadionul va trebui să fie predat în condiţii optime către UEFA. El trebuie să fie în regulă 100%", a declarat Gică Popescu pentru AS.ro.
13.000 de fani vor putea intra pe Arena Naţională la meciurile de la Campionatul European.
"Eu mă bucur că s-a luat această decizie. Asta înseamnă că e un pas prin care vom putea să revenim la normalitatea de dinainte şi să lăsăm spectatorii pe stadion… deocamdata, într-un număr redus.
Eu m-aş bucura ca, odată cu acest Campionat European, lucrurile să rămână acolo. Adică oamenii să ramână în tribună, să nu-i mai scoatem", a precizat fostul internaţional.
"Baciul" crede că şi partidele din Liga 1 s-ar putea disputa în condiţii similare. Şi-ar dori ca fanii să revină în tribună încă de luna viitoare.
"Eu cred că este o teamă pe care eu nu o înţeleg. Nu ştiu de ce nu am putea face acest lucru. Dacă se respectă măsurile impuse de către autorităţi, să lăsăm şi la Liga 1 un 25-30% dintre spectatori pe stadioane.
Eu sper ca EURO să fie un exemplu pentru toată lumea, că se poate, că există soluţii să aducem oamenii în stadioane", a reacţionat Gică Popescu.
Fostul căpitan al Barcelonei este consilierul primului ministru al României pentru organizarea EURO 2020.
- 13.000 de fani pot asista la meciurile de la EURO 2020
- Porţile Arenei Naţionale se deschid pentru suporteri
- Norvegia - Franţa e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Senegal - Irak e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Probleme pentru Thomas Tuchel! Titularul naționalei Angliei s-a accidentat și va absenta în șaisprezecimi
- Norvegia – Franţa 1-3. Dembele, hattrick de senzaţie! Norvegienii au “lovit” şi ei şi au ratat un penalty
- Povestea incredibilă a lui Ousmane Dembele! A trecut de la PlayStation şi fast-food la cucerirea Balonului de Aur
- Ousmane Dembele, triplă de senzație în prima repriză a meciului cu Norvegia! Performanță uluitoare contra „vikingilor”
- Gigi Becali, ultimele detalii despre situația lui Florin Tănase: „L-am considerat prieten, nu mă așteptam”

































