Închide meniul
UPDATE

Marius Șumudică s-a pus în genunchi și a dat cu căciula de pământ, în Malatyaspor – Kayserispor 2-2. Imaginile au devenit virale. Final de coşmar pentru antrenorul român

Alexandru Ivan Publicat: 23 decembrie 2021, 17:12 / Actualizat: 23 decembrie 2021, 18:14

Comentarii
Marius Șumudică s-a pus în genunchi și a dat cu căciula de pământ, în Malatyaspor – Kayserispor 2-2. Imaginile au devenit virale. Final de coşmar pentru antrenorul român

beIN Sports

Update: Final de coşmar pentru Malatyaspor. Kayserispor a revenit de la 0-i şi a egalat în prelungirile meciului prin Pektemek. Pentru fosta echipă a lui Şumudică a mai marcat şi Gavranovic.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Malatyaspor a venit la meciul cu Kayserispor după două înfrângeri la rând în campionat. Echipa lui Marius Șumudică era fără victorie de șapte etape și se afla sub linia retrogradării.

Marius Șumudică, explozie de bucurie în Yeni Maltyaspor – Kayserispor

Malatyaspor a început perfect meciul cu Kayserispor și a deschis scorul prin Chouiar, în minutul 25. Echipa lui Șumudică și-a dublat avantajul în minutul 36, prin Buyuk. A fost momentul în care antrenorul român s-a descătușat.

Șumudică s-a pus în genunchi de bucurie, cu capul la pământ. Când s-a ridicat, “Șumi” și-a aruncat la pământ fesul din cap. Imaginile au devenit deja virale pe rețelele de socializare.

Reclamă
Reclamă

În cazul unei victorii cu Kayserispor, Yeni Malatyaspor ar face 17 puncte, cu doar unul mai puțin decât prima echipă de deasupra liniei retrogradării, Altay.

Marius Șumudică și-a făcut cont de Twitter

Marius Şumudică a decis să facă o mişcare importantă după ce în urmă cu câteva zile ameninţase cu demisia de la Yeni Malatayspor. Şi-a deschis un cont de Twitter și a transmis două mesaje importante. „Bună ziua. Iubesc și respect fanii fotbalului, jucătorii și presa. Pentru a putea ține legătura mai ușor, pentru a vă arăta pasiunea și aprecierea mea, am decis să îmi fac acest cont. Pregătim meciul de joi cu Kayserispor. Munca aduce rezultate. Suntem motivați și vrem să-i facem pe oameni fericiți. Noapte bună tuturor!”, a fost primul mesaj al antrenorului român.

Şumudică nu s-a oprit însă aici. În această dimineaţă a mai transmis un al doilea mesaj. „Salutare tuturor! Bine ați venit pe contul meu de Twitter. Vreau să profit de această șansă pentru a avea o relație mai strânsă cu fanii fotbalului din jurul lumii. Alături de jucătorii și staff-ul meu, luptăm pentru un rezultat bun contra lui Kayseri. Mulțumesc pentru susținerea voastră! Sper să vă facem fericiți mâine. Toate cele bune!”, a mai spus antrenor român

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:30
VIDEOCalificările Marelui Premiu al Mexicului LIVE VIDEO (23:45, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY). Norris, cel mai rapid în FP3
21:26
LIVE TEXTCFR Cluj – Farul 0-2. Echipa din Gruia, la primul meci după demiterea lui Mandorlini. Constănțenii defilează
21:22
VideoJurnal Antena Sport | Judo pentru toţi copiii
21:19
VideoJurnal Antena Sport | Ilie Năstase face galerie la hochei
21:16
VideoJurnal Antena Sport | De ziua ei, Armata s-a lăudat cu cele mai preţioase trofee din fotbalul românesc
21:13
VideoJurnal Antena Sport | Nu e linişte la FCSB
1 Ce a spus Sabrina Voinea când şi-a văzut nota de locul 4 după exerciţiul de la sol. S-a uitat dezamăgită spre mama ei 2 Dinamo vrea să dea marea lovitură! Ce fotbalist de la Steaua vrea să transfere 3 Gigi Becali a dezvăluit marele regret de la FCSB: “I-am dat salariu ca prostul. E un pariu pierdut” 4 Zeljko Kopic a spus motivul pentru care i-a schimbat pe Cătălin Cîrjan şi Alex Musi în meciul cu FC Argeş! 5 Ce au scris spaniolii despre Ionuţ Radu, după ce Celta Vigo a învins-o pe Nice în Europa League 6 Cristi Chivu l-a întrerupt pe un jurnalist în timpul conferinţei de presă: “Sunt român”
Citește și