Florinel Coman a revenit pe gazon: „Nu s-a pus problema de operație!” „Perla” de la FCSB a anunțat când va fi sută la sută: „Fac suplimentar, după antrenament!”

De Antena Sport
Publicat: 23.07.2021, 8:24

Coșmarul lui Florinel Coman a luat sfârșit. "Perla" lui Gigi Becali a revenit pe gazon într-un meci pentru FCSB. Atacantul a evoluat 20 de minute în FCSB - Karagandy, 1-0, din UEFA Europa Conference League. Acesta nu este încă sută la sută pus la punct cu pregătirea fizică.

Florinel Coman a revenit pe gazon

Hepta via Mediafax Foto / Alexandru Dobre

Florinel Coman a revenit pe gazon după patru luni de absență și a dezvăluit că mai are nevoie de o lună pentru a fi apt sută la sută. Coman susține că nu s-a pus problema să se opereze.

Coman a aflat la începutul săptămânii că va juca 20 de minute. De fapt, Gigi Becali anunțase încă de la meciul trecut revenirea „perlei” sale. „Mi s-a comunicat săptămâna trecută sa mă pregătesc pentru a intra în acest meci 20 de minute. Nu s-a pus problema în nicio secundă de operație, dar a fost o accidentare destul de grea.

Încă nu am învățat nimic din această accidentare pentru că nu am făcut ceva greșit. Mă simt foarte bine, important e că am reușit să câștigăm în această seară. Am întâlnit o echipă care se apără foarte bine. A fost greu să îi desfacem.

Este un rezultat ok, mergem acolo să câștigăm. Este început de sezon, mai dureaza până intrăm în formă. Înainte îmi luam capacitatea de efort doar din meciuri, acum sunt 4 luni în care nu am jucat, este greu până îmi intru în ritm. Nu sunt 100%, nu am ce să fac, rămân după antrenamente să fac suplimentar pentru că nu am prins toată pregătirea cu echipa. Într-o lună sper să fiu bine.

Trebuie să legăm câteva victorii, nu contează jocul la început de sezon. Cu cât vom avea mai multe meciuri, cu atât vom intra mai repede în formă„, a spus Coman la finalul meciului.

Florinel Coman, sezon de coșmar

Florinel Coman a avut parte de un sezon pe care cu siguranță va dori să-l uite cât mai repede. Totul a început cu accidentarea suferită în preliminariile Europa League, a urmat apoi infectarea cu COVID-19. Totul a culminat cu accidentarea de la echipa națională, iar sezonul s-a încheiat pentru el.

Coman a evoluat în 22 de meciuri, în sezonul trecut, pentru FCSB, în toate competițiile. Acesta a reușit doar două goluri și 8 pase decisive. În campionatul din 2019-2020, tânărul internațional a fost golgheterul echipei.

Ajuns la 23 de ani, Coman este cotat la 5 milioane de euro de transfermarkt.com.

Edi Iordănescu, la AS.ro LIVE

Mihai Stoica, nemulţumit de Vali Creţu
Fotbal intern • 8:10
A comis-o din nou! Mihai Stoica, șocat de un jucător de la FCSB: „Ce ai declarat, mă!? Mi s-a făcut rău, când am auzit!”
Mihai Stoica, reacţie după declaraţiile date de Vali Creţu
Fotbal intern • 19 sept., 18:52
Mihai Stoica, prima reacţie după ce Vali Creţu a anunţat că a fost „şmecher” când a primit penalty. „N-a fost şi nu va fi. Să se anuleze golul!”
Octavian Popescu
Fotbal intern • 19 sept., 17:27
Lovitură pentru Edi Iordănescu! Octavian Popescu, OUT după accidentarea din derby-ul FC U Craiova – FCSB. Cât va lipsi „perla” roş-albaştrilor
Ipostazele "intime" în care nu au crezut că vor fi vreodată filmați: Mihai Petre și Elwira, gest curajos pentru îndeplinirea unei probe
1
Foto „Nicio ţară nu poate dispune arestarea mea”. Dragoş Săvulescu îi cere despăgubiri României. „Soţia mea nu poate dormi şi mânca!”
0:04 PSG – Olympique Lyon 2-1 | Scandal în galaxie! Lionel Messi nu a mai rezistat când a văzut că e schimbat. A refuzat să dea mâna cu Mauricio Pochettino! 19
sept.
23:55
PSG – Lyon 2-1. Icardi a dat lovitura în minutul 90+4! „Remontada” Valencia – Real Madrid 1-2. Juventus – AC Milan 1-1. „Bătrâna Doamnă”, pe loc retrogradabil. Valentin Mihăilă şi Nicolae Stanciu au marcat pentru Parma şi Slavia Praga. Rezultatele zilei sunt AICI
19
sept.
22:35
Dinamo – FC Botoşani 1-2 | „Câinii” au o mare dilemă: „Ne întrebăm cine va fi antrenor!” Mesaj pentru fani: „Le mulţumesc că au răbdare cu noi”
19
sept.
22:14
Dinamo – FC Botoşani 1-2 | Iuliu Mureşan l-a luat peste picior pe Dario Bonetti: „Covid-19 poate se depistează numai vinerea”. Nici nu vrea să audă de pretenţiile italianului!
19
sept.
22:11
Dinamo – FC Botoşani 1-2 | Gabi Torje şi-a ieşit din minţi: „Dinamo este o emblemă! Botoșaniul are doar unii din arte marțiale și luptători pe la Olimpiadă!”
19
sept.
21:44
Preferatul lui Gigi Becali are probleme grave de sănătate: „Nu a putut să stea nici în picioare, a vomitat toată noaptea!” Situaţie incredibilă: „Foarte nasol!”
19
sept.
21:00
Dinamo – FC Botoşani 1-2 | Dezastrul continuă! „Câinii” au marcat după 535 de minute, însă au ajuns la şase înfrângeri consecutive. Moldovenii, la un punct distanţă de liderul CFR Cluj
19
sept.
20:44
VIDEO„Tunetul Nordului” a lovit din nou! Erling Haaland are mai multe goluri decât meciuri jucate. A reuşit o „dublă” de senzaţie în Dortmund – Union Berlin 4-2
19
sept.
19:52
FotoSimona Halep şi-a încântat fanii cu primele imagini din luna de miere. Modul în care se menţine în formă şi cum se relaxează alături de Toni Iuruc
19
sept.
19:21
Dan Petrescu, ultimele informaţii despre situaţia lui Denis Alibec: „Vom suferi!” Când poate reveni atacantul: „Nu cred că va putea intra direct!”