A doua înfrângere consecutivă pentru Marius Șumudică în Turcia. Malatyaspor a fost învinsă de Bașakșehir

Antena Sport Publicat: 6 noiembrie 2021, 17:18

Marius Şumudică, o nouă înfrângere la Malatyaspor

Hepta

Malatyaspor a pierdut al doilmea meci consecutiv cu Marius Șumudică pe bancă. Echipa românului a fost învinsă, pe teren propriu, de fosta campioană a Turciei, Bașakșehir, scor 1-3. Malatyaspor a pierdut, astfel, al doilea meci consecutiv, după înfrângerea din etapa trecut cu Kasimpașa, scor 0-2.

A doua înfrângere pentru Marius Șumudică la Malatyaspor

Bașaksehir a condus cu 3-0 pe terenul echipei lui Marius Șumudică. Cigerci, Visca și Okaka au marcat pentru fosta campioană a Turciei. Echipa lui Marius Șumudică a înscris golul de onoare în prelungirile partidei, prin Kanatsizkus.

Echipa lui Şumudică ocupă locul 16 în clasament, cu 12 puncte. Başakşehir este pe 8, cu 18 puncte.

Rezultatele lui Marius Șumudică pe banca celor de la Yeni Malatyaspor

• Adana Demirspor – Yeni Malatyaspor 0-2
  • Yeni Malatyaspor – Altay 2-1
  • Kasimpașa – Yeni Malatyaspor 2-0
  • Yeni Malatyaspor – Istanbul Bașakșehir 1-3

Marius Șumudică, mesaj războinic la prezentarea oficială

Marius Șumudică a venit cu gânduri mari la Malatyaspor, echipă care luptă pentru evitarea retrogradării.

„Avem fotbaliști care au calitate și trebuie să devenim o adevărată echipă. Prioritatea noastră este să luăm primul punct, iar apoi prima victorie. E foarte important să te lupți și să fii agresiv.

Nu vreau ca nimeni să se gândească că Yeni Malatyaspor se luptă să rămână în prima liga. Nu pentru asta am venit. Îmi voi da viața pentru echipă. Le-am pus să aibă încredere în Șumudică. Voi face totul pentru a scăpa de probleme. Fanii merită mult mai mult și voi face totul pentru ca ei să meargă fericiți acasă după meciuri”, a spus Marius Șumudică pentru ntvspor.net.

Va reuşi Simona Halep să obţină prima victorie, după revenirea pe teren?

EXCLUSIVPantelis Kapetanos a anunţat favorita din PAOK – FCSB: „Trebuie să fie foarte atentă în primele 20 de minute”

8:32

VIDEOBernadette Szocs şi Ovidiu Ionescu, eliminaţi în sferturile China Smash 2024

8:30

Luis Enrique, discurs exploziv după Arsenal – PSG 2-0: „Nu am de gând să-ți explic tactica pentru că nu ai înțelege-o”

0:01

Robert Lewandowski, bornă impresionantă la Barcelona, la 36 de ani! Capitolul la care este depăşit doar de Cristiano Ronaldo

23:59 1 oct.

VideoNota primită de Florinel Coman după ce a reuşit un dublu assist de senzaţie în Al Gharafa – Al Ain 4-2, LIVE în AntenaPLAY!

23:55 1 oct.

Arsenal, Barcelona şi Manchester City, victorii clare în Champions League! Borussia Dortmund a făcut scorul serii! Rezultatele

1 VideoLuiza, soţia lui Cătălin Zmărăndescu, interviu rar despre familia sa: „Vrea să fie şef!” Pasiunea neaşteptată a fiicei sale 2 VIDEOLiga Campionilor Asiei | Al Gharafa – Al Ain 4-2 a fost live în AntenaPLAY! Meci de vis pentru Florinel Coman 3 Cosmin Bărcăuan, avertisment teribil pentru FCSB înaintea meciului cu PAOK: „Este infern! Îi ia de pe tunel!” 4 Dennis Man, criticat de italieni, chiar şi după golul marcat în Parma – Cagliari 2-3: „Nu poţi juca 10 minute” 5 Adrian Mititelu a făcut anunţul: cine e antrenorul lui FCU Craiova! De ce s-a prăbuşit echipa din Bănie 6 Suma uriaşă strânsă de David Popovici în doar 24 de ore pentru copiii cu dizabilităţi. „Sunt copleşit!”