Lovitură pentru Marius Şumudică în Turcia. Noua echipă a românului, Yeni Malatyaspor a încasat o înfrângere dureroasă în campionat. Au luat bătaie de la o echipă care nu mai bătuse pe nimeni de şapte etape.
Probleme pentru Marius Şumudică
Marius Șumudică a suferit prima înfrângere pe banca celor de la Yeni Malatyaspor. A fost 0-2 în deplasarea cu Kasimpasa, o formație aflată pe loc retrogradabil înaintea partidei, cu o singură victorie în campionat. Victoria celor de la Kasimpasa s-a conturat în repriza a doua după golurile marcate de Sadiku în minutul 54 şi Bozok în minutul 73.
Proma înfrângere pentru Şumudică la Yeni Malatyaspor
Gazdele veneau după o serie de 7 meciuri fără victorie în campionat, dar şi-au revenit tocmai în faţa echipei antrenate de către Marius Şumudică. După această înfrângere, Yeni Malatyaspor rămâne cu 12 puncte, ocupând momentan locul 13 în clasament, înaintea mai multor meciuri care urmează să se joace în această etapă. În urma acestei victorii, Kasimpasa a urcat, momentan, deasupra locurilor care duc în liga a doua din Turcia.
- Probleme pentru Marius Şumudică
- Ce a făcut noua echipă a românului
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Dialog „încins” în Atletico – Real Madrid 1-2: „Florentino o să te dea afară”
- Atletico – Real Madrid 1-2. „Los blancos” își înving rivala și vor da piept cu Barcelona în finala Supercupei
- Paris Saint Germain a câștigat Supercupa Franței! Dramatism total în finala cu rivala Marseille
- S-a stabilit recordul în Atletico – Real Madrid! L-a depășit pe legendarul Sergio Ramos
- Mirel Rădoi revine pe bancă! Lovitură de proporții dată de fostul tehnician al Craiovei

































