“A semnat!” Marius Şumudică a anunţat transferul stelar al lui Denis Drăguş: “L-au cumpărat cu 2 milioane de euro”

Iulian Focșăneanu Publicat: 17 mai 2024, 14:21

Comentarii
A semnat! Marius Şumudică a anunţat transferul stelar al lui Denis Drăguş: L-au cumpărat cu 2 milioane de euro

Denis Drăguş, la finalul unui meci al lui Gaziantep/ Twitter Gaziantep

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Marius Şumudică a anunţat transferul stelar al lui Denis Drăguş. Atacantul în vârstă de 24 de ani a reuşit o mutare spectaculoasă chiar înainte de EURO 2024. Fostul său antrenor a venit cu detalii de ultimă oră.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Standard Liege ar fi acceptat oferta celor de la Trabzonspor, pentru Denis Drăguş. Belgienii vor încasa în schimbul internaţionalului român aproximativ două milioane de euro, sumă la care se vor adăuga şi bonusuri.

Marius Şumudică a anunţat transferul stelar al lui Denis Drăguş

Împrumutat la Gaziantep, Drăguş a avut evoluţii spectaculoase în această ediţie de campionat. În cele 40 de meciuri din toate competiţiile a înscris 16 goluri şi a oferit 2 pase decisive.

Marius Şumudică l-a dat de gol pe Denis Drăguş şi anunţă că transferul s-a realizat deja.

O să spun, chiar dacă deranjez. Drăguș este cumpărat de Trabzonspor. Cred că a și semnat deja. Nu știu exact. Este cumpărat pentru poziția de vârf de atac. Drăguș marchează 15 goluri în campionatul Turciei din poziția de vârf de atac.

Reclamă
Reclamă

Când un club precum Trabzonspor plătește 2 milioane să te cumpere, te cumpără pentru poziția în care tu ai jucat sezonul respectiv. Ai jucat contra lui Trabzonspor și ai marcat contrat lor din poziția de vârf de atac.

Pentru mine, Drăguș nu poate juca bandă stânga niciodată. Poate juca, dar aportul lui este minim. El este vârf de atac, are explozie, viteză, libertate de mișcare”, a declarat Marius Șumudică la fanatik.ro.

Drăguş tocmai a înscris o dublă pentru Gaziantep în meciul din deplasare cu Demirspor. În acelaşi meci, câştigat cu 6-1, Alex Maxim a oferit trei pase decisive.

Reclamă

Denis Drăguş este cotat la suma de trei milioane de euro, pe site-urile de specialitate. Atacantul român a fost transferat de Standard Liege în vara lui 2019, de la Viitorul, în schimbul sumei de 1,8 milioane de euro.

Atacantul român a înscris un gol superb chiar şi în poarta fostei sale echipe. A întors un adversar cu un dribling a la Cristiano Ronaldo și a trimis mingea direct în vinclul porții adverse. Trabzonspor este, în prezent, pe a treia treaptă a podiumului. Are 61 de puncte, cu 38 mai puţin decât liderul Galatasaray.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine se califică în sferturile de finală World Cup? Spania sau Portugalia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:58

“Nu există mafie mai mare decât la FIFA şi UEFA” Atac teribil după decizia incredibilă luată de forul mondial

14:32

Presa braziliană îl critică pe Ancelotti după eliminare: “Alegere greşită a celui mai bine plătit antrenor din lume”

14:05

Uriaşa Summer McIntosh a doborât un record vechi de 17 ani

13:25

UEFA, atac la FIFA! Scandal monstru în urma anulării cartonaşului roşu primit de Folarin Balogun: “De neînțeles”

13:13

Ronaldo nu l-a iertat pe Vinicius Jr, după eşecul dureros cu Norvegia: “Când Brazilia avea cea mai mare nevoie de el..”

12:40

Destinaţie surpriză pentru Pep Guardiola. Propus să preia naţionala Olandei

1 UPDATEFIFA, o nouă lovitură pentru Istvan Kovacs. Ce se întâmplă cu arbitrul la Campionatul Mondial 2 Oferta uriașă primită de Vozinha după Campionatul Mondial! Ce s-a întâmplat după ce l-a cucerit pe Messi 3 Surprinzător! Ce a făcut Carlo Ancelotti după ce Brazilia a fost eliminată de la Cupa Mondială 4 S-a decis! Transferul a fost anunţat de Mihai Stoica 5 “Nu mai suntem prieteni”. Darius Olaru, prima reacţie după ce noua lui echipă a umilit-o pe FCSB 6 VIDEOBrazilia – Norvegia 1-2! Șoc la Cupa Mondială! Erling Haaland i-a dus pe viking în sferturi
Citește și