Închide meniul

Adevăratul motiv pentru care Ianis Hagi a plecat de la Rangers! Anunţul presei din Scoţia

Viviana Moraru Publicat: 27 septembrie 2023, 22:05

Comentarii
Adevăratul motiv pentru care Ianis Hagi a plecat de la Rangers! Anunţul presei din Scoţia

Ianis Hagi, în timpul unui meci la Rangers/ Profimedia

S-a aflat adevăratul motiv pentru care Ianis Hagi a plecat de la Rangers. Presa din Scoţia a făcut anunţul despre internaţionalul român, dezvăluind că acesta a intrat într-un conflict cu antrenorul scoţienilor, Micheal Beale, ca urmare a numărului puţin de minute bifate.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ianis Hagi a fost împrumutat pentru un sezon la Deportivo Alaves, în prima ligă din Spania. Fiul “Regelui” a bifat trei meciuri la noua echipă, însă nu a marcat niciun gol.

Adevăratul motiv pentru care Ianis Hagi a plecat de la Rangers

Scoţienii au analizat în detaiu plecarea lui Ianis Hagi de la Rangers, şi au ajuns la concluzia că internaţionalul român nu a mai fost mulţumit de statutul său de la formaţia de pe Ibrox.

La meciul de Cupă, dintre Rangers şi Morton, Michael Beale a mizat pe jucătorii care au prins mai puţine minute, însă chiar şi aşa, Ianis Hagi a început partida ca rezervă, şi a fost trimis în teren în minutul 57.

Presa din Scoţia notează că în meciul respectiv s-ar fi produs “ruptura”, iar Ianis Hagi a răbufnit, ca urmare a faptului că nu prinde suficiente minute la Rangers.

Reclamă
Reclamă

“Un astfel de nume care s-a hotărât să plece de pe Ibrox este românul Ianis Hagi, care a fost împrumutat la Alaves în La Liga, după ce aripa și-a vărsat frustrările în privința timpului de joc puțin pe care l-a avut sub comanda lui Michael Beale, în urma unei confruntări din Cupa Ligii cu Morton.

Hagi a urmărit cum londonezul i-a trimis în teren pe Abdallah Sima, Sam Lammers și Cyriel Dessers în compartimentul ofensiv. Dar se pare că jucătorul de 24 de ani nu are tocmai o perioadă benefică nici după ce a debutat împotriva lui Athletic Bilbao”, au notat scoţienii de la Daily Record.

Anunţ de coşmar pentru Ianis Hagi în Spania

Anunţ de coşmar pentru Ianis Hagi în Spania. Ianis Hagi a fost pentru prima dată titular la Alaves în partida pierdută cu Bilbao, scor 0-2, dar poate pierde rapid acest statut. Presa din Spania susţine că evoluţia lui Ianis Hagi nu a mulţumit şi că acesta va fi rezervă în următoarele partide.

Reclamă

Jurnaliştii spanioli susţin că Jon Guridi îi va lua locul lui Ianis Hagi în prima echipă de la Alaves. Internaţionalul român a venit, în această vară, sub formă de împrumut de la Rangers.

”Experimentul Ianis Hagi nu a mulțumit pe nimeni și este oarecum normal ca românul să-i cedeze locul altuia. Probabil că Jon Guridi, pe care Ianis l-a înlocuit la întâlnirea cu Rayo, va reveni în formație din primul minut”, au scris cei de la AS.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica Inter în optimile Ligii Campionilor, după 1-3 în tur cu Bodo/Glimt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:16 20 feb.
Zoran Mitrov şi-a atacat colegii după FC Botoșani – U Cluj 1-3: “Fiecare am luat-o pe alt drum”
22:54 20 feb.
Coșmar pentru Marius Șumudică! Un nou eșec pentru român în Arabia Saudită
22:41 20 feb.
Leo Grozavu, mesaj pentru jucători: “Acum trebuie să arătăm caracter”
22:29 20 feb.
Alex Chipciu, discurs sincer după victoria de la Botoșani: „Nu suntem calificați”
22:24 20 feb.
Valeriu Iftime: “În prostia mea credeam la titlu!” Face praf un jucător: “Parcă a băut două sticle de whiskey”
21:58 20 feb.
Botoşani – U Cluj 1-3. „Șepcile roșii” defilează către o nouă prezență în play-off
1 Rezultatul istoric al Juliei Sauter, făcut zob în România: “Cea mai mare umilință pentru sportul românesc” 2 Ilie Dumitrescu a anunţat cine este selecţionerul care stă pe banca României cu Turcia: “100%” 3 Julia Sauter le-a dezvăluit celor de la Golden Skate realitatea cruntă, la 15 ani după ce a ales România 4 Răzvan Burleanu are concurenţă! Un nou candidat la şefia FRF: “Foarte multe probleme”. Ce îi reproşează actualului preşedinte 5 Revenire importantă în echipa lui Filipe Coelho, înainte de Unirea Slobozia – Universitatea Craiova 6 Anunţul lui Jose Mourinho despre transferul lui Ştefan Baiaram. Cu cine negociază jucătorul Universităţii
Citește și