Adrian Mutu nu are liniște la Neftchi Baku! Suporterii azeri i-au cerut demisia. Reacția tehnicianului

Alex Ioniță Publicat: 11 noiembrie 2023, 19:50

Comentarii
Adrian Mutu nu are liniște la Neftchi Baku! Suporterii azeri i-au cerut demisia. Reacția tehnicianului

Adrian Mutu / Profimedia

Adrian Mutu nu are liniște la Neftchi Baku! Fanii grupării din Azerbaidjan sunt nemulțumiți de jocul favoriților, după ultima înfrângere din campionat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În cadrul etapei a 13-a a campionatului azer, formația pregătită de Adrian Mutu a pierdut partida cu Sumaqayit, cu scorul de 1-2. La finalul partidei, fanii echipei i-au cerut demisia tehnicianlui român.

Adrian Mutu nu are liniște la Neftchi Baku! Cum a reacționat „Briliantul”

La conferința de presă de la finalul partidei cu Sumaqayit, Adrian Mutu a oferit prima reacție, după ce suporterii lui Neftchi i-au cerut demisia. Acesta a menționat faptul că își asumă responsabilitatea pentru rezultatele slabe ale echipei.

Totodată, „Briliantul” a menționat și faptul că nu dorește să comenteze prea mult situația, având în vedere faptul că fanii sunt liberi să își exprime opinia.

„Suporterii au libertatea să-și exprime opinia. Nu am ce să spun. Cei care cred că eu sunt cea mai mare problemă au dreptul să-și spună părerea. Îmi asum responsabilitatea. Dacă vor să facă o schimbare, sunt liberi să o facă”, a spus Adrian Mutu, citat de sportinfo.az.

Reclamă
Reclamă

În momentul de față, Neftchi Baku este pe poziția a 6-a în campionat, din 10 echipe, cu 18 puncte obținute în primele 13 etape. Formația lui Adrian Mutu se află la 6 puncte de liderul Zira, care are totuși un meci în minus față de trupa „Briliantului”.

Adrian Mutu a ajuns pe banca formației din Azerbaidjan în vara acestui an, după ce s-a despărțit de Rapid. În cariera sa de antrenor le-a mai pregătit pe: FC Voluntari, echipa națională Under-21 a României, dar și pe FCU Craiova și Rapid.

Autocarul lui Neftchi Baku a fost implicat într-un accident rutier

Autocarul echipei tehnicianului român a fost implicat într-un accident rutier, în timp ce se deplasa către un meci.

Reclamă

La momentul accidentului, autocarul formației mergea către Gabala, acolo unde clubul pregătit de Adrian Mutu a învins-o pe echipa locală cu scorul de 2-0, pe data de 5 noiembrie.

În drumul spre oraș, mai exact în localitatea Bayil, autocarul celor de la Neftchi Baku a fost implicat într-un accident rutier, potrivit informațiilor oferite de sursa citată anterior. Totuși, vina ar fi fost a unui alt participant la trafic, care a fost neatent și a provocat acest accident.

Ciocnirea nu a fost una gravă, iar autocarul celor de la Neftchi și-a continuat, fără probleme, drumul către Gabala.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:34

Andrei Nicolescu nu a mai rezistat. Mesaj public pentru Mazilu: “Supărare mare”

15:30

Fotbalistul care a răpus România în 2016 şi-a anunţat retragerea din fotbal: “Plouă, nu e o coincidenţă”

15:13

EXCLUSIV“Exprimarea a fost greşită” George Buricea a făcut lumină, după ce a fost acuzat că nu ştie regulamentul: “Nu se pune problema”

14:39

„Oh, Doamne…” Reacția lui Florin Niță când a văzut cine apără poarta României cu Turcia

14:26

Cel mai violent meci din istoria Cupei Mondiale, cu pumni în figură și poliție pe gazon: „Stupid, revoltător, rușinos!”

14:19

Primul răspuns primit de Dinamo din partea CCA, în privinţa lui Istvan Kovacs: “Nu au considerat un caz excepţional”

1 UPDATEIonuț Radu ratează sigur meciul Turcia – România. Primul verdict al medicilor 2 Mircea Lucescu i-a găsit înlocuitor lui Ionuț Radu, accidentat! Anunțul de ultimă oră venit de la FRF 3 Jucătorul care e out de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi spune totul 4 Decizia luată de Dinamo în privinţa lui Adrian Mazilu. Anunţul lui Andrei Nicolescu: “Problema lui” 5 Bogdan Stelea, reacţie dură după ce a văzut cine l-a înlocuit pe Ionuţ Radu la naţională: “El merita!” 6 Nebunie la derby-ul nordului Angliei. Meciul a fost oprit pentru rasism
Citește și