Alexandru Cicâldău a fost „deturnat” din drumul către Ligue 1, unde L’Equipe anunțase că era dorit de Nantes. Presa din Turcia anunță că mijlocașul român se află la un pas să semneze cu Al Ittihad Kalba, din Emiratele Arabe Unite.
Aventura lui Cicâldău la Galatasaray este ca și încheiată. În ultima vreme s-a scris intens că românul ar fi atras atenția mai multor cluburi răsunătoare din Europa, precum Sampdoria, Fiorentina sau Nantes, însă discuțiile nu s-au concretizat.
Alexandru Cicâldău, „deturnat” din drumul către Ligue 1!
Galatasaray vrea să scape de Alexandru Cicâldău și este deschisă la negocieri pentru un împrumut inițial, urmat de un transfer definitiv. Recent s-a zvonit că mijlocașul de 25 de ani ar putea rămâne în Turcia, la Sivasspor.
Astăzi, publicația turcă ntvspor.net a dezvăluit destinația surprinzătoare a lui Alexandru Cicâldău. Galatasaray s-ar fi înțeles cu Al Ittihad pentru transferul românului sub formă de împrumut, cu opțiunea de cumpărare definitivă.
„Al Ittihad Kalba din Emiratele Arabe Unite se află pe urmele mijlocașului de 25 de ani și a făcut un progres semnificativ în derularea negocierilor. S-a ajuns la un acord important pentru ca formația arabă să-l aducă pe Cicâldău, cu opțiunea de transfer definitiv”, a notat publicația turcă.
Cicâldău, 41 de meciuri la Galatasaray
Cicâldău a fost transferat la Galatasaray în 2021, la insistenţele lui Fatih Terim, dar nu este pe placul noului tehnician. În această ediţie de campionat a bifat numai cinci minute.
Alexandru Cicâldău a jucat 41 de meciuri în toate competiţiile pentru gruparea din Istanbul, marcând 5 goluri şi dând 4 pase decisive.
În Turcia, Alex Cicâldău a făcut echipă cu alt român, Olimpiu Moruţan, care a a ajuns între timp la Pisa, în Serie B. Turcii plăteau în schimbul lui Moruţan puţin peste 4 milioane de euro, iar jucătorul a evoluat în 40 de partide, în toate competiţiile.
- Alexandru Cicâldău, „deturnat” din drumul către Ligue 1
- Galatasaray s-ar fi înțeles cu altă echipă pentru transferul românului
- Marele Premiu al Italiei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 4-6 septembrie
- Campionatul European de volei feminin va fi LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21 august – 6 septembrie
- Debut nefericit pentru Zeljko Kopic în Polonia! A pierdut derby-ul cu rivala din Cracovia
- Dorit insistent de Dinamo, Vladislav Blănuţă a fost transferat de Dinamo Kiev
- Nebunie în Turcia, după sosirea lui Rafael Leao. Transfer stelar reuşit de Galatasaray
- Reacţia jucătorului de la Al-Nassr după ce Cristiano Ronaldo i-a „furat” golul: „Să fiu supărat?”
- Alexandru Mitriţă, meci de vis împotriva lui Burcă şi Ioniţă. Hat-trick şi pasă de gol într-o singură repriză






























