Închide meniul

Alexandru Cicâldău, pe urmele lui Adrian Mutu! Mijlocaşul lui Galatasaray este dorit în Serie A. Italienii au făcut deja oferta de milioane de euro!

Dragoș Vasile Publicat: 13 aprilie 2022, 22:18

Comentarii
Alexandru Cicâldău, pe urmele lui Adrian Mutu! Mijlocaşul lui Galatasaray este dorit în Serie A. Italienii au făcut deja oferta de milioane de euro!

Alexandru Cicâldău, într-un meci pentru Galatasaray / Profimediaimages

Alexandru Cicâldău (24 ani) nu mai are viitor la Galatasaray şi poate ajunge în Serie A. Fiorentina este interesată de serviciile mijlocaşului român. Gruparea de pe “Stadio Artemio Franchi” ar fi făcut deja o ofertă turcilor, anunţă aksam.com.tr.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Aventura lui Alex Cicâldău la Galatasaray s-ar putea încheia după un singur sezon. Mijlocaşul român nu este om de bază la gruparea “Cim Bom”, iar în presa internaţională au apărut deja informaţii despre un posibil transfer în Serie A.

Alexandru Cicâldău, dorit de Fiorentina

Cotat la 8 milioane de euro pe site-urile de specialitate, Alex Cicâldău poate îmbrăca tricoul celor de la Fiorentina. Toscanii ar fi făcut deja o ofertă de 8 milioane de euro, după cum scrie sursa citată. Totuşi, conducerea lui Galatasaray s-a declarat nemulţumită. Turcii cer între 10 şi 12 milioane de euro pentru mijlocaş.

Galatasaray l-a transferat pe mijlocaşul de 24 de ani vara trecută, după ce le-a plătit 6.5 milioane de euro celor de la Universitatea Craiova.

Cicâldău, dorit şi de Betis Sevilla

Alexandru Cicâldău ar putea reuși un transfer de senzație, în La Liga. Mijlocașul de 24 de ani este monitorizat de Betis, iar gruparea din Sevilla este dispusă să îl cumpere de la Galatasaray.

Reclamă
Reclamă

Alb-verzii sunt pe loc de cupe europene și țin aproape de Barcelona și Atletico Madrid. Manuel Pellegrini a cerut întăriri, iar printre țintele lui este și internaționalul român, care are o cotă de piață de 8 milioane de euro.

Potrivit jurnaliștilor spanioli de la superdeporte.es, Alexandru Cicâldău este surpriza pregătită de Betis. Se fac pregătiri pentru posibilele plecări ale lui William Carvalho și Guido Rodriguez, care au făcut un sezon grozav și au atras interesul granzilor Europei.

Ibericii amintesc și de faptul că Cicâldău, care mai are contract până în 2026 cu Galatasaray, mai este dorit și de Sampdoria și Fiorentina. Românul a contribuit la ultima victorie obținută de gruparea “Cim Bom”. A reușit o pasă decisivă în partida cu Karamgumruk, scor 2-0.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:51
LIVE SCOREUTA – U Cluj 0-2. Lukic și Cristea au marcat pentru “șepcile roșii”. Echipa lui Bergodi, aproape de victorie
16:39
Atacuri suburbane între doi grei din fotbalul românesc din cauza lui Lucescu: “Puteai să mori la 31 de ani”
16:37
Denis Drăguș, transfer surprinzător în afara Turciei! Ce antrenor a pus ochii pe român
16:22
Vinicius și-a decis viitorul! Anunțul spaniolilor despre starul lui Real Madrid
16:21
Fotbalist din România, transferat în Serie A pentru 7 milioane de euro. Giovanni Becali poartă negocierile
16:17
Daniel Oprița, atac la conducerea Stelei după egalul de la Buzău: „Să facă echipă, să antreneze ei”
1 Afacerea în care Adrian Mutu a investit 1.5 milioane de euro. S-a asociat cu un greu din lumea business-ului românesc 2 Antrenorul care a făcut istorie cu Liverpool îl vrea pe Ianis Hagi. Ofertă de top pentru căpitanul naţionalei 3 Ce lovitură! Andrei Rațiu a semnat până în 2030 4 Control antidoping după FC Argeș – Universitatea Craiova 1-2! Ce jucători au fost testați 5 Jucătorul de la Universitatea Craiova pe care Meme Stoica a pus ochii: “Foarte, foarte bun!” 6 Nicușor Bancu nu s-a ferit de cuvinte, după victoria cu FC Argeș: „Contează antrenorul, plecasem cu Rădoi”
Citește și