Alexandru Mitriţă, gol uluitor în minutul 7 al prelungirilor! Reuşita fabuloasă a fotbalistului l-a calificat pe Răzvan Lucescu în semifinalele Cupei. Meci nebun între PAOK şi AEK

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 9 februarie 2022, 22:34
Actualizat: 10 februarie 2022, 1:07

Alexandru Mitriţă a făcut spectacol în Grecia. A marcat golul decisiv pentru Paok Salonic, echipa pregătită de Răzvan Lucescu. De altfel, Paok a fost condusă până în prelungiri, dar a marcat de două ori şi e în careul de aşi al competiţiei.

Răzvan Lucescu şi Paok Salonic au dat lovitura în Grecia

Hepta

Paok Salonic, echipa pregătită de Răzvan Lucescu, a dat lovitura serii în Cupa Greciei. A reuşit să întoarcă scorul pe terenul celor de la AEK Atena şi s-a calificat în semifinalele competiţiei. Alexandru Mitriţă a fost omul meciului.

Alexandru Mitriţă a făcut spectacol în Grecia!

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei Greciei, trecând în sferturi de AEK Atena, scor 2-1 în manşa secundă, după ce în tur a fost 0-0. PAOK a revenit de la 0-1, iar ultimul gol a fost marcat de Alexandru Mitriţă. Gazdele de la AEK Atena a deschis scorul prin Simoes ’83. Pentru PAOK a egalat Kurtic ‘90+5, iar Mitriţă a fost cel care a stabilit scorul final. Mitriţă a intrat pe teren în minutul 64.

În penultimul act, PAOK Salonic, echipa pregătită de Răzvan Lucescu şi la care mai evoluează şi Alexandru Mitriţă va întâlni Olympiakos Pireu. În cealaltă semifinală a competiţiei vor juca Panathinaikos Atena şi Lamia.

21:39 Toni Petrea nu a semnat cu FCSB! Nicolae Dică şi Laurenţiu Reghecampf, doriţi de Gigi Becali dacă antrenorul nu îşi va prelungi contractul 21:20 Roland Garros 2022 | Rafael Nadal şi Novak Djokovic, în optimi! „Matadorul”, reacţie genială după ce a atins o bornă uriaşă: „E clar, sunt foarte bătrân” 20:36 Un copil de 6 ani din Ucraina a emoţionat pe toată lumea! Scrisoarea virală postată de Şahtior Donețk, după ce puştiul şi-a pierdut părinţii în război 19:59 Real Madrid, exemplu pentru CFR Cluj! Dan Petrescu: „A fost ajutorul meu pentru câștigarea campionatului!” 19:49 Valentin Mihăilă e gata să ducă naţionala la EURO 2024: „Ăsta e obiectivul final!” Hai, România! În fiecare zi 19:06 Ultraşii lui Dinamo au trecut la ameninţări înaintea barajului cu „U” Cluj: „Vă dezbrăcăm, sărim din peluză!” / „B=Bătaie” 18:24 EXCLUSIVGheorghe Tadici o face praf pe Cristina Neagu: „N-au declarat-o specialiştii cea mai bună din lume! Nu-i ajunge nici la degetul mic lui Popovici!” 18:22 Roland Garros 2022 | Irina Begu a fost amendată cu 10.000 de euro după ce a lovit un copil cu racheta 17:33 Federico Valverde, declaraţia anului înainte de finala Liverpool – Real Madrid: „Mi-aş da soţia pentru trofeu!” + Femeia l-a făcut „K.O.” 17:23 Peluza Cătălin Hîldan îi îmbărbătează pe „câini” înaintea barajului: „Dinamo a umilit Everton, a călcat în picioare marele Hamburg şi a eliminat Inter!”

Petre Grigoraş, la AS.ro LIVE

Răzvan Lucescu, în timpul unui meci
Fotbal extern • 23 mai, 18:50
Răzvan Lucescu, la capătul puterilor după sezonul de la PAOK cu 59 de meciuri: ”N-am avut timp nici să-mi mângăi soția!”
Ultraşii lui PAOK, în timpul unui derby
Fotbal extern • 21 mai, 23:00
Haos total la Panathinaikos – PAOK 1-0, finala Cupei Greciei! Ultraşii s-au luat la bătaie sub ochii lui Răzvan Lucescu
Răzvan Lucescu, dialog aprins cu ultrașii
Fotbal extern • 12 mai, 8:31
Răzvan Lucescu, implicat într-un scandal monstru în Grecia! Antrenorul lui PAOK, dialog aprins cu ultrașii după 10 meciuri fără victorie