Radu Drăguşin a primit o veste uriaşă din partea lui Andrea Pirlo. Românul are şanse mari să fie titular în meciul cu Verona. Chiar Pirlo a spus-o în contextul în care Bonucci şi Chiellini sunt accidentaţi, iar Danilo este suspendat după ce a primit al 5-lea cartonaş galben cu Crotone.
„Radu Drăgușin este clar o opțiune în apărare, ar putea juca din start. Mergem înainte, nu vorbesc despre cei care nu pot juca, vreau să văd la lucru pe cei care sunt apți de joc.
Singurul care revine este Rabiot după o suspendare, e bine că mai avem soluții la mijloc. Eu sunt în formă, dar nu pot intra! Aș fi jucat cu mare plăcere”, a spus Andrea Pirlo, la conferința de presă.
Jurnaliştii italieni îl văd pe Radu Drăguşin titular cu Verona
Jurnaliştii de la Gazetta dello Sport îl văd pe Drăguşin drept singura opţiune viabilă pe care o are antrenorul bianconerilor la meciul cu Verona.
"Soluția firească este titularizarea lui Radu Drăgușin, fundaşul central născut în 2002 şi adus de la U22 la prima echipă. Românul a debutat deja atât în Cupa Italiei, în Liga Campionilor cu Dinamo Kiev și, pentru un minut, cu Genoa, în Serie A.
În aceste zile el îşi poate da acordul pentru reînnoirea pe cinci ani a contractului care expiră în iunie. Drăguşin are mulți pretendenți deja la ușă", se anunţă în sursa citată.
Dacă va semna o nouă înţelegere, Drăguşin are şansa de a câştiga un salariu uriaş. Juventus îi oferă un milion de euro pe an! Negocierile s-au prelungit pentru că fundaşul României U21 a cerut asigurări că va rămâne în lotul echipei de seniori şi că i se va da şansa să joace.
Drăguşin nu duce lipsă de oferte. Trei echipe din Anglia încearcă să îl convingă să semneze cu ele. Este vorba de Tottenham, Newcastle şi Crystal Palace.

- Radu Drăguşin, anunţat titular în Verona - Juventus
- Ce a spus Andrea Pirlo despre român
- Europe Smash Sweden 2025 e live în AntenaPLAY (14-24 august)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- “Ultimul tango” pentru Messi. Însemnătatea următoarelor meciuri de la naționala Argentinei pentru Leo
- Andrei Ivan a marcat la debutul în Grecia, dar echipa lui a suferit un eşec ruşinos!
- Galatasaray nu se oprește la Ederson. Turcii mai vor un jucător din echipa lui Pep Guardiola
- Cristiano Ronaldo s-a calificat cu Al-Nassr în finala Supercupei Arabiei. “CR7”, assist pentru Joao Felix
- Jose Mourinho a numit jucătorul care l-a transformat într-un antrenor mai bun. Alegere suprinzătoare