Andros Townsend e “omul zilei” în Anglia
Andros Townsend a avut o zi perfectă în Premier League. Mijlocaşul lui Everton a stabilit scorul final în remiza cu Manchester United de pe Olf Trafford, scor 1-1, şi a ajuns la al cincilea gol în 9 meciuri pentru “caramele”.
Imediat după gol, acesta s-a bucurat la fel ca Ronaldo, care intrase pe teren de câteva minute.
Andros Townsend at Everton:
▪️ 9 games
▪️ 5 goals
▪️ 1 Cristiano celebration
☠️ pic.twitter.com/f96aKr7Ahz
— B/R Football (@brfootball) October 2, 2021
“Este idolul meu. Am crescut uitându-mă la el. Am petrecut ore pe teren încercând să execut la fel ca el. Poate trebuia să petrec mai mult imitând celebrarea”, a spus Townsend la finalul meciului, citat de otbsports.com.
Chiar dacă a plecat direct la vestiare după meci, Cristiano Ronaldo i-a dat în cele din urmă tricoul său lui Townsend. Mijlocaşul s-a lăudat pe reţelele de socializare, unde a strâns mii de aprecieri din partea fanilor.
Andros Townsend received Ronaldo's shirt at full-time 🤩
📸 Instagram: androstownsend pic.twitter.com/RwrXlnLco8
— GOAL (@goal) October 2, 2021
Cristiano Ronaldo, eroul lui Manchester United în Champions League
Cristiano Ronaldo nu a reuşit să îşi salveze echipa în Premier League. În UEFA Champions League, CR7 a dat lovitura în prelungiri în Manchester United – Villarreal 2-1. A marcat golul victoriei chiar la ultima fază a partidei şi a declanşat nebunia pe Old Trafford.
În urma reuşitei, Cristiano Ronaldo a devenit al doilea cel mai bătrân jucător al celor de la United care marchează în Europa, la 36 de ani şi 236 de zile. Cel mai bătrân rămâne Brian Robson, 36 de ani şi 282 de zile, cu o reuşită într-o partidă cu Galatasaray, în 1993.
- Andros Townsend a marcat în Manchester United – Everton 1-1
- S-a bucurat precum Cristiano Ronaldo şi a plecat acasă cu tricoul idolului său
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- PAOK Salonic, înfrângere în Grecia! Echipa lui Răzvan Lucescu a fost învinsă de Atromitos
- Haos fără precedent: naționala cu doi selecționeri a convocat un no-name din liga a șasea, deși are o bază de selecție uriașă!
- Zinedine Zidane revine! Anunțul lui Fabrizio Romano: “Au un acord verbal, pot confirma”
- Dinamo Kiev s-a săturat de Vladislav Blănuță. Verdictul unui fost mare atacant rus: “Nu știe unde să-l trimită”
- “E negru, dar va ieși alb”. Scandal înainte de Cupa Africii. Antrenorul lui Ngezana, acuzat de rasism și sexism

































