Cristiano Ronaldo îi salvează pe cei de la Manchester United! Gol miraculos în prelungiri. A decis rezultatul pe Old Trafford

Gabriel Zamfirescu Publicat: 30 septembrie 2021, 0:14

Nebunie pe Old Trafford. Cristiano Ronaldo a dat lovitura pe final de meci, cu cei de la Villarreal. Lusitanul abia revenit la Manchester United, a adus victoria pentru campioana Angliei pe final de meci, în prelungiri. Cu reuşita din această seară, portughezul are cinci goluri în cinci meciuri pentru diavoli de când s-a întors pe Old Trafford.

Mai mult, în urma acestei reuşite, Cristiano Ronaldo a devenit al doilea cel mai bătrân jucător al celor de la United care marchează în Europa, la 36 de ani şi 236 de zile. Cel mai bătrân rămâne Brian Robson, 36 de ani şi 282 de zile, cu o reuşită într-o partidă cu Galatasaray, în 1993.

Cristiano Ronaldo îi salvează pe cei de la United

Villareal a deschis scorul în Teatrul Viselor. Alcacer a deschis scorul pentru Submarinul Galben. Nu a fost însă de ajuns. Alex Telles a egalat cu un gol fabulos, din voleu, fără speranţe pentru portarul ibericilor. Finalul a fost însă salvator pentru cei de la Manchester United care au reuşit să salveze meciul în ultimul minut al prelungirilor. Cristiano Ronaldo a fost cel care a împins mingea în plasa celor de la Villarreal şi a stabilit scorul final al partidei, 2-1 pentru United.

United s-a răzbunat pe Villarreal

Astfel, britanicii s-au răzbunat pe cei de la Villareal, echipă în faţa căreia a pierdut finala Europa League din sezonul trecut. În urma acestui rezultat, United obţine primele trei puncte în acest sezon de Champions League, după ce a pierdut în primul meci cu elveţienii de la Young Boys Berna.

Cine va fi golgheterul Ligii 1?

22:20 „Ceva nu se leagă!” Răzvan Patriche, la pământ după ce Dinamo a fost învinsă în prelungiri de Botoşani 22:18 Ionel Dănciulescu a găsit principalul vinovat după ce Dinamo a fost învinsă de FC Botoşani: „Interpretează foarte prost” 22:00 LIVE VIDEOLeicester – Southampton 0-0. Liderul din Championship vrea să se distanţeze în fruntea clasamentului 21:59 Dinamo Bucureşti – Skjern Handbold 28-27, în turul sferturilor European League 21:51 Dinamo şi FCU Craiova, ultimele clasate în Liga 1! Cum arată clasamentul în play-out cu 3 etape înainte de final 21:16 „Sper să le stricăm sărbătoarea” Anunţul lui Laszlo Dioszegi înainte de Sepsi – FCSB! 21:08 Dan Petrescu nu va aştepta finalul sezonului! Când va reveni pe banca lui CFR Cluj 21:00 LIVE VIDEOAl Hilal – Al Ain se joacă ACUM, AntenaPLAY! Se stabileşte prima finalistă din Liga Campionilor Asiei 20:45 Romario Benzar, scos cu ambulanţa de pe teren în Botoşani – Dinamo! Fault teribil comis de Hakim Abdallah 20:40 FC Botoşani – Dinamo 2-1. Dezastru pentru „câini”, care au primit un alt gol în prelungiri! „Roş-albii”, pe loc de retrogradare! Vezi toate știrile