Cristiano Ronaldo îi salvează pe cei de la Manchester United! Gol miraculos în prelungiri. A decis rezultatul pe Old Trafford

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 30 septembrie 2021, 0:14

Cristiano Ronaldo a dat lovitura în prelungiri. Portughezul i-a salvat pe cei de la Manchester United în meciul cu cei de la Villarreal. A marcat golul victoriei chiar la ultima fază a partidei şi a declanşat nebunia pe Old Trafford.

Cristiano Ronaldo, imperial

Nebunie pe Old Trafford. Cristiano Ronaldo a dat lovitura pe final de meci, cu cei de la Villarreal. Lusitanul abia revenit la Manchester United, a adus victoria pentru campioana Angliei pe final de meci, în prelungiri. Cu reuşita din această seară, portughezul are cinci goluri în cinci meciuri pentru diavoli de când s-a întors pe Old Trafford.

Mai mult, în urma acestei reuşite, Cristiano Ronaldo a devenit al doilea cel mai bătrân jucător al celor de la United care marchează în Europa, la 36 de ani şi 236 de zile. Cel mai bătrân rămâne Brian Robson, 36 de ani şi 282 de zile, cu o reuşită într-o partidă cu Galatasaray, în 1993.

Cristiano Ronaldo îi salvează pe cei de la United

Villareal a deschis scorul în Teatrul Viselor. Alcacer a deschis scorul pentru Submarinul Galben. Nu a fost însă de ajuns. Alex Telles a egalat cu un gol fabulos, din voleu, fără speranţe pentru portarul ibericilor. Finalul a fost însă salvator pentru cei de la Manchester United care au reuşit să salveze meciul în ultimul minut al prelungirilor. Cristiano Ronaldo a fost cel care a împins mingea în plasa celor de la Villarreal şi a stabilit scorul final al partidei, 2-1 pentru United.

United s-a răzbunat pe Villarreal

Astfel, britanicii s-au răzbunat pe cei de la Villareal, echipă în faţa căreia a pierdut finala Europa League din sezonul trecut. În urma acestui rezultat, United obţine primele trei puncte în acest sezon de Champions League, după ce a pierdut în primul meci cu elveţienii de la Young Boys Berna.

36 – Cristiano Ronaldo (36y 236d) is the second oldest Man Utd player to score a goal in European competition at Old Trafford after Bryan Robson (36y 282d) vs Galatasaray in 1993. Clutch. pic.twitter.com/LkZf1UTFwd
— OptaJoe (@OptaJoe) September 29, 2021

18:40 Sorana Cîrstea – Sloane Stephens 6-3, 2-6, 0-6. Sori, OUT de la Roland Garros! Jucătoarea din SUA i-a luat 12 game-uri la rând 18:27 FotoIon Ţiriac, dat de gol de femeia cu care ar fi avut o relaţie. Plăcerea de la care miliardarul nu se poate abţine: „Acolo îi place!” 17:49 Ora de start a meciului Simona Halep – Qinwen Zheng, din turul al doilea de la Roland Garros 2022 17:45 VIDEOSteve Kerr, discurs care a zguduit SUA, după masacrul din Texas: „M-am săturat de momente de reculegere!” 17:07 Gigi Becali, noi detalii despre transferul lui Jefte Betancor la FCSB: „Nu mă pot apropia de el” 16:54 Xavi Pascual a fost ales cel mai bun antrenor catalan în 2021! Lovitură uriaşă dată de tehnicianul de handbal de la Dinamo 15:46 George Copos, prima reacție după ce Dan Șucu a venit la Rapid: „Vă asigur!”. Ce a spus despre noul acționar din Giulești 15:29 Război în Ucraina | Daria Saville nu e lăsată să-și vadă părinții, după mesajul transmis lui Vladimir Putin: „Imaginează-ți să n-ai o casă” 15:24 Răzvan Marin, pe lista de transferuri a lui Cagliari! „Una dintre dezamăgirile sezonului” 14:37 Dan Șucu vrea să transforme Rapid într-o forță în Liga 1: „Bugetul va ajunge la 14 milioane de euro!”. Planul grandios al noului acționar din Giulești

Petre Grigoraş, la AS.ro LIVE

Cristiano Ronaldo, imaginea deznădejdii în acest sezon al United
Premier League • 20 mai, 11:55
Manchester United, decizie categorică! Ce au hotărât vedetele de pe Old Trafford, în frunte cu Cristiano Ronaldo, după sezonul de coşmar