Arsenal – Slavia 1-1 | Ce notă a primit Nicolae Stanciu după egalul dramatic de pe Emirates. Cehii, favoriţi la calificarea în semifinalele Europa League

Antena Sport Publicat: 9 aprilie 2021, 5:37

Profimediaimages

Nicolae Stanciu a jucat 84 de minute în Arsenal - Slavia 1-1

• Arsenal - Slavia 1-1
  • Nicolae Stanciu a jucat primele 84 de minute

Fundaşul dreapta a fost şi cel mai bine notat jucător al cehilor (7.3). Boril (6,6) este al doilea în opinia celor de la whoscored.com, iar Nicolae Stanciu încheie podiumul, cu nota 6.4.

Arsenal – Slavia 1-1 | Cifrele lui Nicolae Stanciu contra "tunarilor"

În Arsenal – Slavia Praga 1-1, Nicolae Stanciu a avut un procentaj al paselor complete de 90%, el atingând mingea de 43 de ori. Singura ocazie notabilă a românului a venit în debutul reprizei secunde, când şutul său s-a oprit în blocajul gazdelor.

În minutul 84, Stanciu a părăsit terenul şi a văzut de pe bancă golul de 1-0 marcat de Pepe. După ce au lovit bara în prelungiri, oaspeţii au egalat prin Holes şi au acum prima şansa de a ajunge în semifinalele Europa League.

Europa League | Rezultatele din turul sferturilor de finală

În celelalte partide ale sferturilor de finală ale Europa League, AS Roma a învins în deplasare Ajax Amsterdam, scor 2-1, revenind de la 0-1. În minutul 53, Ajax a ratat un penalty prin Tadic. Au marcat Klaassen ’39 pentru gazde şi Pellegrini ’57 şi Ibanez ’87 pentru oaspeţi.

În Spania, Manchester United s-a impus cu 2-0 în confruntarea cu Granada. Au înscris Rashford ’31 şi Bruno Fernandes ‘90 (penalty). În Croaţia, Villarreal a învins cu 1-0 Dinamo Zagreb, golul fiind marcat de Moreno, în minutul 44, din penalty.

Partidele retur din sferturile Europa League vor avea loc la 15 aprilie, în format LIVE SCORE pe AS.ro.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

11:20 VIDEO„E un imbecil!” Cea mai dură reacție despre Fernando Alonso, după incidentul cu George Russell din Australia 11:15 Florin Prunea a anunţat care e jucătorul de la FCSB care „este imposibil să facă parte din lotul României la EURO 2024” 11:05 Ucrainenii au tras concluziile, înaintea duelului cu România de la EURO 2024! Mesajul categoric transmis: „Nu au mari vedete!” 10:10 „Ai antrena FCSB?” Marius Șumudică a oferit imediat răspunsul! Ce a spus despre lupta la titlu 10:00 Tudor Giurgiu, invitatul lui Dan Pavel la AS.ro LIVE. Povești de senzație din lumea filmului 9:54 Proprietarul Formulei 1, gata de o afacere uriașă! Vrea să cumpere MotoGP cu patru miliarde de euro 9:40 „O decizie proastă!” Ionuț Lupescu, reacție categorică după pedeapsa uriașă primită de Dinamo 9:18 Eliza Samara – Wang Yidi (vineri, 07:30) şi Bernadette Szocs – Adriana Diaz (vineri, 08:40), la WTT Champions Incheon 2024 9:10 Mihai Stoica l-a sfătuit pe Denis Alibec să revină în țară! Mesaj clar despre atacul naționalei: „Sunt trei pe două posturi!” 8:39 Tabloul semifinalelor de la Miami: Ekaterina Alexandrova a eliminat-o şi pe Jessica Pegula Vezi toate știrile
Stanciu, Ianis Hagi, Coman şi ceilalţi tricolori s-au antrenat în baza celor de la Real Madrid. Imagini fabuloase
AntenaPLAY • 25 mart., 22:26
FOTO
Nicolae Stanciu, după România - Irlanda de Nord 1-1
Liga 1 • 23 mart., 0:07
Nicolae Stanciu, după România – Irlanda de Nord 1-1: „Ne-au iritat puţin! Ne doare un pic că nu am câştigat”
Alexandra Tudor prezintă AntenaSport Update!
Antena Sport Update • 21 mart., 17:10
Alexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 21 martie
Nicolae Stanciu i-a făcut portretul lui Edi Iordănescu: "Calificarea la EURO 2024 i se datorează 90% lui Mister"
AntenaPLAY • 21 mart., 13:02
Nicolae Stanciu i-a făcut portretul lui Edi Iordănescu: „Calificarea la EURO 2024 i se datorează 90% lui Mister”
Liga Campionilor • 15 mart., 14:04
Cotele pentru câştigarea Champions League, după tragerea la sorţi a sferturilor de finală! Real Madrid, văzută cu a treia şansă