Atacantul de 60 de milioane de euro, gonit de Real Madrid, a făcut show în Germania! A înscris în 28 de minute cât a făcut-o la Real în 32 de meciuri

Antena Sport Publicat: 17 ianuarie 2021, 18:34

Comentarii
Atacantul de 60 de milioane de euro, gonit de Real Madrid, a făcut show în Germania! A înscris în 28 de minute cât a făcut-o la Real în 32 de meciuri

Luka Jovic a marcat două goluri în meciul Eintracht Frankfurt - Schalke 3-1

60 de milioane de euro de euro i-a plătit Real Madrid lui Eintracht Frankfurt în schimbul lui Luka Jovic, în vara lui 2019. Atacantul sârb a fost cedat înapoi, sub formă de împrumut, la începutul săptămânii. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Luka Jovic a marcat două goluri la primul meci după ce a plecat de la Real Madrid

Luka Jovic i-a răspuns de la distanţă fostului antrenor, Zinedine Zidane, care a spus că are multe de învăţat. Fotbalistul în vârstă de 23 de ani a reuşit o performanţă uimitoare în meciul de astăzi, dintre Eintracht şi Schalke, câştigat de gazde cu 3-1.

Jovic a intrat pe teren în minutul 62 şi a reuşit să marcheze în doar 10 minute! El a mai punctat o dată în minutul 91. Două goluri, din două şuturi!

În total, Jovic a jucat 28 de minute şi a egalat "performanţa" de la Real, unde a marcat tot două goluri în peste 1.000 de minute! Sârbul a jucat 32 de meciuri în tricoul lui Real Madrid, în toate competiţiile.

Reclamă
Reclamă

La Eintracht, Jovic are cifre uluitoare: 76 de meciuri, 38 de goluri, 9 pase de gol!

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:05

Ottawa Senators – Montreal Canadiens 2-3

13:59

“Impostorii lui Manchester City au fost distruşi de Valverde şi Real Madrid”. Presa din Anglia a făcut-o praf pe City

13:58

Cine va arbitra derby-ul Rapid – Dinamo, din prima etapă de play-off. Delegare de lux din partea CCA

13:45

“L-am portretizat pe Gino Iorgulescu ca fiind capul mafiei fotbalului românesc”. Declaraţii tari dinspre LPF

13:06

Ce echipă e favorită să câştige Champions League, după turul optimilor. Verdictul specialiştilor

12:51

Ţiţi Dumitriu nu are dubii: “Gigi Becali îi va spune lui Mirel Rădoi echipa de start la FCSB”

1 S-a supărat şi a plecat de la FCSB! Mihai Stoica a confirmat: “Am semnat încetarea contractului” 2 Gică Popescu ştie cine îl poate învinge pe Răzvan Burleanu în lupta pentru şefia FRF: “Unul singur” 3 Ce fost jucător de la Rapid a adus Mirel Rădoi la FCSB. A dat echipa în judecată, după şapte sezoane bifate în Giuleşti 4 Liber la FCSB! Ce anunţ face Iuliu Mureșan despre transferul lui Matei Ilie 5 Rapid vrea să transfere atacantul momentului din Liga 1! Şi FCSB s-a interesat de el 6 Gigi Becali a rostit trei nume: Băluță, Cicâldău şi Macalou! “Am făcut ce am vrut eu…”
Citește și