eintracht frankfurt

Bayern Munchen, umilinţă rar întâlnită în Bundesliga. Eintracht Frankfurt i-a dat cinci goluri în 60 de minute
Bundesliga • 9 decembrie, 18:05

Ofertă de 3 milioane de euro pentru Daniel Boloca! 5 echipe luptă pentru transferul jucătorului român
AntenaPLAY • 8 iunie, 12:44

Victor Osimhen a bifat un record istoric pentru Napoli! Nigerianul a marcat o „dublă” contra lui Frankfurt, apoi le-a dat emoții fanilor. A urlat de durere
Liga Campionilor • 15 martie, 23:38

Ultrașii lui Frankfurt au invadat străzile din Napoli și au distrus tot ce le-a ieșit în cale! Poliția nu le-a putut face față
Liga Campionilor • 15 martie, 20:07

Anunţul făcut de Florentino Perez după Real Madrid – Eintracht Frankfurt 2-0
Fotbal • 11 august, 9:20

Real Madrid – Eintracht Frankfurt 2-0. „Galacticii” au câştigat Supercupa Europei! Karim Benzema şi David Alaba i-au adus un nou trofeu lui Carlo Ancelotti
Fotbal • 10 august, 23:50

Sebastian Rode, imagine teribilă după accidentarea suferită în finala Europa League. Cum arată după ce medicii i-au cusut rana: „Altceva nu contează!”
Europa League • 19 mai, 11:54
VIDEO & FOTO

Cum a trăit Ianis Hagi finala Europa League. Şi Kira Hagi a fost în tribună la Frankfurt – Rangers. „Frustarea” fiului lui Gică Hagi
Europa League • 19 mai, 11:05

Kevin Trapp, eroul lui Eintracht Frankfurt în finala Europa League. Parade miraculoase în minutele 118 şi 121 + Reacţia fanilor după victoria cu Rangers
Europa League • 19 mai, 8:37

Eintracht Frankfurt revine în Liga Campionilor după 62 de ani! Record fabulos după victoria cu Rangers din finala Europa League
Europa League • 19 mai, 1:22

Frankfurt – Rangers | Gafe uluitoare în finala Europa League! Sow și Tuta s-au făcut de râs la golul lui Aribo
Europa League • 18 mai, 23:50

Frankfurt – Rangers | Sebastian Rode, lovitură horror! Sperietură uriașă în finala Europa League
Europa League • 18 mai, 22:34

Scandal la Sevilla, înainte de finala Europa League dintre Eintracht Frankfurt şi Rangers. 150.000 de fani, în Andaluzia
Europa League • 18 mai, 15:23

Barcelona a făcut o descoperire uluitoare. Un abonat a vândut peste 2.000 de bilete fanilor lui Eintracht. Ce riscă să păţească
Europa League • 21 aprilie, 17:27

Fanii Barcelonei, decizie radicală după „invazia” suporterilor lui Frankfurt de pe Camp Nou!
Europa League • 17 aprilie, 19:27

Fost jucător al lui Eintracht Frankfurt, bătut și arestat la Barcelona. „Am stat 36 de ore fără apă și mâncare!”
Europa League • 17 aprilie, 13:24

Soluţia găsită de Barcelona pentru a nu mai trăi o „umilinţă” similară cu cea din meciul cu Eintracht Frankfurt. Ce vor fi obligaţi să facă fanii pentru a intra pe Camp Nou
Europa League • 15 aprilie, 16:49

Fotbal extern • 15 aprilie, 14:24

Barcelona – Eintracht Frankfurt 2-3 | Joan Laporta a răbufnit după ce catalanii au fost umiliți în tribunele de pe Camp Nou: ”Ceea ce s-a întâmplat a fost o rușine, e scandalos”
Europa League • 15 aprilie, 9:11

Barcelona – Frankfurt 2-3 | Scene fabuloase! Cei 30.000 de fani germani au rămas pe Camp Nou să se bucure alături de jucători, după calificarea istorică! Imagini de colecție
Europa League • 15 aprilie, 1:22

Barcelona – Frankfurt 2-3 | Xavi, complet dezamăgit după eliminarea din Europa League: “Atmosfera nu ne-a ajutat deloc”. Antrenorul catalanilor, furios din cauza celor 30.000 de fani germani de pe Camp Nou: “Parcă era o finală! Clubul va investiga”
Europa League • 15 aprilie, 1:01

Seară ireală pe Camp Nou: Barcelona, eliminată de Frankfurt. Nemții s-au impus cu 3-2 și s-au calificat în semifinalele Europa League. Catalanii s-au trezit târziu și au marcat de două ori în minutele 90+1 și 90+11
Fotbal extern • 15 aprilie, 0:00

S-au stabilit semifinalele din UEFA Europa League și Conference League! Barcelona – Frankfurt 2-3. Catalanii, OUT din cupele europene! PAOK – Marseille 0-1. Răzvan Lucescu, eliminat şi el. Jose Mourinho şi-a luat revanşa în AS Roma – Bodo/Glimt 4-0
Fotbal extern • 14 aprilie, 23:50

Atmosferă de senzaţie înainte de Barcelona – Eintracht Frankfurt. 10.000 de fani ai nemţilor sunt la Camp Nou şi încearcă să îşi cumpere bilete. Xavi: „Cel mai important meci!”
Europa League • 14 aprilie, 15:08

Eintracht Frankfurt – Barcelona 1-1 | Ferran Torres a marcat după o fază genială, „desenată” în stil „Tiki-Taka” de trupa lui Xavi
Fotbal extern • 7 aprilie, 23:57

Eintracht Frankfurt – Barcelona | Ansgar Knauff, gol de generic în poarta catalanilor! Seară magică pentru puştiul împrumutat de la Borussia Dortmund
Fotbal extern • 7 aprilie, 23:35

UEFA Europa League | Uluitor! Filip Kostic a înscris golul carierei. Atacantul lui Frankfurt a reuşit o execuţie fabuloasă, la care portarul n-a avut reacție
Fotbal extern • 9 martie, 20:54

Atacantul de 60 de milioane de euro, gonit de Real Madrid, a făcut show în Germania! A înscris în 28 de minute cât a făcut-o la Real în 32 de meciuri
Fotbal extern • 17 ianuarie, 18:34