Liverpool – Arsenal 0-0. Tunarii au rezistat eroic în 10 oameni. Atletico Madrid – Athletic Bilbao 1-2. Final dramatic în a doua semifinală din Supercupa Spaniei

Alexandru Ivan Publicat: 13 ianuarie 2022, 23:35

Liverpool - Arsenal

• Meciuri tari în Europa
  • Toate partidele tari sunt AICI

Final de meci! Liverpool – Arsenal s-a terminat 0-0, în prima manșă din semifinalele Cupei Ligii Angliei. Calificarea se joacă în returul de pe Emirates.

Update: Final de meci! Atletico Madrid – Athletic Bilbao 1-2! Bascii s-au calificat în finala Supercupei Spaniei, unde se vor duela cu Real Madrid! Gimenez, de la Atletico, a fost eliminat pe final de meci pentru o intrare criminală.

Update: Atletico Madrid – Athletic Bilbao 1-2! Uluitor! Bascii au răsturnat scorul în numai câteva minute. Nico Williams, fratele mai mic al lui Inaki Williams, a înscris cu un șut bombă! VIDEO AICI

Update: Atletico Madrid – Athletic Bilbao 1-1! Bascii egalează cu 15 minute înainte de final. A înscris Yeray Alvarez.

Update: Atletico Madrid – Athletic Bilbao 1-0! Joao Felix a deschis scorul pentru echipa lui Diego Simeone.

Update: Cartonaș roșu în Liverpool Arsenal! Granit Xhaka, de la Arsenal, a fost eliminat pentru o lovitură cu piciorul direct în pieptul lui Diogo Jota, din postura de ultim apărător.

Update: A început meciul dintre Liverpool și Arsenal, din semifinalele Cupei Ligii Angliei.

Update: Final de meci! Napoli – Fiorentina 2-5! Învingătorii au marcat prin Vlahovic ’41, Biraghi ’57, Venuti ‘105+1, Piatek ‘108 şi Maleh ‘119. Pentru Napoli au înscris Mertens ’44 şi Petagna ‘90+5. Napoli a avut doi jucători eliminaţi: Lozano ’84, Ruiz ‘90+4, iar Fiorentina a avut un jucător cu cartonaş roşu: Dragowski ‘45+3.

Update: Napoli – Fiorentina 2-2. Nebunie pe stadionul „Diego Armando Maradona”! Andrea Petagna a egalat pentru Napoli, în minutul 90+5, și a împins meciul în prelungiri.

Update: A început meciul dintre Atletico Madrid și Athletic Bilbao. Câștigătoarea o va înfrunta pe Real Madrid în finala Supercupei Spaniei.

Update: Napoli – Fiorentina 1-2. Trupa viola revine în avantaj. A marcat Biraghi.

Update: Napoli – Fiorentina 1-1. Dries Mertens a egalat pentru Napoli.

Update: Napoli – Fiorentina 0-1. Fiorentina a deschis scorul în meciul cu Napoli. A marcat golgheterul Dusan Vlahovic.

Meciurile zilei în Europa, 13 ianuarie

Atletico Madrid – Athletic Bilbao (21:00)

Liverpool – Arsenal 0-0

Napoli – Fiorentina 2-5

AC Milan – Genoa (22:00)

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

20:30 Anunţul lui Andrei Nicolescu după decizia teribilă primită de Dinamo: „Vom ataca”! Planul „câinilor” pentru a scăpa de sancţiune! 19:54 Englezii nu îi dau României nicio şansă la EURO 2024! Verdict dur pentru grupa „tricolorilor” 19:11 CSM Bucureşti – Dunărea Brăila 35-35! „Thriller” în Liga Naţională de handbal! Brăilencele au reuşit o revenire de senzaţie 18:51 Victor Angelescu, dezvăluire de ultimă oră în scandalul materialelor pirotehnice: „Ştiam că fanii dau cu torţe cu FCSB” 18:50 Sandro Tonali, acuzat de Federaţia Engleză că a pariat din nou! De câte ori a încălcat regulamentul după transferul la Newcastle 18:12 Reacţie categorică a presei din Scoţia, după anunţul făcut de Ianis Hagi: „Este impresionant” 18:00 Tudorel Stoica a reacţionat după declaraţiile lui Gică Hagi despre fiul său, Ianis: „A exagerat, îi face rău băiatului lui” 17:42 Dani Alves şi Robinho, desfiinţaţi de un fost coechipier: „Dacă îi făceau asta fiicei mele, nu mai eram la interviu acum” 16:59 Irina Begu s-a calificat în sferturile de finală din Antalya! Românca, fără set pierdut de la revenirea în circuit 16:57 Bocciu şi ceilalţi doi ultraşi ai Rapidului rămân în arest! Decizia de ultimă oră a instanţei Vezi toate știrile
Echipa naţională • 26 mart., 13:55
Mesajul postat de Atletico Madrid pe TikTok, în limba română, pentru Horaţiu Moldovan, înainte de Columbia – România
Sven-Goran Eriksson, pregătit înainte de Liverpool Legends - Ajax Legends (sâmbătă, 17:00, AntenaPLAY)
AntenaPLAY • 22 mart., 20:02
Sven-Goran Eriksson, pregătit înainte de Liverpool Legends – Ajax Legends (sâmbătă, 17:00, AntenaPLAY): „E ca un vis pentru mine”
Bogdan Lobonţ va juca în meciul legendelor dintre Liverpool şi Ajax! Toate numele uriaşe prezente la evenimentul de pe Anfield
Fotbal extern • 22 mart., 16:46
Atletico - Barcelona
Fotbal extern • 17 mart., 23:58
Atletico Madrid – Barcelona 0-3! Manchester United s-a calificat în semifinalele FA Cup după 4-3 cu Liverpool
Liga Campionilor • 15 mart., 14:04
Cotele pentru câştigarea Champions League, după tragerea la sorţi a sferturilor de finală! Real Madrid, văzută cu a treia şansă