Atletico Madrid – Chelsea 0-1 | Olivier Giroud a marcat un gol uriaş. "A durat cam mult până s-a luat decizia". Ce spune de bunul prieten Claudiu Keşeru

Antena Sport Publicat: 24 februarie 2021, 5:54

Comentarii
Atletico Madrid – Chelsea 0-1 | Olivier Giroud a marcat un gol uriaş. "A durat cam mult până s-a luat decizia". Ce spune de bunul prieten Claudiu Keşeru

Olivier Giroud, super-gol pe Arena Naţională, în Atletico - Chelsea 0-1

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

"Să fiu sincer, e un stadion frumos, ne-a plăcut să jucăm aici, chiar dacă a fost puţin cam frig. Nu am vorbit cu el (n.r. – Claudiu Keşeru), dar dacă am fi putut juca în prezenţa spectatorilor, aş fi fost fericit să-l văd la sfârşitul meciului, dar, din păcate, nu putem vedea pe nimeni, aşa că, poate altă dată", a spus Giroud, citat de telekomsport.ro.  

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Olivier Giroud şi Claudiu Keşeru, colegi în Franţa

Cei doi au fost colegi la Tours, în Liga a doua franceză, în 2009. 7 ani mai târziu, s-au întâlnit în grupele Champions League, în duelul dintre Ludogorets şi Arsenal. 

"Mereu o plăcere să-l revăd pe Giroud. E unul dintre cei mai buni prieteni francezi din fotbal, de când jucam împreună la Tours. Mi-a spus: În 2009 eram colegi în liga a doua din Franța și uită-te la noi acum, suntem adversari în Champions League”, a scris Keșeru, pe contul său de Facebook, la momentul respectiv. 

Olivier Giroud, gol senzaţional în Atletico Madrid – Chelsea 0-1

Singurul gol al meciului disputat pe Arena Naţională a venit după ce a fost verificat de VAR, în minutul 71. A fost o foarfecă de senzaţie a internaţionalului francez.

"Este minunat pentru mine şi pentru echipă că am marcat. Dar cu VAR trebuie să ai încredere şi răbdare. A durat cam mult până s-a luat decizia, dar, cum a spus şi arbitrul, era o decizie importantă,chiar dacă este ciudat să aştepţi trei minute pentru a celebra", a declarat Giroud.

Reclamă
Reclamă

Partida a avut loc pe Arena Naţională din Bucureşti, în urma unei decizii a UEFA. Meciul nu s-a putut disputa la Madrid, din cauza restricţiilor legate de pandemia de coronavirus impuse în Spania privind persoanele venite din Marea Britanie.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Azi e El Clasico. Cum se termină derby-ul Barcelona - Real Madrid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:43

Chivu, fără milă după titlul câștigat cu Inter! Jucătorul pe care „românul nu vrea să-l mai vadă”

8:36

VIDEOPrimul lucru pe care Luis Enrique a vrut să îl afle după victoria lui PSG a fost rezultatul din El Clasico! Cum a reacţionat

8:22

„Eu nu aș fi făcut asta niciodată!” Sumudică, vești proaste pentru Rădoi după 3 înfrângeri la Gaziantep

0:28

A scris istorie după El Clasico! Primul jucător din istorie cu titlu în Spania, Anglia, Italia, Germania și Portugalia

0:21

„Surpriză”. Spaniolii, surprinși de ce s-a întâmplat pe teren, după ce Barcelona a câștigat titlul în La Liga

0:20

Pedri, mesaj emoţionant pentru Hansi Flick, după ce Barcelona a cucerit titlul în La Liga: “Pentru tatăl lui”

1 Iuliu Mureşan a anunţat o revenire uriaşă la CFR Cluj! “M-a sunat aseară, să avem o discuţie” 2 „Nu se poate! Este atât de greșit!” Legenda lui United, șocată de golul anulat care o duce pe Arsenal aproape de titlu 3 Ce mesaj a putut să transmită Kylian Mbappe, în timpul El Clasico. Barcelona o conducea deja cu 2-0 pe Real Madrid 4 Când se joacă FCSB – Botoșani, semifinala barajului de calificare în Conference League. Partida, pe terenul campioanei 5 „Renunță la 50.000 de euro”. Singura condiție pusă de Daniel Pancu pentru a semna cu Rapid. Detalii de la negocieri 6 Pentru prima dată în istorie: Barcelona a câștigat titlul și a stabilit o bornă umilitoare pentru Real Madrid
Citește și