Barcelona – Benfica 0-0. Jorge Jesus și-a ieșit din minți după ratarea uriașă a lui Seferovic, din prelungiri. ”În 30 de ani de când antrenez, nu am mai văzut așa ceva”

De Antena Sport
Publicat: 24 noiembrie 2021, 9:09

Benfica a ratat una din cele mai mari ocazii din 2021, în prelungirile partidei cu Barcelona, încheiată la egalitate, 0-0. Dacă ar fi marcat, portughezii ar fi avut șanse uriașe la calificarea în optimile Ligii Campionilor.

orge Jesus și-a ieșit din minți după ratarea uriașă a lui Seferovic

Profimediaimages

Jorge Jesus a căzut în genunchi în timpul meciului și emoțiile nu i-au trecut nici la intervuiri. ”În 30 de ani de când antrenez, nu am mai văzut așa ceva. Dar s-a întâmplat acum. Și am pățit eu asta. Și Benfica”, a spus Jesus, citat de record.pt.

Barcelona – Benfica 0-0. Ratare uriașă a lui Seferovic

În al treilea minut al prelungirilor meciului de pe Camp Nou, Haris Seferovic a primit o pasă după un contraatac doi contra unu al oaspeților, l-a driblat pe ter Stegen, dar a șutat pe lângă poarta goală, din câțiva metri.

A fost momentul în care Jesus a căzut în genunchi în fața băncii tehnice. Dacă ar fi înscris, Benfica ar fi depășit-o pe Barcelona în clasamentul Grupei E și ar fi avut nevoie de o victorie, acasă, cu Dinamo Kiev, pentru a merge în optimi.

Lucrurile rămân însă complicate pentru catalani. Ei au nevoie de o victorie la Munchen, cu Bayern, pentru a nu depinde de rezultatul de pe Da Luz. Un pas greșit în Germania și o victorie a Benficăi vor duce la eliminarea încă din faza grupelor a echipei lui Xavi.

Barcelona este în acest moment pe locul 2, cu 7 puncte, iar Benfica pe 3, cu 5 puncte. În cazul în care cele două echipe vor termina la egalitate de puncte, Benfica va avea avantajul rezultatelor directe, 3-0 și 0-0.

Hello Chef sezonul 2. Roxana Blenche și Maria Popovici prepară clătite speciale

Xavi, reacție genială după Villarreal - Barcelona 1-3
Fotbal extern • 28 nov., 9:03
Villarreal – Barcelona 1-3 | Xavi, reacție genială după a doua victorie pe banca catalanilor. „La cum arătăm acum, este apă sfințită!”
FC Barcelona bucurie gol
Fotbal extern • 28 nov., 0:02
Villarreal – FC Barcelona 1-3 | Catalanii fac spectacol în La Liga! Gruparea blaugrana, al doilea succes consecutiv în La Liga în „era Xavi”
”Lionel Messi l-a trimis pe Sterling înapoi în Kingston, Jamaica!”
Fotbal extern • 25 nov., 8:43
Manchester City – PSG 2-1 | ”Lionel Messi l-a trimis pe Sterling înapoi în Kingston, Jamaica!”. Starul lui PSG l-a distrus pe atacantul lui Guardiola
Elwira Petre și Catinca, apariție rară la TV. Reacția micuței când Mihai i-a făcut o declarație de dragoste soției în direct
20:25 LIVE TEXTCâștigătorul Balonului de Aur 2021 se anunță azi! Lionel Messi, mare favorit să primească al 7-lea trofeu. A început ceremonia de decernare! Robert Lewandowski, cel mai bun atacant din 2021 20:03 Gaz Metan – Farul 1-1 | „Nu trebuie să fac scandal!” Reacţia lui Gică Hagi, după ce echipa sa a egalat din penalty la ultima fază a meciului şi a declanşat un scandal monstru 19:59 Gaz Metan Mediaş – Farul Constanţa 1-1 | Iulian Călin a pus gaz pe foc după ce a acordat uşor un penalty! Moment halucinant: Yuri Matias l-a călcat pe Jefte Betancor! 19:37 „Iar vrea nenea Iftime bani?” Gigi Becali, ironii la adresa patronului de la Botoşani după ce l-a reclamat la comisiile FRF pentru a-i cere bani din transferul lui Moruţan la Galatasaray: „Eu nu fug, tată, din țară” 19:25 Gaz Metan Mediaş – Farul Constanţa 1-1 | Echipa „Regelui” a călcat din nou strâmb în lupta pentru play-off! Scandal monstru în prelungiri. Bodyguarzii au intrat pe teren! 19:01 „La baie nu exista hârtie şi nici nu curge apa!” Steliştii ies la atac după ce au fost luaţi peste picior de Poli Timişoara: „Nu am rupt noi masa!” 19:01 Anunţ devastator făcut de PSG! Neymar nu va mai juca fotbal în 2021, după ce s-a accidentat în partida cu Saint-Etienne 18:25 Balonul de Aur 2021 | „Messi e cel mai bun, dar lui i-aş da trofeul!” Propunerea surprinzătoare făcută de Dani Alves 18:04 Gigi Becali vrea să transfere un internaţional U21: „Da, există interes!” Patronul FCSB trebuie să bage mâna adânc în buzunar: „Numai dacă e vreo sumă care să ne amețească!” 17:47 „A fost puţin penibil şi neprofesionist!” Imagini ireale la snooker! Mark Williams a adormit în timpul meciului: „Nu am știut timp de vreo 5 secunde unde mă aflu”