Închide meniul

Basarab Panduru, avertisment pentru Marius Șumudică, după ce a revenit la Gaziantep: „Anul ăsta mi se pare incredibil”

Alex Ioniță Publicat: 6 septembrie 2023, 23:20

Comentarii
Basarab Panduru, avertisment pentru Marius Șumudică, după ce a revenit la Gaziantep: Anul ăsta mi se pare incredibil”

Basarab Panduru, în timpul unui interviu / Orange Sport

Basarab Panduru, avertisment pentru Marius Șumudică, după ce a revenit la Gaziantep. Fostul fotbalist a vorbit despre campionatul din Turcia, în care tehnicianul român a revenit, după ce a stat o bună perioadă de timp liber de contract.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Șumudică a fost liber de contract în această vară, după ce s-a despărțit de formația saudită Al-Raed. După ce s-a aflat în negocieri cu mai multe cluburi, „Șumi” a decis să revină la Gaziantep, echipă la care este legitimat și Alexandru Maxim.

Basarab Panduru, avertisment pentru Marius Șumudică, după ce a revenit la Gaziantep. Ce i-a transmis fostul fotbalist

Basarab Panduru este de părere că liga din Turcia a evoluat foarte mult, față de alte sezoane. Acesta este de părere că echipele din campionatul Turciei au explodat în acest sezon, datorită investițiilor financiare majore făcute în ultima perioadă.

„Eu îi doresc lui Şumudică să facă treabă la Gaziantep. Păi unde să se mai ducă acum? Şi un punct dacă face în următoarele patru meciuri este mai bine ca până acum. Ştie campionatul, ştie cum să joace, ştie antrenorii. Anul ăsta mi se pare incredibil. Nu ştiu cum a bubuit campionatul Turciei atât de mult cu banii. Au din cale afară de mulţi. Au salariii de milioane”, a spus Basarab Panduru, potrivit orangesport.ro.

Marius Șumudică a mai pregătit-o pe Gaziantep între iunie 2019 și ianuarie 2021. De asemenea, în Turcia, tehnicianul le-a mai pregătit pe: Kayserispor, Rizespor și Malatyaspor.

Reclamă
Reclamă

Acesta a revenit pe banca lui Gaziantep la 3 luni de la despărțirea de Al-Raed. În această vară a purtat negocieri cu mai multe cluburi, fiind foarte aproape să o preia pe FCU 1948 Craiova, echipă patronată de către Adrian Mititelu. Totuși, negocierile au picat pe ultima sută de metri, iar între cele două părți s-a iscat un scandal.

În cariera sa, Marius Șumudică le-a antrenat pe: Rocar, Inter Gaz, Progresul, Farul Constanța, Gloria Bistrița, Rapid București, AO Kavala, Astra, FC Brașov, FC Vaslui, U Cluj, Al-Shaab, Concordia Chiajna, Kayserispor, Al-Shabab, Gaziantep, Rizespor, CFR Cluj, Malatyaspor, Al-Shabab și Al-Raed.

Marius Şumudică, acord de principiu cu Gaziantep! Anunţul oficial al clubului din Turcia

În cursul zilei de miercuri, Gaziantep FK a anunţat că este foarte aproape să semneze cu Marius Şumudică. Antrenorul român este aşteptat în cursul zilei de joi, alături de staff-ul său tehnic, pentru ultimele detalii ale înţelegerii.

Reclamă

„Clubul de Fotbal Gaziantep a ajuns la un acord de principiu cu antrenorul Marius Şumudică.

Marius Şumudică şi staff-ul său tehnic vor veni la Gaziantep joi, 7 septembrie, şi vor avea ultimele întâlniri cu consiliul de administraţie al clubului”, a fost anunţul celor de la Gaziantep, pe pagina de Twitter.

Cel mai scump jucător de la formația din Turcia este chiar Alexandru Maxim, care, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt, valorează suma de 2,8 milioane de euro. În momentul de față, Gaziantep ocupă ultimul loc în clasament, cu niciun punct obținut după 4 etape de la startul noului sezon.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:41
FotoUEFA, aproape de Mongolia! Echipa extremă care va juca în cupele europene: un român a fost acolo, dar a spus „stop”
14:34
FotoAutocarul lui Sepsi, vandalizat! Scandal cu iz xenofob la Craiova! Reacţia clubului din Sfântu Gheorghe
14:18
Universitatea Craiova – Rapid, 20:30, LIVE TEXT. Oltenii încearcă să îi egaleze pe giuleşteni în clasament
13:55
EXCLUSIVEdi Iordănescu, pe lista scurtă pentru înlocuirea lui Patrick Vieira! Decizia conducerii clubului Genoa
13:48
Derapaj al lui Gigi Becali! Jucătorul care nu va mai ajunge la FCSB: “Au făcut pe șmecherii, pe jigodiile, acum la revedere”
13:30
LIVE SCOREVerona – Inter 1-1. Echipa lui Chivu, egalată după un eurogol al lui Zielinski! Gazdele au avut o bară
1 Reacţia lui PSV, după ce Dennis Man a făcut un nou meci de senzaţie în Eredivisie 2 Miliardarul român, care a fost acţionar la Dinamo, a divorţat! A pierdut şi clubul de fotbal, acum şi soţia! 3 Gigi Becali a spus cine a fost omul meciului cu Universitatea Cluj: „Astea îl caracterizează” 4 Simona Halep, din nou în prim-plan mondial. Ce a făcut românca în prima zi, la Turneul Campioanelor de la Riad 5 U Cluj – FCSB 0-2. Campioana, victorie categorică în Ardeal! Darius Olaru, ”one-man show” 6 Gigi Becali, anunţ la miezul nopţii despre viitorul lui Denis Alibec
Citește și