Belgia – Franţa 2-3 | Momente incredibile în vestiarul Franţei, la pauză. Pogba: „Sperăm că vor fi înregistrări cu acel moment. Veţi înţelege”

De Dan Roșu
Publicat: 8.10.2021, 14:51
Actualizat: 8.10.2021, 14:51

Belgia - Franţa 2-3 | Paul Pogba a dezvăluit că momentele din pauza meciului cu Belgia, când Franţa era condusă cu 2-0, sunt unice în cariera lui. Cocoşul galic a întors meciul şi s-a calificat în finala Ligii Naţiunilor.

Belgia - Franţa 2-3 | Momente incredibile în vestiarul Franţei

Profimediaimages

„Dacă există un videoclip, veţi înţelege. Sper că vom câştiga duminică şi veţi vedea cum s-a simţit. Este o energie pe care nu o pot explica. Va trebui să aşteptăm să vedem asta. Sperăm că vor fi înregistrări cu acel moment”, a declarat el.

Belgia – Franţa 2-3 | Kylian Mbappe: S-au spus lucruri şi ne-am întors cu advăratele intenţii

Kylian Mbappe a povestit şi el despre influenţa discuţiei avute de jucători şi antrenori la pauză în întoarcerea scorului de 0-2 împotriva Belgiei.

„Am fost conduşi cu 2-0, am intrat rău, dar nu am renunţat. S-au spus lucruri şi ne-am întors cu advăratele intenţii. Am jucat mai sus, am jucat în terenul lor. Eram mai buni la transmiterea balonului, am creat ocazii. Asta ne-a dat speranţă. În cele din urmă, a fost o nebunie totală”, a afirmat jucătorul de la PSG.

Vorbind tot despre acel moment, antrenorul Didier Deschamps a declarat că, în afară de el, puţină lume credea că scorul de 0-2 în faţa Belgiei poate fi întors.

Franţa a învins, joi, la Torino, cu scorul 3-2 (0-2), echipa Belgiei şi s-a calificat în finala Ligii Naţiunilor.

Au marcat: Carrasco ’37, Lukaku ’41 / Benzema ’62, Mbappe ’69 (p), Hernandez ’90.

Lukaku a marcat şi în minutul 87, dar golul a fost anulat cu ajutorul VAR pentru ofsaid. Şi penaltiul transformat de Mbappe a fost dictat după ce arbitrul german Daniel Siebert a revăzut reluarea fazei.

Spania – Franţa, finala Ligii Naţiunilor

În prima semifinală, disputată, miercuri, la Milano, Spania a învins Italia, cu scorul de 2-1.

Finala mare a competiţiei, Spania – Franţa, este programată, duminică, de la ora 21.45, la Milano. Tot duminică, de la ora 16.00, la Torino, se vor întâni Italia şi Belgia, în finala mică a competiţiei.

Bernadette Szocs, la AS.ro LIVE

Momente dramatice pentru Denis Drăguș
Fotbal extern • 10:10
Momente dramatice pentru Denis Drăguș: i-a fost anulat un gol după 7 minute și Standard a fost egalată în minutul 90+10
PSG - Angers 2-1
Fotbal extern • 15 oct., 23:57
PSG – Angers 2-1. Victorie cu emoții pentru parizieni! VAR-ul a salvat echipa lui Mauricio Pochettino. Kylian Mbappe, gol și pasă decisivă
Kylian Mbappe e istorie la PSG
Fotbal extern • 14 oct., 22:47
Kylian Mbappe e istorie la PSG. „Nu va rămâne nici pentru tot aurul din lume!” Când semnează contractul cu Real Madrid
Vlăduța Lupău merge la Paris pentru a-și rezolva problemele de sănătate. Ce declarații a făcut cântăreața
Iuliu Mureșan și-a pus mâinile în cap când a aflat că Dario Bonetti ar putea veni în locul lui Mircea Rednic. Ce se întâmplă la Dinamo
1
8:37 FCSB – Mioveni 3-0 | Ilie Dumitrescu, șocat de penalty-ul primit de FCSB. ”Eu am stat 15-20 de minute, am revăzut cu colegii faza asta” 8:33 Marius Şumudică, avertisment după prima victorie la Malatya: „Mi-a fost dor, Şumudică s-a întors”. Cum i-a cucerit pe turci 8:09 FCSB – Mioveni 3-0 | Se cer demisii după arbitrajul lui Marcel Bârsan: „Să plece toţi de la comisie. Nu poţi să dai un asemenea penalty”. Adrian Porumboiu, intervenţie dură 0:19 FCSB – Mioveni 3-0 | Argeşenii ameninţă cu retragerea din campionat: „Nişte derbedei. Urmează să anunţăm totul miercuri”. Scandal cât casa după arbitrajul lui Bârsan 16
oct.
23:51
FCSB – Mioveni 3-0 | Florin Tănase, atac virulent la adresa autorităţilor: „Poate se trezesc”. Căpitanul e nemulţumit că vicecampioana joacă în provincie
16
oct.
23:50
Ciprian Tătărușanu, titular în AC Milan – Verona 3-2! Lazio – Inter 3-1. Spectacol total în derby-ul zilei. Leicester – Manchester United 4-2. Rezultatele zilei sunt AICI
16
oct.
23:36
FCSB – CS Mioveni 3-0 | Mihai Stoica, replică tăioasă pentru LPF: „Vă uitați cam mult la filme! Îi spun domnului Justin Ștefan că am luat toate măsurile!” Ce a spus despre focarul de COVID-19
16
oct.
23:30
FCSB – Mioveni 3-0 | Ion Crăciunescu a dat verdictul în privinţa lui Marcel Bârsan. Arbitrul a făcut meciul praf. Greşeli pe bandă rulantă într-o singură direcţie
16
oct.
23:16
FCSB – Mioveni 3-0 | Florin Tănase, anunţul momentului: „Nu cred că vom juca acum cu Farul. Suntem prea puţini”. Ce le-a transmis Edi Iordănescu
16
oct.
23:07
FCSB – CS Mioveni 3-0 | Mihai Stoica a răbufnit: „Suna totul prea dramatic! Ce măsuri să se ia? Nu au fost focare la atâtea echipe din România?”