Închide meniul

Billel Omrani a semnat cu noua echipă. Anunţ de ultimă oră despre fostul atacant de la FCSB

Valentin Pîrcălabu Publicat: 26 februarie 2024, 17:25

Comentarii
Billel Omrani a semnat cu noua echipă. Anunţ de ultimă oră despre fostul atacant de la FCSB

Billel Omrani, în perioada în care juca la FCSB / Profimedia

Billel Omrani a semnat cu noua echipă. Atacantul francez a fost prezentat oficial de noua echipă. Omrani va juca în Polonia, la Wisla Cracovia. Anunţul a fost făcut de polonezi pe reţelele de socializare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Billel Omrani a semnat contractul cu Wisla Cracovia şi va juca în Polonia, în Liga 2. Ultima dată, Omrani a jucat în România la Petrolul Ploieşti. În România, Omrani a mai jucat la CFR Cluj sau FCSB.

Billel Omrani a semnat cu noua echipă

Omrani a fost deja prezentat de polonezi pe reţelele de socializare. Atacantul francez va primi un salariu de 2.000 de euro pe lună. Totuși, polonezii au anunțat faptul că atacantul ar putea încasa mai mulți bani, având în vedere că în înțelegerea acestuia există mai multe bonusuri.

„Este o sumă foarte modestă, însă va depinde mult de jucător. Contractul va include bonusuri care pot crește semnificativ salariul. Trebuie doar să joace, să marcheze și ideal ar fi să o ajute pe Wisla să promoveze în Ekstraklasa. În acest caz, ambele părți ar fi mulțumite”, au scris cei de la  Sportowe Fakty.

Reclamă
Reclamă

Fostul jucător de la CFR Cluj și FCSB este liber de contract, după ce s-a despărțit de Petrolul Ploiești, în această iarnă.

Omrani a fost lansat în fotbalul mare de la academia celor de la Olympique Marseille. În 2016 a ajuns în Liga 1, după ce nu a reușit să se impună la formația franceză.

A jucat la CFR Cluj până în toamna anului 2022. La momentul respectiv ajungea la FCSB, din postura de jucător liber de contract. După doar 1 sezon în tricoul roș-albaștrilor a fost dat afară de Gigi Becali, iar în cele din urmă a fost adus la Petrolul Ploiești.

Reclamă

De „lupii galbeni” s-a despărțit în această iarnă. În momentul de față, atacantul este cotat la suma de 550.000 de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:43
Patru persoane reținute în dosarul blaturilor din Liga a 3-a. Fostul jucător de la FCSB e și el pe listă
20:32
LIVE SCOREAtalanta – Dortmund 2-0. Real Madrid – Benfica se joacă la 22:00. Istvan Kovacs conduce PSG – Monaco
20:31
VideoJurnal Antena Sport | Rayo e raiul lui
20:23
Șeful Formulei 1, verdict despre posibilele retrageri ale lui Lewis Hamilton și Fernando Alonso: “Să fiu sincer”
20:20
VideoJurnal Antena Sport | Miracolul de la FCSB
20:17
“Bate câmpii rău!” Mihai Stoica îi bate obrazul lui Dani Coman: “Să nu uite ce a făcut FCSB”
1 Blaturi pentru pariuri în fotbalul românesc. Percheziţii în Bucureşti şi în şase judeţe 2 Transfer la Universitatea Craiova. A fost anunţat oficial 3 Anunţul lui Giuseppe Marotta despre plecarea lui Cristi Chivu şi venirea lui Simeone 4 Meme Stoica, atac la dinamovişti: “O să se predea ca să nu intrăm noi în play-off?” Ce mesaj are pentru Kopic 5 Gino Iorgulescu, declaraţie surprinzătoare: “Dacă FCSB nu ajunge în play-off, toate cluburile au de pierdut” 6 Marius Ştefănescu, aproape de revenirea în Liga 1 după ce a rămas fără echipă! Formaţia cu care negociază
Citește și