Câţi bani primeşte Laurenţiu Reghecampf după ce a fost dat afară! Motivul pentru care şi-a ieşit din minţi

Publicat: 21 iunie 2023, 17:36

Comentarii
Câţi bani primeşte Laurenţiu Reghecampf după ce a fost dat afară! Motivul pentru care şi-a ieşit din minţi

Laurenţiu Reghecampf, în timpul unui meci / Hepta

S-a aflat câţi bani primeşte Laurenţiu Reghecampf, după ce a fost dat afară de Neftchi Baku. Antrenorul român în vârstă de 47 de ani a rămas liber de contract şi va pleca din Azerbaidjan. Ar putea semna cu echipa lui Adrian Mititelu, FC U Craiova 1948.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Neftci a terminat pe locul trei în campionat şi a pierdut finala Cupei, motiv pentru care şefii clubului i-au căutat înlocuitor. “Reghecampf” a fost la un pas de o despărţire pe cale amiabilă cu oficialii lui Neftchi, dar şi-a ieşit din minţi când a aflat că antrenorul care urma să îi ia locul, Sergen Yalcin, era deja la echipă.

Câţi bani primeşte Laurenţiu Reghecampf după ce a fost dat afară

Potrivit sportinfo.az, Reghecampf s-a întors marţi seară la Baku pentru a discuta ultimele detalii ale despărţirii. Iniţial acceptase să plece fără să primească vreun ban, dar s-a răzgândit în momentul în care a aflat că se pregătea deja prezentarea lui Sergen Yalcin.

Jurnaliştii azeri anunţă că Laurenţiu Reghecampf s-a răzgândit atunci şi a cerut plata integrală a clauzei de reziliere. Şefii lui Neftchi nu au mai avut de ales şi i-au făcut pe plac. Ar fi vorba de 45.000 de euro, anunţă playsport.ro.

Laurenţiu Reghecampf pleacă alături de tot staff-ul de la Neftchi. Secunzii Viorel Dinu și Nicolae Grigore, preparatorul fizic Bogdan Cornel Merișanu și antrenorul de portari Florin Tene au rămas liberi de contract.

Reclamă
Reclamă

Anamaria Prodan anunţase ce salariu încasează Laurențiu Reghecampf

Laurențiu Reghecampf a rezistat exact un an pe banca lui Neftchi Baku. Iniţial s-a crezut că “Reghe” ar fi acceptat un contract amețitor în Azerbaidjan, dar Anamaria Prodan a venit atunci cu detalii din interior.

Are 22.000 de dolari (n.r.- 21.750 de euro) salariu. El de la 180.000 pe lună, la arabi… Nu e rău, e cam nasol, nu? Că trăiești pe mulți bani, ești obișnuit să trăiești, dar nu cu 10-12 mii pe lună. Și o treime trebuie să îi dea lui Bebeto. El oricum e obligat să plătească, iar eu o să îl execut silit. Nu are ce să facă. Nu poate să ascundă banii din Azerbaijan, e contract”, a spus Anamaria Prodan, în urmă cu un an.

Anamaria Prodan a fost agentul lui Laurenţiu Reghecampf. Cei doi au divorţat.

Reclamă

Laurenţiu Reghecampf negociază cu FC U Craiova 1948

Laurenţiu Reghecampf a rămas liber de contract, după ce a fost demis de Neftchi Baku. Antrenorul ar putea sta puţin timp pe „bară” însă, deoarece este ofertat de către FC U Craiova 1948. Ultima echipă pe care „Reghe” a antrenat-o în Liga 1 a fost Universitatea Craiova, rivala locală a celor de la FC U Craiova 1948.

Adrian Mititelu este în căutarea unui antrenor, după ce Joao Janeiro a decis să plece de la FC U Craiova 1948, la mai puţin de o lună după ce a fost prezentat oficial la echipă.

De cealaltă parte, Cristiano Bergodi este şi el liber de contract, după ce s-a despărţit de Sepsi, la finalul sezonului trecut. Tehnicianul italian a fost şi pe lista celor de la CFR Cluj, însă în cele din urmă a fost preferat Andrea Mandorlini, pentru banca clujenilor.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine este de vină pentru sezonul slab făcut de Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:10

VideoGuadalajara: al doilea oraş din Mexic aşteaptă startul Campionatului Mondial 2026

12:49

Adrian Mutu e gata de o revenire spectaculoasă în Liga 1: “M-aş întoarce acolo oricând”

12:21

Gigi Becali, anunţ despre înlocuitorul lui Mirel Rădoi la FCSB: “Sunt mai tare decât turcaleţii”. Ce a produs “ruptura”

12:14

Gigi Becali, propunere fabuloasă pentru Marius Şumudică: “Vii cu finul tău Drăguş la FCSB? Pe mine nu mă ascultă finul”

12:05

Primele două nume care sar din schemă la naţională, după numirea lui Gică Hagi selecţioner. Decizia luată de “Rege”

11:53

Panică pentru Portugalia, înainte de Campionatul Mondial 2026. Vitinha, accidentat în derby-ul PSG – Lyon 1-2

1 Primul antrenor care e gata să-i ia locul lui Mirel Rădoi la FCSB. Mesaj pentru Gigi Becali: “Sunt pregătit pentru orice” 2 Motivul incredibil pentru care Rapid şi FC Argeş nu au primit licenţă pentru cupele europene 3 Revenire senzaţională a lui Nicolae Stanciu în Liga 1! Clubul cu care a ajuns la un acord 4 Gigi Becali a dat cărţile pe faţă despre plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB: “L-am cam întors” 5 De ce nu a primit Rapid licența UEFA. Explicaţia lui Victor Angelescu 6 Uluitor! O echipă a retrogradat și trei cluburi de sub ea au fost salvate. Cum a fost posibil
Citește și