Ce a spus Marius Şumudică despre demisia de la Gaziantep, după scandările uluitoare din tribună. Românul, mesaj pentru başkan

Iulian Focșăneanu Publicat: 24 februarie 2024, 18:17

Comentarii
Ce a spus Marius Şumudică despre demisia de la Gaziantep, după scandările uluitoare din tribună. Românul, mesaj pentru başkan

Marius Şumudică, la conferinţa de presă / telgraf.net

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Au apărut detalii despre ce a spus Marius Şumudică despre demisia de la Gaziantep, după scandările uluitoare din tribună. Antrenorul român a avut prima reacţie după Gaziantep – Başakşehir, scor 0-2, meci din etapa a 27-a a campionatului Turciei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cu Şumudică pe bancă, Gaziantep a rămas cu o singură victorie în ultimele 10 meciuri. Denis Drăguş îl putea ajuta să evite un nou eşec, dar golul atacantului a fost anulat cu VAR. S-a bucurat degeaba cu Alex Maxim.

Ce a spus Marius Şumudică despre demisia de la Gaziantep, după scandările uluitoare din tribună

La scorul de 0-1, fanii lui Gaziantep nu au mai rezistat şi au avut scandări uluitoare. „Explică-ne, Șumudică! De ce nu joacă echipa?”, au strigat suporterii. Pe finalul meciului, aceştia i-au cerut demisia lui Şumudică.

La conferinţa de presă, Marius Şumudică a anunţat că nu ia în calcul să plece. Le-a transmis atât fanilor lui Gaziantep, cât şi başkanului, că nu renunţă la luptă cât timp echipa are şanse să se salveze de la retrogradare.

Echipa nu a arătat rău astăzi. Vom încerca să menținem echipa în prima ligă obținând puncte în meciurile următoare. Mai avem șanse să nu retrogradăm. Conducerea îmi poate cere demisia, poate face asta sau nu. Noi ne vom găsi drumul.

Reclamă
Reclamă

Fanii mă iubesc, nu știu ce a fost. Vom vedea zilele viitoare, dar eu îi iubesc și cred că vom rămâne în prima ligă“, a declarat Marius Şumudică la finalul meciului, potrivit turcilor de la telgraf.net.

Gaziantep are 28 de puncte după 27 de etape şi este pe loc retrogradabil. Ocuă poziţia a 17-a şi poate fi depăşită în clasament de Konyaspor şi Pendikspor.

Gaziantep a fost învinsă, acasă, de Başakşehir, cu scorul de 2-0

Echipa turcă Gaziantep, condusă de tehnicianul român Marius Şumudică, a pierdut sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-2, meciul disputat împotriva formaţiei Başakşehir, în etapa a 27-a din Super Lig.

Reclamă

După o primă repriză fără gol, oaspeţii au deschis scorul la Gaziantep, prin Piatek, în minutul 60. Ambele echipe au avut câte un gol anulat de VAR. Mai întâi Başakşehir, la Turuç, în minutul 76, apoi Gaziantep, la Denis Drăguş, în minutul 79.

Oaspeţii au stabilit scorul final în minutul 90+8, prin Mehdi Abeid, şi echipa lui Şumudică pierde primul meci după trei etape fără înfrângere. Antrenorul român a început cu Florin Niţă, Deian Sorescu, Denis Drăguş şi Junior Morais ca titulari, ei jucând tot meciul. Alexandru Maxim a fost introdus în joc în minutul 66.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece Sorana Cîrstea de sferturile de finală ale unui Grand Slam?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:07 3 iun.

Şi Universitatea Craiova a intrat în cursa pentru semnătura lui Kennedy Boateng

22:44 3 iun.

A făcut vizita medicală și va semna cu Real Madrid! Denzel Dumfries, marea lovitură a lui Jose Mourinho

22:40 3 iun.

Cornel Dinu a făcut praf tactica lui Gică Hagi cu Georgia: “Confuzie mare”

22:33 3 iun.

U BT Cluj, al şaselea titlu naţional consecutiv, după un final senzaţional de meci cu CSM Oradea

22:06 3 iun.

Aryna Sabalenka s-a prăbuşit cu totul la conferinţa de presă: “Vreau să mă retrag din tenis acum”

22:00 3 iun.

Mihai Stoica, ultimele detalii despre transferul lui Darius Olaru

1 Gigi Becali, anunţ decisiv despre transferul lui Alex Dobre: “Am vorbit cu taică-su” 2 Chivu a mutat imediat după ce Real Madrid i-a luat un jucător! Pregătește ofertă de 50 de milioane de euro 3 Presa din Turcia anunţă că Mirel Rădoi este ca şi dat afară de la Gaziantep. I s-a găsit înlocuitor 4 Prima plecare de la U Cluj. Se transferă tot în România! 5 El e primul transfer pe care îl face Gigi Becali la FCSB în vară! MM Stoica și Baciu l-au urmărit pe stadion 6 Jose Mourinho a alcătuit lista neagră! 6 jucători pe care nu-i mai dorește la Real Madrid
Citește și