Ce i-a promis Jose Mourinho noului puști-minune al Romei! Felix Afena-Gyan a alergat spre ”The Special One” după primul gol marcat la echipa mare. ”Mi-a spus să nu uit”

Antena Sport Publicat: 22 noiembrie 2021, 10:04

Comentarii
Ce i-a promis Jose Mourinho noului puști-minune al Romei! Felix Afena-Gyan a alergat spre ”The Special One” după primul gol marcat la echipa mare. ”Mi-a spus să nu uit”

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

După prima reușită, puștiul ghanez a alergat spre Jose Mourinho, pe care l-a îmbrățișat pentru șansa uriașă acordată. ”The Special One” a dezvăluit ce i-a spus Felix, atunci când a ajuns la banca de rezerve.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jose Mourinho, dezvăluire despre Felix Afena-Gyan: ”I-am promis că dacă va înscrie, îi cumpăra niște ghete foarte scumpe”

”I-am promis că dacă va înscrie, îi cumpăra niște ghete de fotbal foarte scumpe, care costă în jur de 800 de euro. Nu pot spune firma. A venit la mine și mi-a spus să nu uit ce i-am promis.

Mâine dimineață, le voi cumpăra. El va juca la Primavera, dar îmi pare rău pentru domnul De Rossi, dar Felix nu va juca în ele”, a spus Jose Mourinho, citat de DAZN.

Cine este Felix Afena-Gyan, noua senzație a Romei

Felix Afena-Gyan are 18 ani și nu are încă o cotă de piață. Meciul cu Genoa a fost al treilea pentru african în tricoul Romei, după de a intrat tot din postură de rezervă în duelurile cu Cagliari și Milan.

Felix s-a născut în ianuarie 2003 în Sunyani și a jucat la o academie de fotbal din Ghana până în ianuarie 2021. Atunci, el a ajuns la Roma, cu ajutorul EurAfrica FC Academy.

Reclamă
Reclamă

Morgan De Sanctis a fost omul cheie în transferul lui Felix, susține football-italia.net. El a fost impresionat când l-a văzut și a insistat pentru un contract valabil până în 2023.

Paulo Fonseca a fost cel care l-a adus la antrenamentele echipei de seniori, dar Felix a trebuit să îl aștepte pe Jose Mourinho pentru a și juca meciuri oficiale pentru capitolini.

El a ieșit în evidență în acest sezon și la echipa Primavera, acolo unde a marcat de șase ori în numai cinci meciuri.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece Sorana Cîrstea de sferturile de finală ale unui Grand Slam?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:30

„Nu e lipsă de respect, mi-aș dori ca Barcelona să dispară” Declarația halucinantă dată de cel care vrea să-i ia Realul lui Perez

13:26

“A jucat toată viaţa în Liga a 2-a”. Mihai Stoica a făcut praf un “tricolor”: “Nu are nicio perspectivă”

13:13

Cât trebuie să plătească Gigi Becali pentru jucătorul român dorit la FCSB: “Atât vreau”

13:10

“Mort, mort, mort”. Gigi Becali a intrat în direct și l-a făcut praf pe Florinel Coman după Georgia – România

12:57

10 secunde la schimbare, VAR la cornere și luptă împotriva tragerilor de timp! Schimbările majore de arbitraj anunțate pentru CM

12:34

Vegas Golden Knights – Carolina Hurricanes 5-4. Start nebun în finala Cupei Stanley. Echipa din Nevada a revenit spectaculos

1 Ioan Ovidiu Sabău s-a înţeles cu clubul şi revine pe banca tehnică! 2 NEWS ALERTPlecat de la Dinamo şi dorit de FCSB, Kennedy Boateng a semnat 3 Se face transferul lui Lindon Emerllahu la FCSB? Fotbalistul a dat răspunsul la ofertă 4 Darius Olaru l-a sunat pe Gigi Becali după victoria FCSB-ului cu Dinamo şi a avut o dorinţă clară 5 FCSB a găsit fundaș stânga pentru viitorul sezon. Merge în cantonament. Gigi Becali: “Fotbalist de fotbalist!” 6 Exod la un club de Liga 1! Șase plecări în aceeași zi
Citește și