Ce nebunie! Kylian Mbappe poate primi cel mai mare bonus la semnătură din istoria fotbalului. Suma amețitoare cu care îl ademenește Real Madrid

Dragoș Vasile Publicat: 1 ianuarie 2022, 19:05

Comentarii
Ce nebunie! Kylian Mbappe poate primi cel mai mare bonus la semnătură din istoria fotbalului. Suma amețitoare cu care îl ademenește Real Madrid

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Kylian Mbappe poate primi cel mai mare bonus la semnătură din istoria fotbalului

Kylian Mbappe este, începând de astăzi, liber să negocieze cu orice club își dorește. Astfel, Real Madrid face tot posibilul pentru a îl aduce pe campionul mondial pe Santiago Bernabeu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pe lângă salariul uriaș, ”galacticii” pun la bătaie cel mai mare bonus la semnătură din istoria fotbalului: între 80 și 90 de milioane de euro, potrivit fichajes.net.

Real Madrid a făcut o ofertă chiar şi 220 de milioane de euro în luna august, dar aceasta fost refuzată de PSG. Acum, Mbappe poate ajunge liber de contract la Madrid.

15 goluri în 24 de meciuri a înscris Kylian Mbappe în acest sezon pentru PSG, în toate competițiile. Atacantul francez a împlinit recent 23 de ani.

Ce a spus Kylian Mbappe despre viitorul său

Kylian Mbappe poate semna începând de azi, 1 ianuarie, cu orice echipă, dar a făcut un anunţ care a luat pe toată lumea prin surprindere. Atacantul care tocmai a împlinit 23 de ani a anunţat că nu se gândeşte decât la PSG şi că exclude o mutare, acum, la Real Madrid.

Reclamă
Reclamă

Francezul care a fost la un pas să ajungă în vară pe Santiago Bernabeu i-a asigurat pe fani că gândul său este numai la gruparea din Paris. S-a declarat încântat că joacă în Ligue 1, dar a evitat să vorbească despre ceea ce se va întâmpla la finalul acestui sezon, când rămâne liber de contract.

Nu voi pleca la Real Madrid în ianuarie. Voi da totul pentru a câştiga UEFA Champions League, campionatul şi Cupa Franţei. Vreau să dau ce am mai bun fanilor, pentru că merită asta! Sunt fericit să rămân în oraşul meu. Sunt francez şi îmi doresc să câştig totul în acest sezon.

Din respect pentru echipa mea, pentru coechipieri şi pentru fani, voi rămâne să joc aici. 100% voi da totul în cele şase luni de contract pe care le mai am„, a declarat Kylian Mbappe pentru CNN, citat de marca.com.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Mai are nevoie FCSB de transferuri, după eliminarea din Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:34

FCU Craiova şi-a prezentat noul antrenor! Adrian Mititelu l-a convins să revină după 8 ani la echipă

17:23

Figo îi cere demisia lui Gianni Infantino! Atac dur al legendei Portugaliei: „Cel mai josnisc, cel mai laş”

17:04

A murit fostul acţionar de la FC Argeş! De curând revenise alături de echipă

17:03

Dennis Politic, la Rapid? Daniel Pancu a fost întrebat direct despre jucătorul de la FCSB

16:40

Jucătorul de 70.000.000 de euro a revenit pe teren după aproape 2 ani de absenţă

16:40

Adrian Mihalcea a răbufnit înainte de UTA Arad – Rapid: „Acest criminal care a omorât vreo şase oameni”

1 Universitatea Craiova, refuzată de Dinamo. „Câinii” cer 3 milioane de euro pentru un om de bază 2 OUT! Becali l-a executat în direct pe jucătorul de la FCSB: „Ăsta nu-i fotbalist. Îl dau gratis!” 3 Gigi Becali îl vrea pe Dan Petrescu la FCSB: „Mi-a zis Meme şi am acceptat” 4 Gigi Becali, ofertă pentru Jovo Lukic! Mesaj categoric pentru U Cluj: „Exclus să dau mai mult”. Ce salariu i-a pregătit 5 Echipa lui Dan Șucu, dezastru în meciul cu o echipă de Premier League: 10-1! 6 Basarab Panduru a distrus un jucător de la FCSB, după remiza cu Farul: „Nici când era slab nu era atât de slab”
Citește și