Ce notă a primit Valentin Mihăilă, după golul fantastic marcat cu Lazio: "Creşte de la meci la meci"

Antena Sport Publicat: 22 ianuarie 2021, 7:13

Valentin Mihăilă a marcat cu Lazio

• Valentin Mihăilă a marcat cu Lazio
  • Ce notă a primit Mihăilă

Valentin Mihăilă a fost titular în meciul din Cupă dintre Lazio şi Parma. Românul a reuşit să marcheze în minutul 83 golul egalizator. Lazio s-a impus până la urmă, după un gol marcat în ultimul minut al partidei.

Evoluţia lui Mihăilă a fost apreciată de jurnaliştii italieni. Cei de la Calciomercato i-au dat lui Valentin Mihăilă nota 7.

"Mihăilă creşte de la meci la meci. Pe lângă reuşita din minutul 83, a pus-o pe Lazio în dificultate şi în minutul 72, când a lovit bara. După golul egalizator, a mai avut o incursiune bună, finalizată cu un şut în braţele lui Strakosha", au mai scris italienii.

Valentin Mihăilă câștigă o avere la Parma

Valentin Mihăilă a dat lovitura la doar 20 de ani. Tânărul jucător s-a transferat la Parma, acolo unde câștigă o avere. Giovanni Becali a dezvăluit salariul jucătorului.

Mihăilă primește 53.000 de euro pe lună. ”Mihăilă are 640.000 de euro, net, la Parma”, a dezvăluit Giovanni Becali, la Telekom Sport.

Câți bani a încasat Craiova pentru Mihailă

Universitatea Craiova l-a vândut pe Valentin Mihăilă la Parma în schimbul sumei de 8,5 milioane de euro, dar nu toți banii au ajuns în contul liderului din Liga 1.

Rotaru susține că Universitatea Craiova a încasat de fapt 6 milioane de euro, restul mergând către terți. Oltenii vor primi banii până în 2023.

20 de ani are Valentin Mihăilă, fiind cotat la 6 milioane de euro, de către transfermarkt.com.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

21:27 Bernadette Szocs, „o clasă peste” adversara ei de la WTT Champions Incheon 2024: „Nu m-a interesat pe cine am în faţă” 21:25 Mihai Stoica a reacționat, după ce Dinamo a decis să plece din București: „În Ștefan cel Mare juca cu stadionul gol!” 20:57 Bernadette Szocs şi Eliza Samara reprezintă România la WTT Champions Incheon 2024 (27-31 martie), live în AntenaPLAY 20:54 Răzvan Raț a tras un semnal de alarmă, după amicalele naționalei: „Jucătorii trebuie să se impună la echipele de club!” 20:45 VideoGeneraţia actuală creşte generaţia următoare! Alibec, Stanciu şi Drăguşin sunt idoli pentru jucătorii de la naţionalele mici 20:18 „E o palmă dată fotbalului!” Dinamo, comunicat fulger după ce va juca patru meciuri fără spectatori! „Câinii” se revoltă 20:05 Ionel Dănciulescu, reacție vehementă după ce Dinamo și UTA au primit sancțiuni uriașe: „Mi se pare absurd!” 19:58 Gică Hagi se gândeşte doar la victorie, înainte de Farul – FCSB: „Altă alternativă nu avem! Trebuie să câştigăm!” 19:50 David Popovici visează la o medalie la Jocurile Olimpice! Anunţul făcut de Camelia Potec: „Ştie ce înseamnă să fii cel mai bun!” 19:50 UTA va face apel după decizia drastică a Comisiei de Disciplină! Oficialii, atac dur la adresa suporterilor Vezi toate știrile
Victor Becali, reacţie clară după ce italienii au anunţat că Dennis Man e aproape de Juventus
Serie A • 24 mart., 21:16
AntenaPLAY • 23 mart., 9:22
Dennis Man a anunţat echipa unde va juca în sezonul viitor, după golul cu Irlanda de Nord: „Asta îmi doresc”
AntenaPLAY • 22 mart., 10:14
Patru cluburi uriaşe, în cursa pentru transferul lui Dennis Man! Anunţul italienilor: „E aurul Parmei!”
"Poate Universitatea Craiova să câştige titlul?" Răspunsul dat imediat de Valentin Mihăilă
Liga 1 • 20 mart., 13:27
„Poate Universitatea Craiova să câştige titlul?” Răspunsul dat imediat de Valentin Mihăilă
AntenaPLAY • 19 mart., 13:10
Călcâie, loburi şi goluri spectaculoase! Ianis Hagi, Denis Alibec şi Mihăilă au făcut show total la antrenamentul naţionalei