Ce notă a primit Valentin Mihăilă, după golul fantastic marcat cu Lazio: "Creşte de la meci la meci"

De Antena Sport
Publicat: 22.01.2021, 7:13

Valentin Mihăilă a spart gheaţa la Parma. Fostul jucător al Craiovei a reuşit să marcheze în poarta celor de la Lazio. Nu a fost de ajuns. Lazio s-a impus cu 2-1.

Valentin Mihăilă a marcat cu Lazio

Valentin Mihăilă a fost titular în meciul din Cupă dintre Lazio şi Parma. Românul a reuşit să marcheze în minutul 83 golul egalizator. Lazio s-a impus până la urmă, după un gol marcat în ultimul minut al partidei.

Evoluţia lui Mihăilă a fost apreciată de jurnaliştii italieni. Cei de la Calciomercato i-au dat lui Valentin Mihăilă nota 7.

"Mihăilă creşte de la meci la meci. Pe lângă reuşita din minutul 83, a pus-o pe Lazio în dificultate şi în minutul 72, când a lovit bara. După golul egalizator, a mai avut o incursiune bună, finalizată cu un şut în braţele lui Strakosha", au mai scris italienii.

Valentin Mihăilă câștigă o avere la Parma

Valentin Mihăilă a dat lovitura la doar 20 de ani. Tânărul jucător s-a transferat la Parma, acolo unde câștigă o avere. Giovanni Becali a dezvăluit salariul jucătorului.

Mihăilă primește 53.000 de euro pe lună. ”Mihăilă are 640.000 de euro, net, la Parma”, a dezvăluit Giovanni Becali, la Telekom Sport.

Câți bani a încasat Craiova pentru Mihailă

Universitatea Craiova l-a vândut pe Valentin Mihăilă la Parma în schimbul sumei de 8,5 milioane de euro, dar nu toți banii au ajuns în contul liderului din Liga 1.

Rotaru susține că Universitatea Craiova a încasat de fapt 6 milioane de euro, restul mergând către terți. Oltenii vor primi banii până în 2023.

20 de ani are Valentin Mihăilă, fiind cotat la 6 milioane de euro, de către transfermarkt.com.

Cosmin Olăroiu
Fotbal • 18 mai, 9:35
Cosmin Olăroiu, mesaj pentru Dennis Man şi Valentin Mihăilă: „Asta contează!” + Oferta pe care a primit-o din Liga 1
Fotbal extern • 15 mai, 23:45
Juventus – Inter 3-2, în „Derby d’Italia”. Penalty scandalos pentru „Bătrâna Doamnă”. Freiburg – Bayern 2-2. Robert Lewandowski i-a egalat recordul legendarului Gerd Muller! Chelsea – Leicester 0-1. „Vulpile” au câştigat Cupa Angliei
Dennis Man și Valentin Mihăilă
Fotbal extern • 12 mai, 14:14
Ce onoare pentru Dennis Man și Valentin Mihăilă! Un fost campion mondial este chemat să o readucă pe Parma în Serie A
Cine e și cum arată mama Gabrielei Prisăcariu. De la cine moștenit soția lui Dani Oțil frumoasele trăsături

Alexandru Ciorniciuc a murit
1

Dinamo, în doliu! Un fost junior a murit la doar 23 de ani, după ce a pierdut lupta cu cancerul

0:01 Valeriu Iftime are un mare regret după ce CFR Cluj a câştigat titlul: „Îmi pare rău că am pierdut șampania grasă de la Becali!” 18 mai, 23:37 Gigi Becali, prima reacţie după ce CFR Cluj a câştigat al patrulea titlu consecutiv: „Nu am văzut în viaţa mea aşa ceva!” Patronul FCSB n-are dubii: „Acolo s-a jucat campionatul!” 18 mai, 23:28 CFR Cluj, traseu infernal spre grupele Champions League! Când debutează campioana României în preliminarii 18 mai, 23:19 CFR Cluj, campioana României 2021! Edi Iordănescu a câştigat primul titlu din carieră şi a oferit un răspuns enigmatic legat de viitorul său: „Nu vreau să umbresc momentul!” 18 mai, 23:11 CFR Cluj, campioana României 2021! Mario Camora a pus tunurile pe contestatari: „Echipa asta bătrână a ieşit campioană. Merităm mai mult respect!” Căpitanul ardelenilor, cu gândul la UEFA Champions League 18 mai, 23:01 CFR Cluj, campioana României | Ardelenii își înțeapă rivali: „Au zis că suntem bătrâni!” Jucătorul care și-a anunțat plecarea imediat după cucerirea titlului 18 mai, 22:44 CFR Cluj, campioana României 2021! Andrei Burcă: „Toată lumea ne cataloga bătrâni!” Momentul decisiv: „Am marcat acel gol la Giurgiu!”Ce a spus de o plecare 18 mai, 22:36 CFR Cluj, campioana României 2021! Ardelenii, bucurie fără margini după ce au câştigat al patrulea titlu consecutiv! 18 mai, 22:19 CFR CLUJ E CAMPIOANA ROMÂNIEI!!! Ardelenii au câştigat al 4-lea titlu consecutiv. Performanţă istorică pentru echipa lui Edi Iordănescu 18 mai, 22:08 FC Botoşani – CFR Cluj | Andrei Burcă a distrus-o pe FCSB în play-off! I-a dat gol în minutul 93 şi a provocat autogolul prin care ardelenii pot lua titlul 18 mai, 21:19 Campionatul European de natație | Argint pentru Robert Glință, David Popovici e în finala 100 metri spate. Performanțe incredibile pentru România 18 mai, 21:14 CFR Cluj, o nouă mutare pe piaţa transferurilor! Croitoru şi-a exclus din lot jucătorul care ar fi semnat cu ardelenii înaintea meciului