Închide meniul

Ce se întâmplă cu Deian Sorescu, la Gaziantep! Anunţul turcilor despre internaţionalul român: „Viitor incert!”

Viviana Moraru Publicat: 9 iulie 2024, 12:34

Reclamă
Ce se întâmplă cu Deian Sorescu, la Gaziantep! Anunţul turcilor despre internaţionalul român: „Viitor incert!

Deian Sorescu, în duel cu Dries Mertens, în Gaziantep - Galatasaray/ Profimedia

Turcii au anunţat ce se întâmplă cu Deian Sorescu, la Gaziantep. Împrumutul internaţionalului român la fosta echipă a lui Marius Şumudică a expirat în această vară.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Turcii notează faptul că viitorul lui Deian Sorescu este incert, dat fiind faptul că Gaziantep nu a activat clauza pentru un transfer definitiv.

Ce se întâmplă cu Deian Sorescu, la Gaziantep

Deian Sorescu poartă negocieri cu oficialii celor de la Gaziantep, pentru a continua la formaţia turcă. Presa din Turcia mai notează faptul că internaţionalul român şi-a exprimat deja dorinţa de a continua la Gaziantep, echipă care l-a împrumutat în iarnă, de la Rakow.

Turcii au făcut „lumină” şi în cazul lui Florin Niţă. Aceştia au transmis faptul că negocierile dintre oficialii lui Gaziantep şi portarul naţionalei au picat, iar acesta va evolua la altă echipă în sezonul viitor.

„Viitorul jucătorului împrumutat de Gaziantep, Deian Sorescu, este neclar. Clubul nu a făcut niciun anunț oficial, iar situația jucătorului rămâne incertă.

Reclamă
Reclamă

Gaziantep continuă negocierile cu Deian Sorescu după ce discuțiile cu portarul Florin Niță au eșuat. Nu există niciun progres concret la situația lui Sorescu, încă. Există informații că Sorescu, unul dintre jucătorii pe care fanii îl vor în teren, vrea să rămână la club. Transferul jucătorului va fi clarificat, pozitiv sau negativ săptămâna aceasta”, au notat turcii de la gazianteptime.com.tr.

Anunţul lui Florin Niţă după ce presa turcă a scris că Gaziantep i-a oferit un salariu de 800.000 de euro pe an

Anunţul lui Florin Niţă după ce presa turcă a scris că Gaziantep i-a oferit un salariu de 800.000 de euro pe an a venit pe reţelele sociale.

Niţă a infirmat, pe Instagram, că Gaziantep i-a oferit un astfel de salariu. Marius Şumudică, fostul antrenor al lui Niţă, dezvăluia că portarul naţionalei are anumite oferte şi din zona arabă. De asemenea, Dan Şucu îl doreşte pe Niţă la Rapid.

Reclamă

„În ultimele zile s-au scris foarte multe lucruri despre mine, unele lucruri adevărate, altele, fără îndoială, mai puțin adevărate. Apropo de ultimele informații apărute în presa din Turcia, potrivit cărora am primit o ofertă de 800 mii de euro. Fals! Oferta existentă este foarte departe de ceea ce se vehiculează.

În altă ordine de idei, vreau să vă mulțumesc pentru toată dragostea pe care ne-ați dăruit-o, pentru efortul pe care l-ați depus pentru a ne fi alături în Germania, pentru momentele care rămân în inimile noastre, dar și în istorie, pentru că voi ne-ați făcut mândri, pentru că am arătat împreună de ce iubim România!

Pentru toate astea și nu numai, mă înclin! Cu respect și prețuire, Florin Niță!”, a scris portarul naţionalei pe contul de Instagram.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
14:37

Benard Biwott a câştigat maratonul de la Paris

14:28

„Arbitrajele influenţează lupta la titlu!” Afirmaţii dure ale lui Marius Şumudică înainte de CFR Cluj-Rapid

14:16

Decizia luată la FCSB, înainte de meciul crucial cu Universitatea Craiova. Cum va arăta primul 11

13:56

VIDEOImagini virale cu Sergio Ramos din Mexic! Ce i-a transmis portarului după ce i-a întors spatele la penalty

13:43

LIVE SCOREAberdeen-Rangers 0-0 şi Fiorentina-Parma (16.00). Cristi Chivu, meci decisiv pentru menţinerea în Serie A

13:09

VIDEOAndrea Compagno „rupe plasele” la noua echipă! Cifre de senzaţie pentru fostul atacant al celor de la FCSB

1 „M-a deranjat!” Dorinel Munteanu a văzut gestul făcut de jucătorii lui Sepsi după 1-4 cu Farul și a reacționat 2 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul român 3 VIDEOOscar Piastri, pole-position în MP al Bahrainului. Tur perfect pentru pilotul McLaren. Verstappen, pe şapte 4 U Cluj – Dinamo 2-4! „Câinii”, la prima victorie din play-off după un meci „nebun”. Cum arată clasamentul 5 Ianis Stoica și Adrian Mititelu, schimb de mesaje pe rețelele de socializare: „Poate voi fi jucătorul dumneavoastră!” 6 „Mie mi-ar fi rușine!” Ioan Ovidiu Sabău și-a făcut praf jucătorii după U Cluj – Dinamo 2-4!
Citește și