Carlo Ancelotti nu a făcut deplasarea la Londra pentru derby-ul Chelsea – Real Madrid, din prima manșă a sferturilor UEFA Champions League.
Tehnicianul italian a fost testat pozitiv cu coronavirus, săptămâna trecută, şi nu a îndeplinit până acum condiţiile pentru a ieşi din izolare, scrie Marca.
UEFA Champions League | Carlo Ancelotti stă acasă la Chelsea – Real Madrid
Ancelotti mai are însă o şansă, un rezultat negativ la testul PCR pe care îl va efectua miercuri. Antrenorul se simte bine, nu are simptome, dar nu poate ieşi încă din izolare.
El a ratat deja o partidă, cea cu Celta, disputată, sâmbătă, la Vigo, în LaLiga (scor 2-1 pentru madrileni). Ancelotti a fost înlocuit pe banca echipei Real de fiul lui, Davide, cel care va fi “principal’ şi la Londra, dacă antrenorul de 62 va rămâne în Spania.
Meciul Chelsea – Real Madrid este programat miercuri, de la ora 22.00.
Chelsea – Real Madrid trebuia să fie arbitrat de Ovidiu Hațegan
Ion Crăciunescu a dezvăluit că Ovidiu Hațegan era delegat să arbitreze derby-ul Chelsea – Real Madrid, din sferturile UEFA Champions League. Centralul român a ratat partida carierei după ce a suferit un infarct.
„Din ce știu eu, era delegat la meciul Chelsea-Real Madrid, dar UEFA deja i-a luat meciul. El a arbitrat meciuri multe. Eu mă aștept, și mă așteptam să prindă o finală. A avut delegări multe și le-a dus bine la cap. Merita să arbitreze o finala europeană. Să dea Dumenzeu să se facă repede bine și apoi, ce o vrea Dumnezeu”, a spus Ion Crăciunescu, potrivit digisport.ro.
După ce a suferit un infarct Ovidiu Hațegan nu va mai arbitra în actuala stagiune. În acest sezon de UEFA Champions League, român a fost la centru la șase partide
Potrivit surselor Antena Sport, arbitrul român a transmis, într-o discuție cu medicul care l-a operat, că vrea să retragă din arbitraj. Ovidiu Hațegan are doi copii și vrea să se dedice familiei sale.
- Efectul Cristiano Ronaldo! Clubul a “explodat” după doar 3 săptămâni: “A crescut cu 25%”
- “Clauni, incompetenți”. O nouă reacție “explozivă” după ce Maroc a câștigat la masa verde Cupa Africii
- Lionel Messi este etern! Argentinianul marcat golul 900 și a doborât un record al rivalului Cristiano Ronaldo
- Nota luată pe Ianis Hagi pentru evoluţia din victoria cu 5-0, cu Kocaelispor
- “Toată lumea fotbalului râde”. Cine face prăpăd după ce Maroc a câștigat la masa verde AFCON? “Infantino se vede Trump”

































