Chelsea – Real Madrid | Carlo Ancelotti nu a făcut deplasarea la Londra! Cine va sta pe banca madrilenilor în derby-ul din sferturile UEFA Champions League

Alexandru Ivan Publicat: 5 aprilie 2022, 17:38

Carlo Ancelotti e antrenorul lui Real Madrid

Carlo Ancelotti nu a făcut deplasarea la Londra pentru derby-ul Chelsea – Real Madrid, din prima manșă a sferturilor UEFA Champions League.

Tehnicianul italian a fost testat pozitiv cu coronavirus, săptămâna trecută, şi nu a îndeplinit până acum condiţiile pentru a ieşi din izolare, scrie Marca.

UEFA Champions League | Carlo Ancelotti stă acasă la Chelsea – Real Madrid

Ancelotti mai are însă o şansă, un rezultat negativ la testul PCR pe care îl va efectua miercuri. Antrenorul se simte bine, nu are simptome, dar nu poate ieşi încă din izolare.

El a ratat deja o partidă, cea cu Celta, disputată, sâmbătă, la Vigo, în LaLiga (scor 2-1 pentru madrileni). Ancelotti a fost înlocuit pe banca echipei Real de fiul lui, Davide, cel care va fi „principal’ şi la Londra, dacă antrenorul de 62 va rămâne în Spania.

Meciul Chelsea – Real Madrid este programat miercuri, de la ora 22.00.

Chelsea – Real Madrid trebuia să fie arbitrat de Ovidiu Hațegan

Ion Crăciunescu a dezvăluit că Ovidiu Hațegan era delegat să arbitreze derby-ul Chelsea – Real Madrid, din sferturile UEFA Champions League. Centralul român a ratat partida carierei după ce a suferit un infarct.

„Din ce știu eu, era delegat la meciul Chelsea-Real Madrid, dar UEFA deja i-a luat meciul. El a arbitrat meciuri multe. Eu mă aștept, și mă așteptam să prindă o finală. A avut delegări multe și le-a dus bine la cap. Merita să arbitreze o finala europeană. Să dea Dumenzeu să se facă repede bine și apoi, ce o vrea Dumnezeu”, a spus Ion Crăciunescu, potrivit digisport.ro.

După ce a suferit un infarct Ovidiu Hațegan nu va mai arbitra în actuala stagiune. În acest sezon de UEFA Champions League, român a fost la centru la șase partide

Potrivit surselor Antena Sport, arbitrul român a transmis, într-o discuție cu medicul care l-a operat, că vrea să retragă din arbitraj. Ovidiu Hațegan are doi copii și vrea să se dedice familiei sale.

8:55 VIDEOReacţia de mare campion a lui Max Verstappen, după ce a fost învins de Lando Norris în Marele Premiu de la Miami 8:55 Marius Şumudică a anunţat ce l-ar face să renunţe la Rapid fără cel mai mic regret: „Aș face 5 paşi în spate” 1:04 VIDEOBucurie nebună la McLaren, după ce Lando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami! Pilotul, copleșit de emoții 0:40 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami, live pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAY! Max Verstappen, pe locul doi 0:17 Dan Petrescu, prima reacție după ce a debutat cu victorie în noul mandat la CFR Cluj: „Nu a fost ușor deloc!” 0:04 „Aștept să mă cheme la EURO!” Daniel Bîrligea, mesaj direct pentru Edi Iordănescu după ce a marcat în CFR – Rapid 3-2! 5
23:49
Claudiu Petrila și-a turnat cenușă în cap după CFR – Rapid 2-3! Mesaj direct pentru fani: „Le oferim doar supărare!”
5
23:22
CFR – Rapid 3-2. Victorie pentru Dan Petrescu la revenirea în Gruia! Giuleștenii continuă seria dezastruoasă
5
23:07
„E disperat, îl cunosc!” Marius Șumudică, mesaj direct despre revenirea lui Mircea Lucescu la Rapid!
5
23:05
VIDEOSporting a câștigat titlul în Liga Portugal! Trupa lui Ruben Amorim, campioană cu două etape înainte de finalul sezonului