“Totul a mers bine pentru mine de atunci. În 4-5 luni, voi fi din nou pe teren”, a fost mesajul danezului, conform Corriere dello Sport. Fostul jucător al lui Tottenham pare sigur că îşi va continua cariera. Rămâne de văzut dacă asta se va întânpla în Italia, sau într-un alt campionat.
Pentru mijlocaşul de 29 de ani, urmează nişte zile de vacanţă, înainte de a fi supus la noi teste, în Danemarca, ce vor fi urmărite îndeaproape de echipa lui Ionuţ Radu.
Christian Eriksen, momente emoționante în cantonamentul Interului
De la ultima sa prezență la Milano, Eriksen s-a aflat la cotitura între viață și moarte. Danezul și-a făcut acum prima apariție publică de la tragicul incident de la Euro 2020.
Și un român a fost prezent la sărbătoarea primirii lui Christian Eriksen, Ionuț Radu. Cei doi s-au îmbrățișat și au schimbat câteva vorbe.
În aceeași zi, Inter a emis un comunicat în care precizează că Eriksen este într-o stare excelentă.
”În această dimineață, Christian Eriksen a fost prezent la Appiano Gentile. El s-a întâlnit cu șefii clubului, antrenorul, coechipierii și staff-ul lui Inter.
Eriksen se simte bine și este într-o stare excelentă din punct de vedere fizic și psihic. El va urma programul de recuperare stabilit de doctorii danezi la Copenhaga, cu toate testele clinice la zi pentru ca medicii de la club să fie informați”, se arată în comunicatul emis de reprezentații lui Inter.
- Christian Eriksen revine peste 4-5 luni
- Danezul va susţine noi teste în următoarea perioadă
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Cu Neymar în mare formă, Santos a învins-o pe Palmeiras şi a ieşit din zona retrogradării
- Scene incredibile în Angola! 70 de persoane rănite după amicalul cu Argentina
- Rol nou pentru Răzvan Raţ la Genoa. Ce răspunderi a primit de la Şucu
- Francezii sunt gata să „învie” cel mai exclusivist trofeu individual din fotbal
- Tamaş, despre Drăguşin: “Nu a demonstrat nimic!” De ce crede că nu trebuia să semneze cu Tottenham































