Cosmin Olăroiu a câştigat un nou trofeu în Emiratele Arabe Unite! Al Sharjah a câştigat, sâmbătă, Cupa Ligii Emiratelor Arabe Unite, al doilea său trofeu din acest sezon.
Al Sharjah a învins în finală echipa Al Ain, scor 2-1, meci la care adversarii au condus cu 1-0. Al Ain a deschis scorul prin Kouadio, în minutul 30. Pentru Sharjah au marcat Luanzinho ‘45+3 şi Caio ‘45+10 (penalti).
Cosmin Olăroiu a câştigat un nou trofeu în Emiratele Arabe Unite
Olăroiu a mai câştigat cu Al Sharjah în acest sezon Cupa Preşedintelui.
În 2022, tot cu Olăroiu la conducerea tehnică, Al Sharjah a câştigat Cupa Preşedintelui şi Supercupa Emiratelor Arabe Unite.
Cosmin Olăroiu se confruntă cu probleme de sănătate
Cosmin Olăroiu se confruntă cu probleme de sănătate şi s-ar putea retrage, prematur, din fotbal! Tehnicianul român a dezvăluit că nu îşi poate face treaba aşa cum vrea, din cauza problemei care îl macină, motiv pentru care ia în calcul să pună stop carierei în antrenorat.
“(N.r. despre prelungirea contractului) Voi vedea dacă pot sau nu continua. Trebuie să-mi fac anumite teste, am o problemă la coapsă, nu pot merge bine, şi nu îmi pot face treaba aşa cum vreau”, a declarat Cosmin Olăroiu, conform arriyadiyah.com.
- Cosmin Olăroiu a câştigat Cupa Ligii Emiratelor Arabe Unite
- E al doilea trofeu al lui Oli din acest sezon
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- 6 Hours of Spa-Francorchamps e live în AntenaPLAY, pe 9 mai
- Doi români, aduşi de Dan Șucu la Genoa. Răzvan Raţ i-a recomandat
- “Se iubeşte prea mult!” Gigi Becali e convins că Mirel Rădoi nu va reuşi în Turcia: “Din cauza mândriei”
- „Nebunie” curată: au luat titlul cu un gol în minutul 90+16 chiar în fața marii rivale!
- „Eu nu aș fi făcut asta niciodată!” Sumudică, vești proaste pentru Rădoi după 3 înfrângeri la Gaziantep
- I-au oprit conferința lui Arda Turdan! Ce au făcut jucătorii lui Șahtior după câștigarea titlului
































