Cosmin Olăroiu “a spart banca”! Suma fabuloasă pe care o va încasa în Emirate. Salariu fantastic pentru antrenor

Gabriel Zamfirescu Publicat: 11 noiembrie 2021, 15:04

Comentarii
Cosmin Olăroiu a spart banca! Suma fabuloasă pe care o va încasa în Emirate. Salariu fantastic pentru antrenor

ImagineChina / Stringer via Hepta

Cosmin Olăroiu a semnat pe două sezoane cu Sharjah, iar salariul este unul pe măsură. Antrenorul român va încasa 5 milioane de euro pe sezon de la noua echipă pentru a o salva de retrogradare în primul an.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cosmin Olăroiu, salariu fabulos

Cu cele 10 milioane de euro pe care le va încasa în următorii doi ani, Cosmin Olăroiu îşi sporeşte averea, dar acesta nu este cel mai mare salariu încasat până acum de către antrenor la echipele pe care le-a antrenat în străinătate. Cei mai mulţi bani i-a încasat de la chinezii de la Jiangsu, 7 milioane de euro pe sezon. 6.5 milioane de euro a mai luat Olăroiu şi de la Shabab Al-Ahli, conform prosport.ro.

Probleme pentru Olăriu la Jiangsu

Totuşi, Cosmin Olăroiu nu s-a putut bucura de toţi banii pe care trebuia să îi încaseze, conform contractului, de la chinezii de la Jiangsu Suning. Echipa a fost desființată și el a rămas cu mulți bani neprimiți. La noua formație nu ar mai avea astfel de probleme. Echipa e proprietatea guvernatorului emiratului Sharjah, Sultan bin Muhammad Al-Qasimi în vârstă de 82 de ani.

FRF l-a vrut pe Olăroiu

După ce Mirel Rădoi a spus că pleacă de la echipa naţională la finalul preliminariilor, FRF l-a vrut pe Cosmin Olăroiu selecţioner. Federalii nu s-au putut însă apropia de acesta, datorită pretenţiilor lui salariale. Mirel Rădoi încasează 250.000 de euro anual la FRF. De 20 de ori mai puțin decât câștigă acum Oli la noua echipă din Emirate.

Cosmin Olăroiu îi preia pe cei de la Sharjah după ce aceştia au renunţat la Abdulaziz Al Yassi, care a stat pe banca arabilor patru ani. Echipa se află momentan pe locul 8 în prima ligă din Emirate, cu 13 puncte acumulate în nouă etape.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:44

Florin Bratu a răbufnit la adresa arbitrajului. “Nu dai penalty? Chiar nu am înțeles”

18:40

Strănepoţii lui Mircea Lucescu au dat lovitura de start la Rapid – FC Argeş! Momente emoţionante în Giuleşti

18:24

LIVE TEXTRapid – FC Argeș 0-0. Aioani şi-a salvat echipa de gol

18:22

De ce Cornel Dinu vrea ca Universitatea Cluj să câştige campionatul. Ce spune şi despre Dinamo

17:53

Metaloglobus – Csikszereda 0-1. Victorie uriaşă pentru oaspeţi. Ciucanii au ieşit din zona roşie

17:43

Un fost jucător de la FCSB, ironii la Gigi Becali: “Acum văd că e Faci Ce Spune Mirel!”

1 Atac incredibil la Chivu, după ce Inter s-a apropiat de titlu: „Supraevaluat și arogant” 2 Scenariu de urgență pregătit de FIFA: șansă pentru Italia la Mondial. De ce România nu e luată în calcul 3 Farul i-a găsit înlocuitor lui Ianis Zicu! Componentul Generației de Aur, marele favorit 4 Efectul neașteptat al „masacrului electoral” din Ungaria. Ce se întâmplă cu Sepsi și Csikszereda 5 Răsturnare de situaţie! Cristi Chivu primeşte o lovitură dură la Inter: “99% se face” 6 Como 3-4 Inter. Ce nebunie de meci. Inter revine de la 0-2 și face un pas uriaș spre titlu
Citește și