Închide meniul

Cosmin Olăroiu, calificare dramatică în grupele Ligii Campionilor Asiei! “Oli” a trăit cu sufletul la gură meciul care s-a decis la loviturile de departajare

Dragoș Vasile Publicat: 15 martie 2022, 23:03

Comentarii
Cosmin Olăroiu, calificare dramatică în grupele Ligii Campionilor Asiei! Oli a trăit cu sufletul la gură meciul care s-a decis la loviturile de departajare

ImagineChina / Stringer via Hepta

Cosmin Olăroiu, calificare dramatică în grupele Ligii Campionilor Asiei cu Al Sharjah

Formaţia Al Sharjah, antrenată de Cosmin Olăroiu, s-a calificat în grupele Ligii Campionilor Asiei, după ce a trecut, la loviturile de departajare, scor 7-6, de echipa irakiană Al Zawraa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În grupe, echipa lui Olăroiu va evolua alături de Al Hilal (Arabia Saudită), Al Rayyan (Qatar) şi Istiqlol Duşanbe (Tadjikistan).

https://www.facebook.com/OfficialSharjahFC/posts/3137195963162945

În schimb, Bani Yas, antrenată de Daniel Isăilă, nu a reuşit să treacă de Nasaf Qashi, fiind învinsă, scor 2-0.

Motivul pentru care Cosmin Olăroiu nu şi-a dorit să vină la naţionala României

Înainte de numirea lui Edi Iordănescu la echipa naţională, Răzvan Burleanu şi Mihai Stoichiţă au negociat cu nume mari din fotbalul românesc, dar s-au lovit de mai multe refuzuri. Nu au reuşit să îi convingă pe Gică Hagi, Răzvan Lucescu sau Dan Petrescu să vină la echipa naţională.

Reclamă
Reclamă

Pe lista şefilor Federaţiei Române de Fotbal ar fi fost şi Cosmin Olăroiu, chiar dacă acesta ar fi semnat cu Sharjah chiar înainte ca postul de selecţioner să rămână vacant. Consilierul lui Răzvan Burleanu a dezvăluit că s-au purtat şi discuţii cu tehnicianul de 52 de ani, dar nu s-a putut ajunge la un numitor comun.

”Aceste categorii care au succes în afară nu sunt tentate să vină la echipa naţională. Am discutat cu antrenori de genul acesta, doi dintre ei, nu e greu de ghicit cu cine (n.r. Cosmin Olăroiu şi Răzvan Lucescu). Mi-a spus (n.r. Olăroiu), printre altele, dincolo de alte clauze care existau şi aşa mai departe, mi-a mai zis şi un lucru mai de suflet, ‘Eu, aici, sunt liniştit, îmi câştig banii, îmi fac treaba, mai câştig şi trofee şi nu sunt supus oprobiului public aşa cum aş fi în ţară după primul meci’.

Unul trecuse prin chestia asta, Răzvan, altul nu trecuse, dar fusese la Steaua (n.r. FCSB) şi văzuse cum e. El a făcut performanţă la Steaua (n.r. FCSB) şi tot era contestat, că aşa e viaţa antrenorilor. Atunci oamenii spun, ‘Dacă eu câştig atât, ce rost are să mă leg la cap pentru o chestie d-asta?’. (n.r. de ce s-au mai dus Burleanu şi Stoichiţă la Răzvan Lucescu dacă ştiau de clauză?) Nu ştii niciodată care este realitatea între ce scrie pe hârtie şi care este relaţia cu patronul respectiv. Există antrenori care au clauze, dar care merg în altă parte de comun acord cu patronul clubului”, a declarat Andrei Vochin la telekomsport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar fi bine pentru Radu Drăguşin să plece de la Tottenham?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:41
Rapid l-a cedat! Mutarea a fost anunţată oficial: “Să ai un sezon cât mai bun”
18:08
Românul, transfer important la Fenerbahce! Mutare de 6 milioane de euro
18:07
Cristi Chivu poate da lovitura! Lautaro Martinez poate convinge un campion mondial să semneze cu Inter
17:46
Antrenorul lui Dinamo Zagreb, concentrat înaintea meciului cu FCSB: „Decisiv. Ne-am pregătit să câștigăm”
17:35
Fără precedent! Decizia luată de vedetele lui Manchester City, după dezastrul cu Bodo/Glimt
17:34
Radu Drăguşin, la pachet cu un alt jucător. AS Roma a făcut oferta pentru Tottenham
1 Gata, Nicolae Stanciu a semnat. Clubul cu care a bătut palma 2 Transferul pentru care Gigi Becali luptă cu echipe din Olanda, Belgia, Spania şi Italia 3 FotoImagini rare cu părţinţii si sora lui Radu Drăguşin. Ce mesaj au avut la cununia civilă: “Să aibă o familie frumoasă” 4 Compania din România care plăteşte impozit 41 de milioane de euro pe an! E deţinută de un patron din Liga 1 5 Ce se întâmplă cu jucătorul care a semnat din greșeală în Liga 1? Răsturnare de situație 6 Patronul unui club de tradiţie din România anunţă falimentul: “Nu am bani! Se va închide”
Citește și