Cosmin Olăroiu face legea la arabi! O nouă victorie importantă pentru echipa românului. Al-Sharjah, în lupta pentru titlu

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 8 ianuarie 2022, 23:13

Cosmin Olăroiu face legea la arabi. Formaţia românului a bătut cu 2-0 în ultima etapă de campionat şi intră în lupta pentru titlu în Emiratele Arabe Unite. Şi trupa lui Daniel Isăilă a obţinut o victorie importantă în aceeaşi etapă.

Cosmin Olăroiu, victorie importantă în Emirate

ImagineChina / Stringer via Hepta

Cosmin Olăroiu şi Al-Sharjah, formația antrenată de tehnicianul român intră serios în lupta pentru titlu în Emiratele Arabe Unite. Al-Sharjah a bătut cu 2-0 liderul campionatului, Al-Ain, în etapa 13, și a ajuns pe locul doi în clasament.

Cosmin Olăroiu face legea la arabi

Elevii lui Cosmin Olăroiu au deschis scorul devreme, în minutul 11, prin Caio care a profitat de assistul lui Meloni, iar doar șapte minute mai târziu, Luanzinho a dublat avantajul lui Al-Sharjah. ”Lucrurile au mers așa cum ne-am dorit. Am reușit să facem o primă repriză excelentă, să obținem un avantaj în fața unei echipe extrem de bune, de valoroase. În repriza a doua am menținut rezultatul chiar dacă am avut puțin de suferit, multe probleme fizice la jucători reveniți după boală care nu erau la sută la sută din punct de vedere fizic. Cel mai important este că am obținut o victorie importantă. Regretul meu este în continuare legat de meciul cu Emirates”, a spus Cosmin Olăroiu la finalul meciului.

În urma acestei victorii, formaţia lui Cosmin Olăroiu, Al-Sharjah, a urcat pe locul doi al clasamentului din Emiratele Arabe Unite şi a intrat în lupta pentru titlu. Este la 6 puncte în spatele liderului clasamentului pe care tocmai l-a învins.

Şi pentru echipa antrenată de un alt român, Daniel Isăilă, a învins în ultima etapă din Emiratele Arabe Unite. Bani Yas s-a impus în deplasare cu Ittihad Kalba, scor 3-1. Bani Yas a deschis scorul în minutul 2, prin Alhammadi, și și-a dublat avantajul în minutul 25, prin Thelin. Gazdele au redus in diferență în minutul 63, prin Mlapa, însă Bani Yas a dat lovitura finală în minutul 70, prin același Alhammadi.

كوزمين: كانت ليلة ممتازة والأمور سارت حسب ما خططنا لها وأعتذر عما حصل في مباراة الإماراتpic.twitter.com/t51JlFLZZo
— UAE Sport News 🇦🇪 (@action_news) January 8, 2022

Dan Petrescu s-a decis și rămâne la CFR Cluj! A refuzat o ofertă uriașă: „Mi-au dat patru milioane de euro!”
24
23:39
AS.ro LIVE | Vali Negru e invitatul lui Cătălin Oprișan, ACUM! Fostul jucător al Rapidului vine cu povești de senzație
24
23:23
Todd Boehly, noul patron al lui Chelsea. Premier League a aprobat preluarea clubului de la Roman Abramovich! Finalul unei ere pe Stamford Bridge
24
23:03
Dan Petrescu a dezvăluit motivul pentru care nu a stat pe bancă la FCSB – CFR Cluj. „Nici nu mai știu ce am declarat!”
24
22:51
Dan Petrescu şi-a ieşit din minţi după ce a fost acuzat că a înjurat Steaua: „Ce să facem la petrecere, să intonăm imnul României?”. Reacţie nervoasă
24
22:24
Alexandru Maxim, ales în echipa sezonului în Turcia! Hai, România! În fiecare zi

Petre Grigoraş, la AS.ro LIVE

Putea ajunge Cosmin Olăroiu la FCSB în locul lui Edi Iordănescu? Răspunsul dat de Gigi Becali
Fotbal extern • 24 apr., 11:10
Coșmar pentru Cosmin Olăroiu în Liga Campionilor Asiei. Al Sharjah a ratat calificarea în optimi după ce a primit un gol în al 6-lea minut al prelungirilor
Cosmin Olăroiu și Marius Şumudică, victorii în Liga Campionilor Asiei
Fotbal extern • 12 apr., 9:55
Spectacol românesc în Liga Campionilor Asiei! Echipele lui Cosmin Olăroiu și Marius Şumudică, victorii în runda secundă a grupelor
Cosmin Olăroiu
Fotbal extern • 15 mart., 23:03
Cosmin Olăroiu, calificare dramatică în grupele Ligii Campionilor Asiei! „Oli” a trăit cu sufletul la gură meciul care s-a decis la loviturile de departajare