Închide meniul

Cosmin Olăroiu, prima reacție după eșecul incredibil din Supercupa Emiratelor: „O tragedie pentru noi”

Alex Ioniță Publicat: 29 decembrie 2023, 22:42

Comentarii
Cosmin Olăroiu, prima reacție după eșecul incredibil din Supercupa Emiratelor: O tragedie pentru noi”

Cosmin Olăroiu / Profimedia

Cosmin Olăroiu a oferit prima reacție după eșecul incredibil din Supercupa Emiratelor Arabe Unite. Tehnicianul de la Sharjah a vorbit despre umilința din partida cu Al Ahli.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În cadrul acestui meci, echipa lui Cosmin Olăroiu a condus, inițial, cu scorul de 2-0. Totuși, după eliminarea lui Abdelaziz Ali, din minutul 32, a început un adevărat coșmar pentru echipa românului. Adversarii s-au deslănțuit. La finalul partidei, Sharjah era învinsă cu 2-6.

Cosmin Olăroiu, prima reacție după eșecul incredibil din Supercupa Emiratelor

După meciul din Supercupa Emiratelor Arabe Unite, Cosmin Olăroiu a dezvăluit faptul că rezultatul final este o tragedie pentru formația sa. Acesta s-a arătat dezamăgit de prestația echipei sale după ce fundașul Ali a fost eliminat în prima repriză. Totodată, „Oli” este de părere că toate golurile marcate de către adversari au fost făcute „cadou” de către elevii săi.

”După ce am reușit să marcăm de două ori, în loc să marcăm golul trei și apoi golul patru, Supercupa s-a transformat într-o tragedie pentru noi și am cedat.

Le-am făcut cadou un penalty și am jucat în inferioritate numerică. Apoi, golurile lor au fost toate cadouri, pasele au venit din partea noastră”, a spus Cosmin Olăroiu, după umilința din Supercupă, potrivit Kick Off.

Reclamă
Reclamă

Cosmin Olăroiu a pierdut categoric finala Supercupei Emiratelor

Cosmin Olăroiu a pierdut categoric finala Supercupei Emiratelor Arabe Unite! Al-Sharjah, formaţia pregătită de antrenorul român, a fost învinsă clar de Al-Ahli Dubai, cu scorul de 5-2, după ce a condus în prima repriză cu 2-0.

Cosmin Olăroiu a ratat astfel şi şansa de a-şi trece în palmares trofeul cu numărul 20 cucerit în Asia. Trei dintre acestea au fost cucerite în acest an, Supercup, Cupa Preşedintelui şi Cupa Ligii.

Al-Sharjah a început perfect duelul cu Al-Ahli, conducând cu 2-0, după 26 de minute de joc. Camara a deschis scorul în minutul 8, iar în minutul 26, Marega a majorat diferenţa pentru trupa lui Cosmin Olăroiu.

Reclamă

În minutul 32, Al-Sharjah a rămas în inferioritate numerică, după ce Salim Ali a văzut direct cartonaşul roşu. Imediat după, la patru minute distanţă, Cartabia a redus din diferenţă. Acelaşi Calabria a reuşit „dubla” în minutul 43, Al-Ahli reuşind astfel să egaleze.

În prelungirile primei reprize, Al Ghassani a dus-o pe Al-Ahli în avantaj. În repriza secundă, Al-Sharjah a mai încasat alte trei goluri, Mateusao, Suhail şi Yuri reuşind să marcheze pentru Al-Ahli.

Cosmin Olăroiu a ratat astfel marele trofeu, şi al 20-lea din carieră din Asia. Pentru antrenorul român şi echipa sa, Al-Sharjah, va urma o pauză. Următorul meci al lui „Oli” va avea loc pe 16 februarie, în campionat, cu Al-Wahda.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50
România – Canada LIVE VIDEO (21:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Amical de lux pentru „tricolorii” lui Lucescu
23:40
Spania a dat recital cu Bulgaria. Germania, eșec cu Slovacia. Rezultatele serii din preliminariile CM 2026
22:49
FCSB pune în vânzare pachetele de bilete pentru meciurile din Europa League! Cât costă abonamentele
22:46
Măsurile și recomandările Jandarmeriei înaintea meciului România – Canada. Program prelungit pentru transportul în comun
22:34
Dinamo a „pus ochii” pe un fundaș de la CFR Cluj! Anunțul lui Andrei Nicolescu: “Suntem interesați”
22:14
„Nu suntem pe dinafară”. Șeful Ferrari, avertisment pentru rivale înaintea Marelui Premiu al Italiei
1 Mircea Lucescu a numit jucătorul care are „ușa închisă” la echipa națională: “Prefer să nu-l mai chem” 2 “E ultimul preţ” Suma pe care i-a cerut-o Neluţu Varga lui Gigi Becali, pentru un nou transfer de la CFR la FCSB 3 “Mi-e ruşine” Gigi Becali, o nouă decizie în legătură cu Vlad Chiricheş după ce l-a scos din echipa FCSB-ului 4 Surpriza uriaşă pe lista trimisă de FCSB la UEFA, pentru meciurile din grupa Europa League 5 Dinamo Kiev, reacție fermă după scandalul uriaș provocat de Vladislav Blănuță în Ucraina: „Greșeli din trecut” 6 “Poate să se supere nea Mircea” Adrian Mutu a spus ce jucător din Liga 1 trebuia convocat la naţională!
Citește și