Kayserispor a marcat golul victoriei cu Kasimpasa în minutul 90+3. Dan Petrescu a fost absolut încântat de rezultat.
Dan Petrescu: “Îmi felicit jucătorii”
"Îmi felicit jucătorii, au obținut o victorie meritată! Sunt trei puncte extrem de importante pentru noi. Cred că vom evita retrogradarea dacă vom termina sezonul cu 42-43 de puncte", a declarat Petrescu după Kasimasa – Kayserispor 0-1, citat de Sanal Gazeteci.
În urma victoriei de astăzi, Kayserispor rămâne prima echipă aflată deasupra liniei retrogradării. Prima formație sub cea a lui Petrescu este Genclerbirligi, care are trei puncte în minus față de Kayseripsor, dar și un meci mai puțin disputat.
Dan Petrescu: “Mai aștept trei fotbaliști”
“Mai avem foarte puțin timp la dispoziție pentru a transfera jucători, mai aștept trei fotbaliști. După ce se închide perioada de transferuri vom vedea exact la ce nivel este lotul”, a completat Dan Petrescu.
Kayserispor s-a înțeles deja cu Kevin Luckassen, golgheterul Viitorului. Gică Hagi ar urma să-i dea drumul în Turcia în schimbul sumei de un milion de euro. Petrescu trebuie să se reorienteze și la mijlocul terenului, după ce a ratat transferul lui Djokovic.
Dan Petrescu, victorie dramatică cu Kasimpasa
Demirok i-a adus victoria lui Petrescu în minutul 90+3. Silviu Lung Jr și Denis Alibec au lipsit de la Kayserispor, fiind accidentați, în timp ce Cristi Săpunaru a fost integralist.
Etapa viitoare echipa lui Dan Petrescu joacă pe teren propriu cu Antalyaspor, formaţie ce se află pe locul 10.
- Kasimpasa - Kayserispor 0-1
- Reacția lui Dan Petrescu
- Cele mai tari momente de la Campionatul Mondial sunt în AntenaPLAY
- Marele Premiu al Ungariei se vede în Universul Antena în weekend-ul 24-26 iulie
- Totul e rezolvat! Când va fi prezentat oficial Jürgen Klopp ca noul selecţioner al Germaniei!
- Salariul pe care îl va încasa Andrei Borza la Corumspor. Fotbalistul face vizita medicală joi seară
- Pep Guardiola e aproape să îi dea un răspuns Italiei. Federația i-a pus pe masă 10 milioane de euro
- Cel mai nou transfer al lui Inter Miami, sub investigație. Probleme după ce fostul jucător de la Real și United a ajuns în SUA
- Suarez i-a stricat debutul lui Lewandowski în MLS. „Dublă” a uruguayanului + autogol de cascadorii râsului

































