Închide meniul

Cristiano Ronaldo a câştigat procesul cu Juventus! Suma uriaşă pe care trebuie să o plătească “Bătrâna Doamnă”

Alex Masgras Publicat: 18 aprilie 2024, 10:22

Comentarii
Cristiano Ronaldo a câştigat procesul cu Juventus! Suma uriaşă pe care trebuie să o plătească Bătrâna Doamnă

Cristiano Ronaldo, în timpul unui meci la Juventus / Profimedia

Cristiano Ronaldo a câştigat procesul cu Juventus şi va primi o sumă fabuloasă. Starul portughez, care acum evoluează în Arabia Saudită, la Al-Nassr, a dat în judecată formaţia din Torio, după ce Juventus nu i-a achitat toate restanţele salariale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Chiar dacă “Bătrâna Doamnă” a pierdut procesul, Cristiano Ronaldo nu va primi cele aproape 20 de milioane de euro pe care le-a solicitat. Cu toate acestea, suma pe care Juventus trebuie să o plătească rămâne uriaşă.

Cristiano Ronaldo a câştigat procesul cu Juventus! Suma uriaşă pe care trebuie să o plătească “Bătrâna Doamnă”

Juventus Torino trebuie să plătească restanţe salariale de 9,8 milioane euro fostului său atacant Cristiano Ronaldo, conform unei decizii a unei instanţe de arbitraj, scrie Reuters, potrivit agerpres.ro.

Ronaldo, care în prezent joacă la clubul saudit Al-Nassr, a reclamat plata a 19,5 milioane euro, sumă provenind din reducerea salariilor acceptate de jucători pe perioada pandemiei de Covid 19 în sezonul 2020/2021. Juventus a susţinut că Ronaldo a acceptat voluntar diminuarea salariului, dar jucătorul a mers în instanţă şi a cerut aproape 20 milioane de euro.

Tribunalul de arbitraj a acceptat parţial cererea lui Ronaldo şi a decis ca Juventus trebuie să plătească jumătate din suma cerută de internaţionalul portughez de 39 ani.

Reclamă
Reclamă

Ronaldo s-a alăturat echipei Juventus în august 2018 şi a contribuit la câştigarea a două titluri consecutive în Serie A, a unei Cupe şi a două Supercupe ale Italiei, înainte de a părăsi Serie A pentru a se alătura echipei Manchester United în 2021.

Gesturile incredibile făcute de Cristiano Ronaldo, după ce a fost eliminat în Al-Hilal – Al-Nassr 2-1

Gesturile incredibile făcute de Cristiano Ronaldo, după ce a fost eliminat în Al-Hilal – Al-Nassr 2-1, au fost surprinse de camerele TV. Portughezul a ridicat pumnul spre arbitrul partidei, după care l-a aplaudat ironic.

Ronaldo a suferit una dintre puţinele sale eliminări ale carierei în minutul 86 al partidei cu Al-Hilal, care conta pentru Supercupa Arabiei Saudite. Echipa sa era condusă cu 2-0 şi Ronaldo a intrat într-un clinci cu un adversar.

Reclamă

A urmat o încăierare generală, iar arbitrul partidei, după ce s-a consultat cu arbitrajul video, a decis că Ronaldo merită cartonaşul roşu. Prima reacţie a lusitanului a fost să ridice pumnul spre arbitru, gest rar întâlnit în fotbal.

Apoi, în timp ce ieşea de pe teren, Ronaldo le-a făcut semn fanilor să îl aplaude pe centralul meciului, lăsând să se înţeleagă că acesta a făcut o greşeală uriaşă. Pe reluări, într-adevăr, pare că decizia a fost una prea dură.

Partida a avut nu mai puţin de 10 minute de prelungiri, iar Sadio Mane a marcat în minutul 90+9. A fost prea târziu pentru ca echipa celor doi să mai obţină ceva, iar Al-Hilal e cea care a mers în finala Supercupei Arabiei Saudite.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica Inter în optimile Ligii Campionilor, după 1-3 în tur cu Bodo/Glimt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:40
Revenire importantă la Rapid! Costel Gâlcă a făcut anunţul înaintea derby-ului cu Dinamo: “E apt”
14:27
Alex Dobre a anunţat că jucătorii Rapidului au dat cărţile pe faţă înaintea derby-ului cu Dinamo
14:00
LIVE VIDEOUltima sesiune a testelor din Bahrain e ACUM! Charles Leclerc, cel mai rapid pilot în sesiunea de dimineaţă
13:58
Mihai Stoica trage un semnal uriaş de alarmă înainte de FCSB – Metaloglobus: “Jena Europei”
13:53
Mesajul pe care Julia Sauter l-a avut pentru Germania, ţara care nu i-a dat nicio şansă în patinaj
13:15
Botoşani – U Cluj LIVE SCORE (20:00). Duel decisiv pentru play-off, fără Cristiano Bergodi
1 Florin Bratu, antrenor în Liga 1! Cu ce echipă este în negocieri avansate 2 Reacţia lui Meme Stoica după ce Florin Prunea l-a făcut “agarici” 3 Julia Sauter, prima reacţie după ce a făcut istorie pentru România: “Wow, sinceră să fiu, nu m-am gândit niciodată la așa ceva” 4 Ce i s-a transmis în cască lui Radu Petrescu, înainte de gafa din Petrolul – FC Argeş 2-1 5 Julia Sauter a intrat în istoria României la Jocurile Olimpice. Cea mai bună clasare la patinaj artistic feminin 6 Motivul real pentru care Mirel Rădoi s-a despărţit de Universitatea Craiova. S-a aflat abia acum
Citește și