Închide meniul
VIDEO

Cristiano Ronaldo, criză de nervi în Al Nassr – Abha. Portughezul şi-a ieşit din minţi şi a fost avertizat. Ce s-a întâmplat

Iulian Focșăneanu Publicat: 14 martie 2023, 17:59

Comentarii
Cristiano Ronaldo, criză de nervi în Al Nassr – Abha. Portughezul şi-a ieşit din minţi şi a fost avertizat. Ce s-a întâmplat

Cristiano Ronaldo a răbufnit / Colaj Twitter

Cristiano Ronaldo a făcut o criză de nervi în timpul meciului Al Nassr – Abha, din sferturile de finală ale Cupei Regelui. Starul portughez şi-a ieşit din minţi chiar la finalul primei reprize şi a văzut cartonaş galben. Arbitrul nu a reuşit să îl calmeze.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Al Nassr a deschis scorul încă din primul minut, prin Al Najei. Al Khaibari a dublat avantajul gazdelor, în minutul 21, iar Ronaldo nu a reuşit nici măcar o pasă decisivă. CR7 putea să îşi treacă numele pe tabelă la chiar ultima fază a primei reprize, când a scăpat pe contraatac.

Cristiano Ronaldo a făcut o criză de nervi în Al Nassr – Abha

În minutul 45+3, atacantul în vârstă de 38 de ani a driblat un adversar şi putea pleca singur spre poarta celor de la Abha. Arbitrul a fluierat însă finalul primei reprize şi l-a enervat la culme pe Cristiano. Acesta a şutat nervos în minge şi a gesticulat spre “central”. Acesta nu a stat pe gânduri şi i-a arătat imediat cartonaşul galben.

Cristiano Ronaldo a continuat să vocifereze şi risca chiar să fie eliminat. A părăsit terenul în timp ce adresa cuvinte dure. Şi antrenorul lui Al Nassr, Rudi Garcia, s-a dus la brigada de arbitri şi şi-a manifestat nemulţumirea.

Reclamă
Reclamă

Ronaldo are cifre spectaculoase în Arabia Saudită. În campionat a înscris 8 goluri în 7 partide şi a intrat în cursă pentru titlul de golgheter. Pe primul loc în top este chiar coechipierdul său, brazilianul Talisca, marcator de 13 ori.

Cristiano Ronaldo, reacție nervoasă după ce Al Nassr a pierdut primul loc

Cristiano Ronaldo a avut o reacție nervoasă şi după ce Al-Nassr a pierdut primul loc! Al Nassr a fost învinsă de Al Ittihad, 0-1, și a picat pe locul secund, în prima ligă din Arabia Saudită.

Al Nassr a fost învinsă de Al Ittihad, 0-1, unicul gol al partidei fiind marcat de Romarinho, în minutul 80. În urma acestei înfrângeri, formația lui Cristiano Ronaldo a căzut pe locul 2, în clasamentul primului eșalon, cu 46 de puncte obținute după 20 de meciuri jucate.

Reclamă

La finalul meciului, Cristiano Ronaldo a avut o reacție nervoasă, după ce a mers să-i aplaude pe fani, fiind vizibil afectat de înfrângerea suferită de Al-Nassr. CR7 a fost integralist în meciul cu Al Ittihad.

Cristiano Ronaldo, criticat de un fost antrenor al lui Al-Nassr

Italianul Stefano Cusin, fost antrenorul secund al lui Walter Zenga la Al-Nassr, l-a criticat pe Cristiano Ronaldo, pentru a ales să se tranfere în fotbalul arab.

La Al-Nassr am antrenat și eu, ei au fost mereu atrași de marii jucători. Pentru imaginea campionatului saudit este o reclamă importantă, la capitolul conținut tehnic nu știu ce poate da Ronaldo.

Oricum, el este la final de carieră și este în Arabia Saudită doar pentru bani, nu cred că are o motivație prea mare și nu cred că este alegerea potrivită. Eu unul nu aș fi făcut-o”, a declarat Cusin, în presa din Italia.

Cristiano Ronaldo  câştigă, la Al Nassr, mai mult decât Lionel Messi și Neymar la un loc. Oferta primită de la arabi de starul în vârstă de 37 de ani era una de nerefuzat! Ronaldo a semnat un contract valabil până în 2025 și a devenit cel mai bine plătit sportiv din lume. Va încasa, anual, 200 de milioane de euro. Lionel Messi, câștigătorul Cupei Mondiale, primește „numai” 70 de milioane de euro la PSG, în timp ce Neymar încasează un salariu anual de 65 de milioane de euro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:24
„Ne-am împotmolit”. Mihai Stoica, detalii despre transferul pregătit la FCSB. Negocierile au intrat în impas
22:44
Andrei Nicolescu, declarația care îi va dezamăgi pe fanii lui Dinamo: „Nu e planul nostru pentru anul ăsta”
22:22
PSG a câștigat dramatic Cupa Intercontinentală, după finala cu Flamengo. Șase lovituri de departajare ratate
22:13
Gică Craioveanu, mesaj savuros pentru Răzvan Marin înainte de AEK Atena – Universitatea Craiova: „Veniră oltenii”
22:06
Bayern Munchen, taxată de UEFA după incidentele de la meciul cu Sporting. Ce sancțiuni au primit bavarezii
21:52
Donald Trump, decizie uluitoare pentru Cupa Mondială! A interzis fanii din două țări
1 Anunţul făcut de UEFA despre Ștefan Târnovanu. Ce lovitură pentru portarul FCSB-ului 2 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 3 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 4 “Ştiu din interior”. Reacţie categorică după ce Dennis Politic a fost din nou “uitat” pe bancă la FCSB 5 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 6 Ultimele veşti despre Cornel Dinu după ce a părăsit spitalul. Mircea Lucescu şi Ionuţ Lupescu, aproape de el
Citește și