Închide meniul

Cristiano Ronaldo nu participă la gala decernării Balonului de Aur 2021. Rivalul Lionel Messi e marele favorit

Antena Sport Publicat: 29 noiembrie 2021, 14:25

Comentarii
Cristiano Ronaldo nu participă la gala decernării Balonului de Aur 2021. Rivalul Lionel Messi e marele favorit

Profimediaimages

Absența lui Cristiano Ronaldo poate lăsa de înțeles că sunt șanse mari ca Lionel Messi să câștige trofeul pentru a șaptea oară în carieră. Concurența incredibilă dintre cei doi îl face pe portughez să nu ia parte la momentul de glorie al sud-americanului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Balonul de Aur 2021, luptă în doi, Messi – Lewandowski

Lionel Messi și Robert Lewandowski sunt considerați cu cele mai mari șanse la câștigarea trofeului și par să-și fi “distrus” concurența.

Theatre du Chatelet este locul unde sunt așteptați toți oamenii din fotbal, la gala care va începe la 21:30. Votarea a luat sfârșit încă de pe 24 noiembrie, dar numai cei de la France Football cunosc numele câștigătorului.

Sergio Ramos cere ca Lionel Messi să primească Balonul de Aur 2021

Foștii căpitani de la Real Madrid și Barcelona au ajuns să fie coechipieri la PSG. Surpriza este cu atât mai mare cu cât Ramos pare a se înțelege excelent cu fostul său rival. Declarația oferită după ultimul meci din Ligue 1 a luat prin surprindere pe toată lumea!

Reclamă
Reclamă

„Messi este într-o formă foarte bună și cred că este genul de jucător care chiar face diferența. Este un fotbalist unic și e un privilegiu să fiu în aceeași echipă cu el. Cred că fiecare dintre noi va reuși să își aducă aportul pentru ca PSG să devină mai mare și să câștige lucrurile pe care și le dorește.

(Reporter: Este Messi favorit la Balonul de Aur?) Da, bineînțeles că eu mereu îi voi apăra pe coechipierii mei. Îi urez tot binele din lume!„, a declarat Sergio Ramos după St. Etienne – PSG 1-3.

Cristiano Ronaldo, pe punctul de a-și spulbera marele vis

Duelul dintre Cristiano Ronaldo și Lionel Messi a fost, de departe, cel mai interesant și mediatizat. Între 2009 și 2018, cât timp portughezul a îmbrăcat tricoul Realului, a fost show total. Se pare că rivalitatea s-a păstrat la maximum și după ce Cristiano a plecat de pe Santiago Bernabeu.

Reclamă

Editorul șef de la France Football, Pascal Ferre, a dezvăluit care este marele vis pe care îl are Ronaldo. Starul ajuns la Manchester United i s-ar fi destăinuit.

„Ronaldo mai are o singură ambiție, să se retragă cu mai multe Baloane de aur decât Messi. Știu asta pentru că el mi-a spus„, a declarat Ferre pentru New York Times.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va mai lua Real Madrid vreun trofeu în acest sezon după despărţirea de Xabi Alonso?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:42
Cristi Săpunaru, o nouă reacție furibundă după ce suporterii Rapidului l-au luat la țintă pe Dan Șucu: „E vorba de respect”
18:38
Florin Gardoş a semnat: “Acesta e obiectivul! E obligatoriu”
18:28
FC Argeş, mesaj amuzant după ce FCSB ar fi ameninţat că nu intră pe teren: “Nu e nevoie de patine”. Cum se prezintă gazonul
18:27
Probleme pentru Gigi Becali. Jucătorul de Champions League dorit la FCSB, ofertat de altă echipă
17:58
Costel Gâlcă a fost criticat de fostul său secund: “Păstreaz-o pentru tine, nu o spui”
17:55
Dinamo a câștigat „războiul” cu Universitatea Craiova pentru semnătura jucătorului român de la AC Milan. Anunț de ultim moment
1 Ce jucători mai vin la Universitatea Craiova? Filipe Coelho, anunţ despre transferuri: „Sunt foarte buni” 2 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma, transfer de 22 de milioane de euro 3 Adrian Şut l-a sunat pe Gigi Becali după ce s-a transferat. Ce a urmat: “Mi-a zis…” 4 Jude Bellingham a răbufnit după plecarea lui Xabi Alonso: “Clovni! Să fie traşi la răspundere” 5 Gigi Becali a aruncat bomba: „Ne-am înțeles”. Cât a costat aducerea jucătorului de Champions League 6 Clubul din Liga 1 a fost scos la vânzare! Preţ: 4 milioane de euro! “Suntem în discuţii”
Citește și