Închide meniul

Cristiano Ronaldo şi Sadio Mane fac spectacol la Al-Nassr! Starul lusitan a reuşit o „dublă” şi un assist

Viviana Moraru Publicat: 30 august 2023, 9:18

Cristiano Ronaldo şi Sadio Mane fac spectacol la Al-Nassr! Starul lusitan a reuşit o „dublă şi un assist

Cristiano Ronaldo şi Sadio Mane fac spectacol la Al-Nassr

Cristiano Ronaldo şi Sadio Mane, în timpul unui meci/ Profimedia

Cristiano Ronaldo şi Sadio Mane fac spectacol la Al-Nassr. Starul lusitan a reuşit o „dublă” şi un assist în victoria categorică înregistrată cu Al-Shabab, în ultima etapă din Arabia Saudită, scor 4-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristiano Ronaldo a marcat cinci goluri, în cele trei meciuri bifate în noul sezon din prima ligă a Arabiei Saudite. Starul lusitan şi-a mai trecut în cont şi două asisst-uri, ambele pentru Sadio Mane.

Cristiano Ronaldo şi Sadio Mane fac spectacol la Al-Nassr

Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 13, după ce a executat perfect o lovitură de la 11 metri. Ulterior, şase minute mai târziu, starul lusitan a avut şansa de a înscrie o dublă, însă golul său a fost anulat pe motiv de fault în atac.

Reclamă

În minutul 38, însă, CR7 a reuşit dubla, după ce a marcat tot din penalty. În minutul 40, Ronaldo i-a pasat decisiv lui Sadio Mane, care a dus scorul la 3-0.

Scorul final a fost stabilit de Al Ghannam, în minutul 80, iar Al-Nassr a înregistart a doua victorie consecutivă din noul sezon din Arabia Saudită.

Reclamă

După victoria cu Al-Shabab, Cristiano Ronaldo a transmis şi un scurt mesaj pe conturile oficiale de socializare. Starul lusitan s-a declarat extem de bucuros de succesul înregistrat alături de Al-Nassr, echipă care a urcat pe locul şase în prima ligă din Arabia Saudită.

„Ce atmosferă senzaţională a fost pe stadionul nostru. Sunt foarte bucuros să sărbătoresc această victorie cu fanii noştri. O performanţă fantastică din partea echipei”, se arată în mesajul postat de Cristiano Ronaldo, pe Twitter.

Mircea Lucescu îl putea antrena pe Cristiano Ronaldo la Al-Nassr

Mircea Lucescu îl putea antrena pe Cristiano Ronaldo la Al-Nassr! Tehnicianul român a dezvăluit astăzi că a refuzat milioanele din Arabia Saudită pentru a rămâne alături de Dinamo Kiev într-un moment dificil.

Reclamă

„De ce să mă duc în Arabia Saudită? Nu aveam niciun interes să fac lucrul ăsta. Lumea nu prea înţelege cum sunt eu făcut. Pun valoare mult mai mult aspectul sentimental şi pe responsabilitate decât pe cel al interesului financiar. Puteam să merg la Al Nassr, dar nu am făcut-o. Puteam să merg la Fenerbahce, am zis nu. Trebuie să termin ce am de făcut dacă pot, să nu am regrete.

Arabia Saudită face ceea ce a făcut şi China la un moment dat. Nu ştiu cât va dura. În momentul în care nu vor reuşi să facă o peformanţă cu echipa naţională, vor renunţa. Deocamdată, aveau nevoie, după ce s-a întâmplat cu acel jurnalist la Istanbul (n.r. uciderea lui Jamal Khashoggi în sediul Ambasadei Arabiei Saudite). Aveau nevoie pentru a schimba imaginea şi au investit enorm.

Ei fac nişte eforturi. Fotbalul continuă. Nu este legat de prezenţa unuia sau a altuia dintre jucători. Din Europa, e adevărat, dispare imaginea. Investiţiile pe care le fac ei în fotbal costă mai puţin decât ce ar putea să facă în partea de diplomaţie. Vedeţi ce interes poată să stârnească fotbalul?”, a declarat Mircea Lucescu pentru playsport.ro.

Reclamă
Citește și:
Ultimele știri
9:30 VIDEODavid Popovici a terminat pe locul 3 în seria sa şi s-a calificat în semifinalele la 200 de metri liber 9:19 Planuri mari pentru CSA Steaua în 2024! Clubul „militar” ar putea să obțină dreptul de promovare: „Vom încerca să aplicăm planul” 9:17 FotoSchimbarea radicală făcută de Sarah Dumitrescu. Fiica Anamariei Prodan a uimit pe toată lumea: „Regina României!” 9:16 Gigi Becali a găsit atacant şi e gata să-l transfere în iarnă! Lovitura pregătită de patronul de la FCSB 8:52 S-au stabilit grupele pentru Copa America 2024! Dueluri de foc pentru Argentina și Brazilia 8:44 „E supărare mare în vestiar!” Jucătorii FCSB-ului, la pământ după eliminarea din Cupa României: „Trebuie să ne trezim!” 8:24 Adrian Mititelu, în al nouălea cer după ce FCU Craiova a învins-o pe FCSB: „Aveam 34 de ani când i-am bătut ultima dată!” 8:20 Mihai Stoica, mesaj uluitor după ce FCSB a fost eliminată din Cupa României. Anunțul care îi va bucura pe fanii „roș-albaștrilor” 7
dec.
23:31
Dorinel Munteanu, atac dur la adresa arbitrajului după Dinamo – Oțelul 3-3: „M-au șicanat constant”
7
dec.
23:29
Quentin Bena, autogol uluitor în meciul cu Oţelul! Fază cum rar poţi vedea pe terenul de fotbal!
Vezi toate știrile
Pe același subiect
Cosmin Contra, despre duelurile cu Cristiano Ronaldo şi Karim Benzema
Fotbal extern • 6 dec., 14:28
Cosmin Contra, despre duelurile cu Cristiano Ronaldo şi Karim Benzema: „Nu îi poţi trata ca pe nişte adversari normali”
Programul zilei din Liga Campionilor Asiei
AntenaPLAY • 5 dec., 18:00
Rezultatele zilei din Liga Campionilor Asiei! Al Nassr s-a calificat în play-off-ul competiţiei
Cristiano Ronaldo, în timp ce aplaudă ironic un adversar, în Al Hilal - Al Nassr
Fotbal extern • 3 dec., 19:50
Jucătorii lui Al Hilal, primă uriaşă, după victoria în faţa lui Cristiano Ronaldo! Anunţul făcut de şeic în vestiar
Cristiano Ronaldo, protestează în timpul meciului Al Hilal - Al Nassr 3-0
Fotbal extern • 2 dec., 8:38
Cristiano Ronaldo a făcut scandal după Al Hilal – Al Nassr 3-0! Portughezul, în conflict cu şeicul şi fanii echipei lui Neymar
David Popovici luptă pentru aur la Campionatele Europene, live în AntenaPLAY
AntenaPLAY • 1 dec., 11:00
David Popovici luptă pentru aur la Campionatele Europene, live în AntenaPLAY. Spectacol în Liga Campionilor Asiei, în decembrie
4 zodii care oferă cadouri scumpe. Ei sunt nativii care își răsfață prietenii

4 zodii care oferă cadouri scumpe. Ei sunt nativii care își răsfață prietenii

Lecții pe care le vei învăța până la finalul anului 2023, în funcție de zodie. Ce mesaje îți transmit astrele

Lecții pe care le vei învăța până la finalul anului 2023, în funcție de zodie. Ce mesaje îți transmit astrele

Campionatele europene de înot în bazin scurt 2023
EMISIUNI
Eduard Novak, la AS.ro LIVE
Eduard Novak, la AS.ro LIVE