Închide meniul

Cum a reacţionat Cristiano Ronaldo după ce a reuşit o “dublă” pentru Al Nassr. Portughezul a marcat un “gol fantomă”

Alex Ioniță Publicat: 23 septembrie 2023, 10:31

Cum a reacţionat Cristiano Ronaldo după ce a reuşit o dublă pentru Al Nassr. Portughezul a marcat un gol fantomă

„Golul fantomă” marcat de Cristiano Ronaldo / FOTO: Twitter

Cum a reacţionat Cristiano Ronaldo după ce a reuşit o “dublă” pentru Al Nassr. Starul lusitan este de neoprit în campionatul din Arabia Saudită.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristiano Ronaldo a marcat două goluri pentru echipa sa în partida cu Al-Ahli. Duelul a fost unul incendiar și s-a încheiat cu scorul de 4-3. Pentru Al-Nassr au marcat Cristiano Ronaldo și Anderson Talisca, cel din urmă reușind și el o „dublă”.

Cum a reacţionat Cristiano Ronaldo după ce a reuşit o “dublă” pentru Al Nassr. Starul lusitan are Arabia Saudită la picioare

Primul gol marcat de Cristiano Ronaldo a fost unul de-a dreptul impresionant. Starul lui Al-Nassr a deschis scorul în partida cu Al-Ahli din interiorul careului. Totuși, vizibilitatea spre poarta apărată de Mendy era aproape zero, având în vedere faptul că deasupra terenului era un fum dens, cauzat de fumigenele fanilor din tribune. Totuși, Ronaldo a transformat chiar dacă nu vedea poarta.

După „dubla” din partida cu Al-Ahli, câștigătorul a 5 Baloane de Aur a ajuns la 8 goluri în cele 6 meciuri jucate în campionatul intern, în acest sezon. De asemenea, a marcat golul cu numărul 852 în carieră.

La finalul partidei, Cristiano Ronaldo a oferit o reacție după cele două goluri marcate, prin intermediul rețelelor de socializare:

Reclamă
Reclamă

„Sunt foarte fericit pentru că am marcat 2 goluri și pentru că mi-am ajutat echipa să obțină această victorie importantă. Fanii au fost incredibili „acasă”, ne-au susținut într-un mod fantastic!”, a publicat Cristiano Ronaldo, pe contul personal de Twitter.

 

Reclamă

De asemenea, după meciul cu Al-Ahli, Cristiano Ronaldo a ajuns din nou în lumina reflectoarelor. Acesta a ajuns la golul cu numărul 34 în anul 2023, și se bate de la egal la egal cu tinerele staruri din campionatele europene. L-a întrecut astfel pe Mbappe, care a marcat 33 de goluri, și este la 2 reușite distanță de Erling Haaland, care a înscris de 36 de ori de la startul anului calendaristic.

Cristiano Ronaldo, război total cu Juventus. Starul portughez cere restanţe salariale de aproape 20 de milioane de euro

Cristiano Ronaldo (38 de ani) doreşte să recupereze remuneraţii, a căror valoare se ridică la 19,9 milioane de euro, care au rămas restante în timpul pandemiei de Covid-19. Aceasta este suma pe care atacantul portughez acceptase să o amâne pentru a nu pune în dificultate clubul piemontez.

În perioada 9 martie – 22 iunie 2020, din cauza impunerii regulilor de izolare şi carantină, lumea fotbalului a intrat într-un impas care a făcut ca multe cluburi să solicite amânarea plăţii unor drepturi salariale pentru a putea rămâne pe linia de plutire, notează news.ro.

Potrivit Gazzettei dello Sport, Juventus a cerut de două ori jucătorilor să accepte îngheţări salariale. Mai întâi în anul 2020, apoi în 2021. La doi ani de la plecarea lui de la Juventus, Cristiano Ronaldo nu şi-ar fi recuperat încă această sumă şi ar fi pe punctul de a lua măsuri legale împotriva Bătrânei Doamne.

Argentinianul Paulo Dybala (legitimat la Juventus între 2015 şi 2022), aflat în aceeaşi situaţie, a ajuns la o înţelegere cu clubul italian pentru a recupera restanţe salariale în valoare de aproape trei milioane de euro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
14:59

Prima reacţie a lui Victor Angelescu, după ce Costel Gâlcă a fost prezentat oficial la Rapid: “Să fie linişte”

14:49

Costel Gâlcă e noul antrenor al Rapidului

14:23

Michael Gregoritsch, înainte de Austria – România: “Ar fi excelent dacă acum i-am scoate din cursă”

14:06

AC Milan a acceptat o ofertă de 30 de milioane de euro de la Al-Hilal pentru Theo Hernandez

13:54

Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală”

13:06

Lamine Yamal, mesaj ferm despre câştigarea Balonului de Aur înaintea confruntării cu Ousmane Dembele: “Asta aş vota”

1 “Sunt prieten cu Gigi Becali!” Patronul de la Metaloglobus, revoltat după promovare: “Taxele mele se duc la Steaua” 2 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 3 EXCLUSIVCând revine Ianis Hagi! Se recuperează la Mogoşoaia alături de naţionala României 4 Florin Pîrvu, după ce Voluntari a ratat Liga 1: “Nu-l felicit în niciun caz pe Adrian Mihalcea” 5 Plecări pe bandă rulantă de la Universitatea Craiova! Mirel Rădoi a renunţat la doi jucători în două ore 6 Max a dat chix la final! Concluzia lui Adrian Georgescu, după Marele Premiu al Spaniei
Citește și