Închide meniul

Dan Petrescu, euforic după succesul la limită cu Jeonbuk: “Îmi place mult victoria cu 1-0!”

Viviana Moraru Publicat: 24 septembrie 2023, 17:04

Comentarii
Dan Petrescu, euforic după succesul la limită cu Jeonbuk: Îmi place mult victoria cu 1-0!

Dan Petrescu / Hepta

Dan Petrescu a fost euforic după succesul la limită înregistrat de echipa sa, Jeonbuk. Antrenorul român a declarat că iubeşte victoriile cu 1-0, în deplasare, motiv pentru care era foarte mulţumit de rezultatul obţinut în ultima etapă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jeonbuk a obţinut prima victorie din campionat, după cinci meciuri. Trupa lui Dan Petrescu s-a impus cu scorul de 1-0, în deplasarea de la Gwangju, într-un meci din etapa 31.

Dan Petrescu, euforic după succesul la limită cu Jeonbuk

Dan Petrescu a analizat victoria echipei sale, şi a declarat că cele trei puncte obţinute din meciul cu Gwangju sunt extrem de importante. “Bursucul” s-a declarat mulţumit şi de prestaţia jucătorilor săi, mărturisind că toate meciurile rămase de disputate sunt “finale”.

Antrenorul român a mai declarat că scorul său favorit în meciurile din deplasare este de 1-0, scor pe care de altfel l-a obţinut şi Jeonbuk în ultimul meci.

“Mă bucur că am câștigat. Este o victorie foarte importantă pentru noi. Este o victorie valoroasă, deoarece nu am mai câștigat în ultimele 5 jocuri. Gwangju a pus presiune, dar apărarea noastră a fost solidă. Am reușit să câștigăm pentru că jucătorii au dat mai mult de 100%.

Reclamă
Reclamă

În jocurile importante, rezultatele sunt mai importante decât evoluția. Din perspectiva noastră, toate meciurile rămase sunt finale. Sunt mulțumit că jucătorii au obținut rezultate împotriva unei echipe fantastice precum Gwangju.

Îmi place foarte mult victoria cu 1-0 în deplasare. Faptul că nu am primit goluri și că am înscris înseamnă că ofensiva noastră s-a descurcat bine. E bine să obținem prima victorie în deplasare după o lungă așteptare“, a declarat Dan Petrescu, conform presei din Coreea de Sud.

Dan Petrescu, victorie în Coreea de Sud! Jeonbuk e pe 5

Dan Petrescu a obţinut încă o victorie în Coreea de Sud! Românul a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, Gwangju, într-un meci din etapa a 31-a a campionatului din Coreea de Sud.

Reclamă

Unicul gol al meciului a fost marcat de Hyun-Beom, în minutul 73.

în clasament, Jeonbuk este pe locul 5, cu 46 de puncte, iar Gwangju este pe 3, cu 48 de puncte.

Trupa lui Dan Petrescu a obţinut un succes şi în prima etapă a grupelor Ligii Campionilor Asiei. Jeonbuk a învins-o cu scorul de 2-1 pe Kitchee, iar în etapa viitoare se va duela cu Bangkok.

„Liga Campionilor Asiei este o competiție grea. Am condus jocul și am marcat primul gol. Am primit un gol egalizator, dar am marcat rapid și am trecut la conducere. A fost un meci care m-a eliberat de povara pe care o simțeam. A fost un rezultat bun având în vedere moralul echipei. Sper să văd aceeași atitudine și în meciul următor”, a spus Dan Petrescu, şi după meciul din Liga Campionilor Asiei.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:30
VIDEOSporting – AFS 6-0! Spectacol total în Liga Portugal. Suarez, Araujo şi Catamo, autorii unor duble
0:23
Arsenal, victorie dramatică! S-a impus în minutul 90+5, după două autogoluri marcate de Wolverhampton
0:09
Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB a făcut anunţul după Rapid – Oţelul 0-2: “Vreau să lupt pentru trofee”
23:29 13 dec.
”Călăul” Rapidului, declarația serii după ce a marcat un eurogol: „M-aș bucura să vină și Moș Crăciun”
23:19 13 dec.
Costel Gâlcă a făcut praf arbitrajul după Rapid – Oţelul 0-2: Nu ştiu când o să primim penalty! De ce mai avem VAR?”
23:03 13 dec.
Laszlo Balint, în al nouălea cer după victoria din Giulești: „Faptul că am jucat la un asemenea nivel, este ceva”
1 Dinamo, transfer de titlu în Liga 1! Vârful de două milioane de euro dorit de „câini” 2 Florin Gardoș, revenire de senzație în fotbalul românesc! Fostul jucător de la FCSB a semnat 3 Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect” 4 Au bătut palma! Primul transfer al iernii la Real Madrid 5 Daniel Pancu a cerut primul transfer al iernii la CFR Cluj! Este brazilian și a impresionat în Liga 1 6 Nota primită de Ianis Hagi în Kayserispor – Alanyaspor! Internaţionalul român a jucat 71 de minute
Citește și