Închide meniul

“Datorită lui sunt antrenorul de azi!” Mirel Rădoi, plecăciuni în faţa lui Cosmin Olăroiu chiar înainte de duelul din Emirate

Alex Ioniță Publicat: 23 noiembrie 2023, 11:19

Datorită lui sunt antrenorul de azi! Mirel Rădoi, plecăciuni în faţa lui Cosmin Olăroiu chiar înainte de duelul din Emirate

Colaj Mirel Rădoi și Cosmin Olăroiu / Profimedia

“Datorită lui sunt antrenorul de azi!” Mirel Rădoi a făcut plecăciuni în faţa lui Cosmin Olăroiu chiar înainte de duelul din Emirate! Echipa fostului selecționer, Al Bateh se va duela cu Al Sharjah, care este pregătită de tehnicianul care a dus-o pe FCSB în semifinalele Cupei UEFA, în 2006.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi a fost antrenat de către Cosmin Olăroiu la FCSB, în perioada în care actuala vicecampioană a jucat sfertul de Cupă UEFA, actuala Europa League, cu Rapid, dar și semifinala cu Middlesbrough, pierdută în mod dramatic de „roș-albaștrii” cu scorul de 3-4, la general.

“Datorită lui sunt antrenorul de azi!” Mirel Rădoi, plecăciuni în faţa lui Cosmin Olăroiu chiar înainte de duelul din Emirate. Ce a spus înaintea meciului

La conferința de presă premergătoare partidei dintre Al Bateh și Al Sharjah, Mirel Rădoi a vorbit despre relația sa cu antrenorul adversarilor, Cosmin Olăroiu. Fostul selecționer al echipei naționale a dezvăluit că „Oli” este tehnicianul pe care îl laudă mereu și că fără el nu ar fi devenit „antrenorul de astăzi”. Meciul dintre echipele celor doi tehnicieni români va avea loc joi, de la ora 17:30.

„Cosmin Olăroiu este antrenorul pe care mereu îl laud. Datorită lui sunt antrenorul de azi. Nu e ușor să joci împotriva lui. Știe felul în care joc, iar eu știu cum joacă el.

Meciul nostru contra echipei lui este cel mai dificil. Din punctul meu de vedere, Sharjah este cea mai bună echipă ca organizare defensivă.

Reclamă
Reclamă

Diferențele dintre echipele noastre sunt mari. Sharjah vrea să câștige toate trofeele, în timp ce noi vrem să încheiem pe o poziție superioară față de cea obținută sezonul trecut”, a spus Mirel Rădoi, potrivit dubaisports.ae.

În momentul de față, cei de la Al Bateh se află pe locul al 7-lea, cu 11 puncte, în timp ce formația pregătită de Cosmin Olăroiu este pe locul 4, cu 13 puncte, în campionatul din Emiratele Arabe Unite. Cele două formații s-au mai duelat și în luna iulie, într-un meci amical, câștigat de Al Sharjah cu scorul de 1-0.

De asemenea, formația lui Cosmin Olăroiu se află și în grupele Cupei Campionilor Asiei, competiție care se vede exclusiv în AntenaPLAY!

Reclamă

Jose Mourinho crede că va antrena în Arabia Saudită! Anunțul tehnicianului lusitan

Jose Mourinho a vorbit despre posibilitatea de a prelua o echipă din Arabia Saudită, în situația în care o va părăsi pe AS Roma. „The Special One” crede că într-o zi va pregăti o echipă saudită, dar a menționat că acest lucru nu se va întâmpla în viitorul apropiat.

„Cred că într-o bună zi voi merge acolo (n.r. Arabia Saudită), dar acea zi nu înseamnă mâine sau poimâine. Aici (n.r. la AS Roma) simt dorinţă, profesionalistm şi mândrie.

Este ceva diferit aici (n.r. la Roma): Oamenii îţi transmit o energie deosebită, iar eu ador acest tip de oameni, iar din acest punct de vedere pot spune că Roma este foarte specială pentru mine şi cariera mea. Avem un vestiar curat. Avem şi lipsuri, dar lucrăm la asta”, a spus antrenorul luistan, într-un interviu pentru RAI.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va lua Xabi Alonso titlul în La Liga, în primul său sezon ca antrenor al lui Real Madrid?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
22:14

Foto“Nebunie” pe Allianz Arena la finala Ligii Campionilor, arbitrată de Kovacs! Imagini de senzaţie de pe stadion

22:09

Jucătorul lui Luis Enrique a intrat direct în istorie! Recordul doborât de Desire Doue în finala PSG-Inter

22:00

LIVE TEXTPSG – Inter 1-0, în finala Champions League! Hakimi a deschis scorul! Istvan Kovacs e la centru

21:50

Alex Maxim a marcat şi a fost cel mai bun om de pe teren în meciul cu Adana! Deian Sorescu a dat un assist

21:21

Gestul făcut de centralul român Istvan Kovacs înainte de a arbitra finala Ligii Campionilor!

21:14

Kylian Mbappe, în vizorul fanilor de la PSG! Cum l-au ironizat înaintea finalei Champions League

1 VIDEOOscar Piastri a câştigat calificările Marelui Premiu al Spaniei! Podiumul, completat de Norris şi Verstappen 2 Costel Gâlcă s-a înţeles cu Dan Şucu şi urmează să o preia pe Rapid. Îl va înlocui pe Marius Şumudică în Giuleşti 3 Hermannstadt, răspuns final pentru Dinamo în privinţa transferului lui Ianis Stoica. Preţul stabilit de sibieni 4 Atanas Trică a semnat cu U Cluj! Nepotul lui Ilie Balaj, opţiune U21 a “şepcilor roşii” 5 De ce a semnat Denis Alibec cu FCSB. Mărturia fotbalistului: “Două lucruri mai am de făcut în viaţă” 6 EXCLUSIVDenis Alibec a spus cum l-a convins Gică Hagi să semneze cu FCSB. Ce înţelegere a făcut cu Gigi Becali: “Am căzut de acord”
Citește și